Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Nevruz Görmek

Rüyada nevruz bayramı neye işarettir?

Rüyamda büyük bir binanın içinde yaşıyorum, o şehirdeki tüm halkta o binanın içinde yaşıyor, öylesine büyük bir bina! O anda odamda binada tek başıma yaşıyorum.

O anda nevruz bayramı olduğunu bildiğim bir kutlama var, insanlar binada aşağı yukarı koşarak eğleniyorlar tam o anda birisi geliyor ve “düşman geliyor!” diyor, bana kapımı kilitlememi söylüyor, bende bütün odaları kilitlemeye başlıyorum ama elimde bir anahtar yok? Elimde tornavidaya benzer bir alet var, onunla kapıları kilitliyorum, Rüyamda bu tip ince kapıların düşmanı durdurmak için yeterli olmadığını biliyorum “inşallah bu kapılar düşmanı biraz dışarıda tutarda içindeki halk pencereden kaçıp kurtulur diye düşünüyorum.

Rüyamdaki bina okul mu veya başka bir büyük bir bina mı olduğunu bilemiyorum ama gelen tehlikeyi çok iyi hatırlıyorum, yaklaşan tehlikeyi ve bina içindeki halkın güvenliğini çok iyi hatırlıyorum.

Rüyada nevruz görmek tabiri

Rüyada büyü bina görmek uyanık hayatta ulaşması zor hedefler belirlediğinizi simgeler. Büyü binada yaşamak, oturmak veya bulunmak ise kendinize belirlediğiniz zor hedeflere ulaşamamak yüzünden stres yaşadığınız belki de bu hedefleri gözden geçirmek gerektiğini temsil eder.

Rüyada nevruz görmek güzel bir rüya olup, gerçek hayatta yenilenme, uyanış, canlanma, üzerindeki ağırlıklardan kurtulmayı simgeler.

Nevruz bayramı ile nevruz özdeşleşmiştir ve bu geleneksel yeni yıl ya da doğanın uyanışı ve bahar bayramı Farslar, Kürtler, Zazalar, Azeriler, Anadolu Türkleri, Afganlar, Arnavutlar, Gürcüler, Türkmenler, Tacikler, Özbekler, Kırgızlar, Karakalpaklar, Kazaklar tarafından yaklaşık 3000 yıldan kutlanmaktadır.

Rüyada Nevruz bayramı, Nevruz şöleni, Nevruz kutlaması görmek, bereket, bolluk ve güzel günlerin gelişini, aydınlık bir yaşam evresine girdiğini simgeler. Rüyada nevruzda ateş üzerinden atlamak, ateşten atladığını görmek, uyanık hayatta silkelenme, kendine gelme, üzerindeki bir takım yüklerden kurtulmayı işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir