Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Musalla Taşı Görmek

Rüyada musalla taşı görmek ne demektir?

Merhaba, günlük hayatımda mezarlıktan geçerken, yolculuk sırasında, mezarlık yakınlarında, gördüğüm anda fatiha okurum. Dün sabaha karşı rüyamda mezarlıktayım, yanımda biri var, tanıdık ama yüzü silik bir şekilde gözükmüyor. Sonra mezarlıkta bir musalla taşı görüyorum, üzerinde bir yazıyor ama musalla taşının üzerindeki yazıları okuyamıyorum. Yanımdaki insana “gel fatiha okuyalım” diyorum. Ansızın bir mezardan ses geliyor, yönümü o tarafa çevirdim, o ses “bana da okuyacak mısın?” dedi. O an kalbimde bir ağırlık oluşuyor, üzülüyorum, daha önceden neden ona okumadım diye.

Ne mezarlık tanıdık ne de ölünün sesi tamamen yabancı. Üzüntüyle diz üstü çöküyorum, toprağı sıka sıka fatiha okuyorum aynı zamanda ağlıyorum. Ölünün toprağı değil, taşlı yolun toprağı alalede bir yerin. Yorumunuzu bekliyorum teşekkürler. 22, Kadın, Bekar, Öğrenci, karmaşık

Rüyada musalla taşı görmek yorumu

Rüyada mezarlıkta olmanız yorgunluğu işaret etmekte, karşılaştığınız bir olay ya da içinde bulunduğunuz durumun sizi hem fiziki hemde ruhsal bakımda yorduğunu gösterirken, dinlenme ihtiyacını simgelemektedir.

Rüyada musalla taşı görmek üzüntü, keder veya birinin ölüm haberini almaya işaret eder. Bu rüya aynı zamanda ölümü aklıdan çıkarmamak, öteki dünyayı düşünerek daha fazla hayır işlemeye çalışmak gerektiğine de rivayet edilmektedir.

Rüyada Fatiha okuduğunu görmek, her kapının açılması, kazancın artması, duanızın kabul olmasını işaret ederken rüyadaki diğer olaylar elde ettiğiniz kazancı ihtiyacı olanlarla paylaşmayı unutmamak gerektiğini temsil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir