Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Mınçıka Görmek

Rüyada mınçıka görmek neye delalet eder?

Dün gece karım rüyasında iki tane 8-10 yaşlarında erkek çocuğunun ellerinde mınçıka ile hareketler yaptığını ve birinin diğerine yanlışlıkla vurduğunu görmüş, ardından kafasına mınçıka ile darbe alan çocuğun birden duman olup patladığını görmüş ve çocukların arkasında olan kapıdan çıkıp gittiğini görmüş, ha birde hanımım kendi elindeki mınçıka ile çocuklara vurmaya çalıştığını ama bir türlü vuramadığını görmüş neye işarettir?

Rüyada mınçıka görmek tabiri

Rüyada erkek çocuk görülmesi rüya sahibinin güvenebileceği dostları olduğuna işaret ederken aynı zamanda bütün hareketlerinizin çevresindekiler tarafından saygı ile karşılandığına işaret eder.

Rüyada mınçıka görmek rüya sahibinin kendisine yararı olacağını düşünerek muhafaza etmeye çalıştığı bir şeyin aslında buna değmeyeceğini, o şeyin sandığı kadar yararlı bir şey olmadığına delalet eder. Mınçıka kullanmak depresif ruh halinden kurtulmak için çaba sarf ettiğini ancak bunun yarar sağlamadığını anlatır, farklı bir şeyler yapması gerektiğini belirtir. Elinde mınçıka olan birilerini görmek rüyayı gören kişinin önündeki zorlukları aşmak için çevresindeki birilerinin gücünden veya bilgisinden faydalanmanın mümkün olduğu anlamına gelir. Bunun bir başka açıklaması ise kişiye destek verecek birileri olduğunu gösterir.

Dikkat edilirse buraya kadar olan tüm unsurlar eşinize (dolayısıyla size – ailenize) desteği olacak birilerini işaret ediyor. Rüyanın bundan sonrası ise çok önemli bir mesaj vermekte ve sıkıntıları aşmak için boşu boşuna kendini yormayı bırakıp, çevreden yardım aldığınızda sorunların inanılmaz bir kolaylıkla çözüldüğünü görüp çok şaşıracağınızı ifade etmektedir.

Mınçıka nedir?

Nançaku, Japonya’nın Okinawa adasının geleneksel savunma sanatı olan “Okinawa Ko-bujutsu”‘nda kullanılan silah. Çin’den Okinawa’ya geçtiği düşünülmektedir. “Enter The Dragon (Ejder Kalesi)” filminde Bruce Lee tarafından kullanılmasıyla popüler olmuştur. Çince’de shuāng jié gùn, liǎng jié gùn; èr jié gùn olarak Türkiye’de halk arasında “mınçıka”, “mınçuka” ve “sallama” gibi kullanımlarla tanınan ancak İngilizce ve diğer batı dillerinde nunçhaku, nunçuk veya çaks şeklinde değişik isimlerle bilinen Kobuda silahlarından biri olan savaş sanatları aleti. Aralarında zincir veya ip olan iki kısa sopadan oluşur. Diğer Kobudo silahları arasında, tonfa, bo, sai, eiku, tekko, tinbe, roçin, surucin ve kama yer alır. Sansetsukon nunçhakuya çok benzemekle birlikte iki sopa yerine üç sopalıdır. Kaynak: tr.wikipedia.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir