Rüyada Müezzin Görmek

Rüyada müezzin görmek ne demektir?

Dedem iki yıl önce ölmüştü. Dün gece rüyamda dedemin cenazesi vardı, bende cenaze namazında müezzinim fakat ortalık gece. Ölüyü ne kadar erken gömersek o kadar iyidir diye düşünüp hemen dedemi gömmek istiyorum. Gece, karanlık demiyorum. Müezzinliği de bitirmiyorum, bir arkadaşım benim eksik bıraktığımı tamamlıyor.

Sonra el-fatiha diyor ve kalabalık dağılıyor, bende dedemin tabutunu elime alıp kalabalıkla beraber dağılıyorum fakat tabut epey küçük, içinde de dedemin olduğunu biliyorum ve dedem ne kadar da zayıflamış, küçülmüş diye düşünüyorum, elimde tabutla oradan uzaklaşıyorum.

Yine aynı uykumda başka bir rüya ise tabağın üçünde galiba beş tane yumurta güzelce kırılmış. Akı ve sarısı çok belli. Daha önceden ise başka yumurtalar pişirilmiş, sucuklu yumurta yapılmış fakat yenmemiş. Bende o sucukları alıp bu tabağın içindeki beş yumurtayı pişirirken içine koymayı düşünüyorum.

Rüyada müezzin görmek neye yorulur?

Hakan merhaba,

Rüyada müezzin görmek sakin olarak, sabırlı davranarak ve iyi bir insan olduğunuz için başarılı olacağınıza işaret eder. Hayırlı haber, iç açıcı, sevinç verici müjdedir. Rüyada müezzin olmak, müezzin olduğunu görmek dinine bağlı olarak herkesi aydınlattığına ve dine davet ettiğine delalet eder. Rüyada müezzinle konuşmak, Rüyada müezzin ile konuştuğunu görmek hayra ve esenliğe çağıran kimseye; hükümdarın elçisine, simsara, nikah memuruna delalet eder. İyi huyunuzu ve sabrınızı koruduğunuz sürece başarılı olacaksınız, demektir. Rüyasında bir cami veya mescidin müezzinini veya camiye hizmet edenlerden herhangi birisini görmek, dini vazife ile yorumlanır.

Rüyada müezzin olarak minareye çıkmak hayra işarettir. Rüyada müezzin olarak minareden inmek veya düşmek şerre işarettir. Bir kimse kendisini bir mescit veya camiye kayyimi olmus görse, bu rüya dini inananda iyilige, Islama hizmete, hayır ve menfaate delildir. Rüyada mescidin diğer elemanlarını görmek, veya kendisinin bunlardan biri olduğunu sanmak, hayır ve hasenata, dünya menfaatlerine ve hizmete delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada müezzin görmek, hayra davet ediciye veya simsara yahut nikah memuruna veya elçiye işarettir.

Ezan okumak, Rüyada ezan okudugunu görse ve bu rüya hacc aylarında görülse, hacca gitmeye işarettir. Bazen de rüyada ezan iyi okunmazsa hırsızlığa işarettir, evinize hırsız girebilir.
Bir kadının rüyada minarede ezan okuduğunu görmek, orayı cahil kimselerin istila etmelerine işarettir, özellikle ezan vakitsiz okunursa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir