Kategoriler
Sevgili Rüyaları

Rüyada Misafirlik

Rüyada misafirlik neye işarettir?

Merhaba. Gece gördüğüm rüya, sanırım bir yerlere gidiyoruz. Yanımdakiler kim bilemiyorum, birkaç kişi… Köy gibi bir yere tatile ya da gezi gibi bir şeye gitmişiz, akrabalar var ama daha ziyade eskilerden, çok da bana önemli olmayan babaannemin köylüleri gibi birileri. Bir eve misafir kalacakmışız, bayram sanki, ya da bayram ertesi, başka misafirleri de var onların. Bir kadın bize yer bulacağını söylüyor. Bir eve götürüyor “bunlar burada yatsın bu gece” diyor. Eski büyük ahşap iki kanatlı bir kapı evin kapısı, açan da yaşlı bir adam. Bizi ona bırakan kadın, (adam gönülsüz gibi) kalsınlar burada, ben daha seni görürüm gibi işaretler yapıyor. Ses etme, kızma, karşılığını öderiz der gibi.

Eve giriyoruz, büyük bir köy odası, yer yatakları vs. herkes yatmış. Bizim grup, oğlum bir yüksek yatakta, amcam yanına yatmış, ben ayak uçlarında oturuyorum. Amcamın boyu uzadıkça uzuyor gibi, bana doğru geliyor ayakları, kaçıyorum ittiriyorum, olmuyor. Kalkıyorum sinirle, amcam fark ediyor “bir oğlunun yanında yatmamıza bile kızıyor”diye sitem ediyor.

Bir açıklıktayız bir ara, ben varım eminim de yanımdakiler kim? Alaca karanlık gece gibi hatta, köyü gezermişiz. Bir evlere giriyoruz, çıkıyoruz. Oralarda ben bir şeyleri düzene koyarım gibi hislerdeyim. Bir evde akvaryumlar var, sanki pet shop. Ama ilginç olan akvaryumlar dik, uzun hastalar için oksijen tüpleri olur, büyük bir şey vanası falan… öyle bir halde akvaryum dediğim şeylerin bazıları. Bir iki tanesinde temiz su, balık var ikisinde bulanık su ve balık yok… balık olanlara bakıyorum eğilip. Bir tane mavi yunus dediğimiz süs balığı yüzüyor. Ne güzel, ne kadar net bir görüntü! Diğerinde kalabalık küçük süs balıkları, boş olanları ben hallederim şimdi diyorum. Sularını da temizlerim, balık da koyarım…

Ve üstten oksijen tüpünün (sözde akvaryum) vanasını çeviriyorum, o anda bulanık suyun içi, iğrenç kurtçuklarla doluyor, daha beter midem bulanıyor “ayyy ne yaptım ben” Diyorum. Bu ne yaa falan. Sonra bir boş alanda karanlıkta beni bir sarı prenses (süs balığı) takip ediyor, havada arkamdan geliyor. Ama sanki sudaymış rahat rahat yüzermiş gibi, çok hızlı.

Kaçıyorum, kaçıyorum bana saldıracak derken enseme saçlarımın dibinden dolaysız bir dalış yapıyor. Ama öyle sert, can yakıcı darbe ki, gerçek gibiydi. Elimi enseme atıyorum, yakaladım. Öldüreyim diyorum elimden kaçmasın, acı da çekiyorum çok fena, elimi bir ara ensemden aldığımda, saldıran balık sözde, parçalanmış, kabuklu elimde zdikçe kabuk seslerini duyduğum siyah böcek oluyor. Biraz iğne gibi bir şeyini görüyorum. – bu insanın boğazına kaçsa, bir soksa dolaysız nefesi kesilir, boğulur insan aman Allah’ım diyorum. Bir yandan elimi enseme atıp oradaki mahlukatı temizlemeye devam ediyorum. Kabuklu böcek mi, koca kurtçuk mu nedir ıyy diyorum. O acıyla fırladım.

Bitti. (Diğer yazdığım rüyamın ertesi gecesi gördüm bu rüyayı da. ) Sevgiyle. Bu rüya üyemiz dream tarafından gönderilmiş, tarafımdan buraya taşınmıştır.

Rüyada misafirlik görmek neye yorulur

Merhaba. Bu rüyanızda bir önceki rüyanıza benzer mesajlar vermektedir : arkadaş ziyareti.

Rüyanızdaki tüm unsurlar birbirleriyle uyumlu ve içinizdeki günlük sorun ve streslerden uzaklaşma, değişiklik, mekan değişikliği, dinlenme arzularınızı simgelemektedir. Öte yandan rüyada misafir görmek sayfası incelemek de ilginizi çekebilir.

“Rüyada Misafirlik” için 2 yanıt

Rüyada eski sevgilisiyle misafirliğe gitmek
Merhabalar, ablam uzun zamandır beraber oldukları ve yakın zamanda ayrıldıkları sevgilisiyle ilgili bir rüya görmüş, rüyada ev arkadaşlarıyla kalabalık bir evdelermiş, eski sevgilisi ve onun tanıdığı iki arkadaşıyla birlikte misafirliğe gelmişler, fakat ablam ve sevgilisi hala ayrılar rüyada.
Pek muhatap olmuyorlarmış, Türk kahvesi istemişler ablamdan ve sevgilisi de şekersiz istemiş. Ablam mutfaga kahve yapmaya gittiğinde ilk yapısında kahvenin dibi tutmuş, diğerinde taşmış, başka bir seferinde yapıp fincana dökememiş yani bir türlü ikram edemiyor sonra biri cay yapıyor ablamda bir ablayla gezmeye çıkıyor onları evde birakıp, geldiklerinde tam kapıdan çıkıyorlarmış, Ablam çağırmış kapıdan eski sevgilisini, her şey için teşekkür ederim diyerek elini uzatmış, oda ablamı öpmeye kalkmış ablam geri çekilmiş sonra ikisi de ağlamaya başlamış. ablam 23 yaşında şimdiden teşekkür ederim.
Takma isim : berna
Yaşınız : 17
Cinsiyetiniz : Kadın
Medeni durum : Bekar
Ruh haliniz : bekar
Anahtar kelime : eski sevgili, misafirliğe gitmek, Türk kahvesi, kahve yapmak

Berna merhaba,
Gördüğün rüya bir eski sevgiliyi görmek rüyası olup bu konuda detaylı bilgiyi eski sevgili adresinde inceleyebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir