Rüyada Nur Görmek

Rüyada nur görmek neye delalet eder?

Selamun aleyküm. Rüyamda bir farz namazında imam olarak görev yapıyorum ama topluluk önde ve kadın erkek karışık, yaşlı kadının birisi rükudan kalkmadan bana uymuyor, “semiallahülimen hamideh” diyor beni şaşırtıyor ama ben yinede semiallahülimen hamideh” diyorum, ilginç olanı ise safta bir yaşlı adamdan gelin duvağı şeklinde bir nur beliriyor ve benim belime dolanıyor, bu yaşlı adam namaz bitiminde o namazda bana uymayan kadın için yorum yapıyor “uysaydı iyi olurdu” dercesine”. Bu rüya ne anlama geliyor bunlar çok karışık.

Rüyada nur görmek nasıl yorumlanır?

Bu çok ilginç rüyayı paylaştığınız için teşekkür ederim. Ancak böylesine derin manası olan bir rüyayı açıklamak için verdiğiniz bilgi çok az. Mesela gerçek hayatınızda işiniz nedir, medeni haliniz ne, Yaşınız kaç. Gönderdiğiniz mesajdaki mail adresinden sadece erkek olduğunuzu tahmin edebiliyorum.

Rüyanızda 3 unsur var: namaz kıldırmak, sizi şaşırtan yaşlı kadın ve belinize dolanan duvak şeklinde nur. Bunlar içinde nur en önemli olanı ve:

Rüyada nur görmek rüyalar içinde en hayırlı olanlardandır, doğru yolda ve yolunun aydınlık olduğunu gösterir. Büyük bir iç huzuru, bolluk, zenginlik, mevki, ün, mutluluk olarak yorumlanır. Kafir bir kimse bu rüyayı görürse Islama Allah’a yakınlığı keşfeder. Çünkü nur; ışık, aydınlık, doğru yol demektir. 

Rüyada nur yüzlü birini görmek rüyayı gören kişi için karanlığı sona erip aydınlığın geleceğini, tüm dert ve sıkıntıların bitişini, manevi zenginlik ve büyük bir iç huzura kavuşmayı simgeler.

Rüyada aydınlıktan sonra karanlığa çıkmak, yoksulluktan zenginliği işaret eder. Rüyada nur görmek isyandan sonra tövbeye yorumlanır. Rüyada Nur suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek, iyilikle emretmeye, kötülükten mehyetmeye Allah için sevmeye ve Allah için düşmanlığa işarettir.

Rüyada nur, aydınlık ve doğru yol demektir. İnanmayan biri bir kimse bu rüyayı görürse İslama Allah’a yakınlığı keşfeder. Aydınlıktan sonra karanlığa çıkarsa, yoksulluktan zenginliğe, işaret eder.  İsyandan sonra tövbeye yorumlanır. Rüyada nur görmek, hidayete, isyandan sonra tevbeye ve körlükten sonra basirete kavuşmaya yorumlanır. Rüyada Nur, salih amellere, ilme, Kur’an’a, salih bir evlada ve alime yorumlanır.

Rüyada Nurdan bir elbiseye büründüğünü veya nurdan bir gömlek giydiğini gören kimse, faydalanacağı bir ilim elde eder. Yahut Allah (c. c. )’a ibadet etmeye yönelir. Rüyada nur görmek, hidayete işarettir. Kafir olan birisi rüyada zulmetten nura ve karanlıktan aydinliga çıktığını görse, Allah (C. C. ) onu islam ve imanla sereflendirir. Ve o kimse dünya ve ahirette manen Allah (C. C. ) a yaklasir, insanin nurdan zulmete çikmasi, zenginlikten sonra fakirlige, izzetten sonra zillete, hidayetten sonra sapikliga ve kör olmasina işarettir. Nur, salih amellere, ilme, Kur an a, salih bir evlata ve alime işarettir. Nurdan bir elbiseye büründügünü veya nurdan bir gömlek giydigini gören kimse, faydalanacagi biri ilim elde eder. Yahut Allah (C. C. ) a ibadet etmeye yönelir.

Rüyada azalarından nur çıktığını gören kimsenin, ilmiyle veya duasıyla faydalanılan bilgili bir çocugu olur. Karanlıktan aydınlığa çıkmak kafir için imana, günahkar için hidayete işaret eder; Nur görmek isyan ve tuğyandan sonra tövbe etmeye, körlükten sonra basirete; salih amele, hayırlı evlada, Kur an a ve alime işaret eder; Nurdan elbise giymek faydalı ilme işaret eder, bedeninin herhangi bir yerinden nur çıktığını görmek ilim ve irfanı ile halka faydalı olacak bir erkek çocuğa işaret eder;

Aydınlık bir ortamdan zulmete çıkmak zenginlikten sonra yoksulluğa, itibar görmeden sonra horlanmaya, hidayetten sonra sapıklığa ya da kör olmaya delalet eder. Rüyada nur görmek , aydınlık ve doğru yola işarettir. Kafir bir kimse karanlıktan aydınlığa çıkarsa islamla Allah’a yakınlığı keşfeder. Aydınlıktan sonra karanlığa çıkarsa, fakirlikten zenginliğe, delaletten sonra doğru yola, isyandan sonra tövbeye işarettir.

“Rüyada Nur Görmek” hakkında 6 yorum

  1. Rüyada nurdan bir ışık görmek
    Ben bu rüyayı 2 gün önce görmüştüm, anlatmamamı tavsiye etmişlerdi ama yine paylaşmak istiyorum, rüyamda berzah alemi gibi bir yerdeyim ve karşımda rönesans döneminden kalma bol melekli ve gösterişli bir yağlı boya tablo var, güya o tablo kapı imiş. (Ahiret kapısı)
    Ben hacıda giyilen beyaz ihramlardan giyinmişim ve sonra bir topluluk geliyor, ortada öyle bir ışık var ki nurdan bir ışık, 4-5 insan çevresinde duruyor ve diyorlar ki “Muhammed(s.a.v)geldi” diyorlar. Ama peygamberimizi yalnızca yan profilden gördüm ve çok güzeldi hala etkisindeyim. Rüyamı anımsadıkça bir ürperti huzur ve gözyaşı beraberinde geliveriyor, ben bu rüyayı hayra yoruyorum, peygamberimizin olduğu yerde hayırsızlık olmaz neticede, rüyamı yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

  2. Ruyamda bana gorunmeyen varliklar zorla bir sey iciriyorlar, ictigimde vucudumdan sanki buyuk bir isik cikiyor, nur gibi boyle acaba anlami nedir bu ruyamin.

  3. Sevdiği adamın yüzünde nur görmek
    Yaş 19 bekar, öğrenci. Sabaha karşı gördüğüm bir rüyadır. Aşık olduğum erkek bu gün ameliyat olacak bütün gece bunu düşündüm uyuyamadım, sabaha karşı bir kaç saatliğine uyudum ve bu rüyayı görerek uyandım. Aşık olduğum erkekle eskiden sevgiliydik ama şimdi ayrıyız. Rüyamda aşık olduğum erkeği gördüm, ben ve kız kardeşim, birden kapıdan o çıktı ve ben ona görünmek karşılaşmak istemedim, saklanmak istedim ama yinede karşılaştık, bedenini tümen gördüm ama dikkatimi çeken yüzü oldu. Yüzüne baktım yüzü çok güzel nurlu görünüyordu ve yüzü neşeliydi, birden bu durumun sebebini kendime sordum ve uyandım rüyam bitti. Gerçekte de aşık olduğum adam bu gün ameliyat oluyor, onu çok merak ediyorum ve endişeliyim, içim içime sığmıyor. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir