Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Muhabbet Kuşu Kaçırmak

Rüyada muhabbet kuşu kaçırdığını görmek ne demektir?

Merhaba, 20 yaşında öğrenci bir bayanım. Nişanlıyım. Okul nedeniyle memleketimden uzaktayım. Yaklaşık bir ay önce mavi bir muhabbet kuşu aldım. Kafesinden dışarı çıkıyor fakat bana hala alışamadı korkuyor. Uçmayı da yeni öğrendi. Rüyamda da aynı şekildeydi. Memleketteki evimde oturuyorum, kuşum kafesten dışarıda uçmaya başlıyor. Ben o anda balkon kapısının açık olduğunu fark ediyorum. Panikle bir anda kapatmak için kalkıyorum ama kuşum o tarafa doğru uçuyor ve perdenin altından balkona çıkıyor. Fazla uçmayı bilmediği için balkonun hemen yanındaki pencerenin taşına konuyor.

Ben korkuyorum bana gelmeyecek diye, koşarak mutfağa gidiyorum. Kare şeklinde dilim ekmeği alıp ona uzak olan pencereyi açıyorum ve ekmeği pencere taşına ufalamaya başlıyorum. Kuşum yavaş yavaş bana doğru yaklaşıyor. Tam yakalayacakken benden yine korkuyor ve uçuyor. Evimiz 10. katta kuşum ise 12. kattaki pencereye uçuyor. Ben koşarak merdivenleri çıkıyorum. Ben koridorun başında iken kapılarının önünde iki tane 15 yaşlarında erkek görüyorum onlara anlatıyorum ama “biz gidiyoruz, annem evde yok” diyor. Ben yalvarıyorum onlar “tamam” diyor ama bu seferde eve giremiyorum.

Koridoru geçemiyorum. Biraz garip ama koridorda yer tamamen tel, altı boş onun üzerinden geçilerek eve giriliyor. Ama ben geçemiyorum çünkü elektrik çarpıyor. O anda bana çocuğun bir tanesi gülüyor “oradan değil şuradan geç” diyerek eve giriyorlar. Aynı anda ben onlara bağırıyorum: “Durun bir dakika ben gelmeden pencereyi açmayın uçar, korkar.” diyeceğim ama sadece “Durun bir. ” diyorum ve orada uyanıyorum ama bunu uyurken de söylüyorum. O kelimeyi söyleyerek uyandım gerçekte de. Rüyadan çok etkilendim ve yorumunuz benim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim.

Rüyada muhabbet kuşu kaçırmak tabiri

Rüyada muhabbet kuşu görmek size inisiyatif ve yeni fikir eksikliği gösterir. Daha sıra dışı, yaratıcı olmanız gerektiğini işaret eder. Rüyada muhabbet kuşu beslemek bağımlılık ve gelişmemişlik ifade eder. Kuşunuzun kaçması ve onu yakalamak için mücadele etmeniz kendinizi geliştirme yönünde karar aldığınızı, kuşu kurtarmak için çektiğinizi sıkıntılar, elektrik çarpması ise bu yolda çekeceğiniz kimi sıkıntılar olduğunu, değişimin kolay olmadığını simgelemektedir. Rüyanın unsurları: kafes, balkon kapısı, dilim ekmek, merdiven, elektrik çarpması.

“Rüyada Muhabbet Kuşu Kaçırmak” için 5 yanıt

Rüyamda 6 yıl önce vefat eden babam mutfak balkonunun camını açık bıraktığı için şu anda evimde beslediğim muhabbet kuşu kaçıyordu. Tam ben baba neden açık bıraktın camı derken de kuş geri döndü. Rüyamın anlamı nedir? teşekkürler

Rüyada muhabbet kuşu yakalamak
Rüyamda bir muhabbet kuşu yakalıyordum. Onu bir kafese koydum nasıl olduysa o kafesten kaçtı. Daha sonra kovalayıp tekrar yakalamak için uğraştım. Ancak yanımda hatırlayamadığım birisi o kuşu yakalayıp öldürdü. Ben ona neden bunu yaptığını sordum o kuşu tekrar yakalayacaktım diye sordum ve rüya orada sona erdi. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Selam benim iki kuşum var, muhabbet kuşları, yeşil ve sarı, rüyamda fazla hatırlamıyorum ama tanıdığım birisi ama bilerek kuşumu pencereden dışarı uçurtuyor. Benden intikam almak için galiba hatirladığıma göre bende onun kuşunu yanlışlıkla uçurmustum ama ruyada.
Sonra kendi kusumu her yerde aradim ama bulamadım uçmuş olamazdı çünkü fazla uçmayı bilmiyorlardı ama etraf karanlikti bulamadım bana bunun manasını lütfen söyleyin lütfen

Rüyamda turuncu renkli küçük bir kuş evime girmişti. Onu elime aldığımda elimi ısırdı. Canımı akıcittığı için onu kafese koydum ama çok küçük olduğu için kafesin arasından kaçmayı başardı. Ama kuyruk tüyleri elimde kaldı. Bu tüylerin rengide turuncuydu. Üzerinde birkaç tane sıyah noktalar vardı. En büyük tüyü ben aldım.Diğerlerini ise çocuklarıma verdim.Kuşun ısırdığı elimdede ısırığın izi kalmıştı. Bu ne anlama geliyor.

Selam benim sarı renkte muhabbet kuşum var rüyamda onu pencereden kaçırıyoeum elimi uzatıyrum yakalamaya çalışıyorum onun yerine başka sarı renkte muhabbet kuşu yakalıyorum . kafese alıyorum onu kendi kuşumu yakalamak için tekrar pencereye gidiyorum ama onun yerine 7 8 taneye yakın sarı turuncu yeşil renkte muhabbet kuşları yakalıyorum.Onları da aynı kafese alıyorum . Acaba ne anlama geliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir