Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Mezarlık Ziyareti Yapmak

Rüyada mezarlık ziyareti yapmak ne demektir?

Merhaba. Rüyamda bir köy mezarlığı görüyorum ve ben sürekli olarak bu topraktan mezarlığa, mezar ziyareti yapmak için  gidiyorum. Mezarlıkların aralarını geziyorum ve “Esselamunaleykum” diye selam veriyorum. Bir arkadaşımı da sürekli getiriyorum ve canım hep gitmek istiyor ve her defasında önümüze 3 köpek çıkıyor ve aniden bir kapı önünde oluyoruz.

Sanki mezarlık bu köy evine ait. Köpeklerden siyah, mavi gözlü olan bizi tanımaya koklamaya çalışıyor ama benim köpek fobim olduğu için uzak duruyorum.Ve hep gülümsüyorum “bir gün bende buraya geleceğim” diye içimden geçiriyorum. İlk başlarda çok mutlu oluyorum ama ikinci ziyaretimizde mezar aralarına girmekte tereddüt ediyorum. Korkumun nedenini anlamıyorum ama arkadaşımın “hadi”demesiyle atıyorum kendimi mezarlık aralarını dolaşıyoruz. O da arkamdan geliyor ve yine ayı yere geliyoruz. Bir ev önü ve üç köpek.

Tüm bunlar ne demek; rüyada sürekli gezilmek istenen bir köy mezarlığı, rüyada mezarlık ziyareti yapmak. Sanki ölmek için can atıyormuşum gibi. Yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler

Takma isim:merve
Yaşınız:18
Cinsiyet:Kız
Medeni Durum:Bekar
Mesleğiniz:Öğrenci
Ruh Haliniz:Huzurlu

Rüyada mezarlık ziyareti yapmak neye yorulur?

Merve merhaba, gördüğün rüya ölmek için can atmayı değil, iç dünyan hakkında kimi durumları anlatmaktadır.

Rüyada mezar görmek, insanın iç dünyası, manevi hayatıyla ilgili mesajlar verir, rüyada mezar görmekmezarlık gezmek,kabirmezar kazmakmezara girmek, genel olarak kişinin işlediği günahlar ve yaptığı hatalar yüzünden vicdan muhasebesi içinde olduğunu işaret eder.

Rüyada mezar görmek, gerçek yaşamınızda sizi oldukça rahatsız eden bir sorunun çözümü için gerekli bilginin aslında sizde olduğunu, boşu boşuna başka yerlerde arama yaparak vakit geçirmemek gerektiğini, içinizde bu bilgi ve gücün farkında olarak ona göre davranmak, hem bu dünya için yapılması gerekenleri zamanında yapıp hemde ahiret için hazırlıklı olmak gerektiğine yorumlanır. Rüyada mezar görmenin derin analizi ise aslında yaşamın maddi ve manevi yönleri arasında denge kurmak arayışını temsil etmesidir.

Rüyada mezar ziyaret ediyorsanızmezar ziyaret etmek, bir mezarı ziyaret ettiğini görmek, ahiret yaşamı için bir şeyler yapmanız gerektiğini düşündüğünüzü ancak buna başlayamadığınızı simgeler. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada mezar görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

Rüyanızda gördüğünüz köpek dosttur, bir dostu işaret eder, yaşamınızın doğru yönde ilerlemesine yardım edecek bir insanın varlığını simgelemektedir.

“Rüyada Mezarlık Ziyareti Yapmak” için 5 yanıt

Peki; çok teşekkürler cevaplandırdığınız için. Ben bir şey daha sormak istiyorum. Bunu daha çok etrafımdakiler psikologa sormamı istiyorlar. Ben çok sık rüya görüyorum, görmediğim gün neredeyse yok ve bir sürü. İçlerinde İslami olanlar da var saçma olanlar da. Yani her çeşit rüya var. Hepsini de hatırlıyorum küçükken gördüğüm rüyaların bazılarını hala hatırlıyorum. Zaten geçmişi çok detaylı hatırlayan bir insanım. Bu neden kaynaklanıyor sizce yardımcı olur musunuz?

Merve merhaba,

Her insan rüya görür, görmektedir. Sadece sağlık beyne, berrak bir zihne sahip kişiler rüyalarını daha fazla ve net olarak hatırlarlar. Senin rüyalarını hatırlaman ve geçmiştekileri unutmaman sağlıklı bir beyne ( dinlenmiş, iyi beslenen, içki, sigara gibi kötü etkenlerden uzak ) sahip olduğunu gösterir ve bundan mutlu olmalısın.

Öte yandan işin aslı rüyanın İslamisi, Hristiyanı, Yahudisi diye bir şey yoktur. Müslüman kişilerin İslami konularda, Hristiyanların kendi dinleriyle ilgili rüya görmeleri doğal olarak öyle olmalıdır. Çünkü kişilerin dinleri onların yaşam tarzlarını belirlemektedir. Konuya İslami konularda rüya görmek demek daha doğrudur.

Rüyamda henüz hayatta olan çocukluk aşkımın ( 7 -8 yaşındaydım ) 5 yıl önce öldüğü haberini aldım. mezarına ziyarete gittim. çok bakımlı bir mezarlıktı. mezarın başına oturdum ve uzunca bir süre mezar taşını okşadım. ne anlama geldiğini çok merak ediyorum çünkü kendisi hala hayatta ve hangi ilde olduğunu bile bilmiyorum.

Merhaba rüyamda bir ölüm haberi alıyorum ve bunun nişanlımın yakını olduğunu öğreniyorum, mezarlığa gitmeyi çok istiyorum annemler “dur şimdi gitme, gidip ne yapacaksın” diyorlar ama ben ısrarla gitmek istiyorum. Koşarak mezarlığa doğru gidiyorum, tam mezarlığa girecekken mezarın başında yüzlerce insan görüyorum ve aralarında nişanlımın abisini görüyorum, çekiniyorum hızımızı düşürüyorum, çok insan var. Hepsi erkek ayıp olur deyip kenara çekiliyorum, neyse diyorum anneme onlar gitsin ben öyle geçerim mezarlığa ve o şekilde uyanıyorum. Bunun anlamını merak ediyorum, yorumlarsanız çok sevinirim, şimdiden çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir