Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Öbür Dünyaya Gittiğini Görmek

Rüyada öbür dünyaya gittiğini görmek neye çıkar?

Merhaba, ben 36 yaşında 2 kız çocuk sahibi bir babayım, nakliye işi ile uğraşıyorum, eşimin babası 1.5 yıl önce vefat etti ve eşim kardeşi ve annesi eşimin babaannesi ve halaları, amcaları ile araları açıldı, kayın pederimin ölümü intihar olduğu için herkes birbirini suçluyor, iki gün önce memlekete hem mezar ziyaretine hemde eşimin babaannesi halası ve amcalarına ziyarete gittik, kaynanam kayınbiraderim ve eşim bende çoluk çocuk ziyaretlerine gittik, tartışmalar oldu, ziyaretten geldikten iki gün sonra gördüğüm ruyayı anlatmak istiyorum.

Rüyamda farklı bir ortamda eşim, çocuklarım, kayınçom eşi ve çocuğu, kaynanam karanlık, puslu ve çok sıkıntılı bir yerdeyiz, “burası neresi” diye düşünürken ölüp öbür dünyaya gittiğimi anladım. Sokaklarda yürürken bu arada yukarıda saydığım kişiler hep beraber hareket ediyoruz onlar hiç konuşmuyorlar ama ben ne yaparsam peşimden geliyorlar ben “burası ahiret, acaba cehennem mi burası? nasıl kurtuluruz” diye düşünürken yürümeye başlıyorum. Hava karanlık, ben bunaltıcı yıkık evler harabeler arasında ilerlerken ileride daha ferah ve havadar bir yer görüyorum ve oraya gitmeye başlıyorum. Havadar yere vardığımda gidiş gelişli ayrılmış otaban misali bir yolda ilerliyoruz, bir ara arkama bakıyorum eşimin babaannesi peşimizde ama sıkıntı ve eziyet içinde uzaktan bizi takip etmek istiyor. Biz ilerlerken kayınçom yolun karşısına geçiyor ve bizden uzaklaşıyor, biz kayalık ama yol olan yerde giderken kayınçonun oğlu yolun ortasında kalıyor, araçlar sağından solundan geçiyor, çarpacak ama son anda kurtuluyor. Benim kızım kayalardan düşecekken ayağım ile onu tutuyorum, yoldaki çocuğa gidemiyorum, tam yoldaki çocuğa araba çarpacakken kayınçom atlıyor ve kurtarıyor, yanımıza geliyor. Biz korkudan yol kenarında soluklanırken ( bu arada rüyamın başında sonuna kadar ahirette ilk başta cehennemde sonra aydınlık yere geçince cennette olduğumu unutmuyorum, aklımdan çıkmıyor) eşimin babaannesi arkamızda bizden yardım isterken sakalı bir meymenetsiz suratlı bir adam ondan kaçıyor, ben eşime “bak oğlu bile ondan kaçıyor, kimse yardım etmiyor, çıkar kolundaki saati ver de yardımımız dokunur, ahiretteyiz, yaptığımız iyilikler Allah katında daha makbul olduğu için bizim derecemizi artırır” diyorum, eşim vermek istemiyor ben zorlayınca veriyor, tam adam alacakken uyanıyorum. Beni çok etkiledi ahirette geçmesi etkiyi arttırıyor, yorumlarınızı bekliyorum, saygılar.

Rüyada öbür dünyaya gittiğini görmek tabiri

Mehmet merhaba, gördüğün rüya şu anda gerçek hayatında karanlık ve sıkıntılı günlerin yoğun olduğu, bazı belirsizliklerin bulunduğu zor bir yaşam döneminde olduğunu anlatırken öte yandan da sahip olduğun düzgün karakter, güçlü manevi değerlerin sayesinde bunların sona ereceğini, aydınlık günlerin gelip feraha ereceğini müjdelemektedir. Bu rüyayla alakalı olarak ahiret rüya tabiri sayfası da ilginizi çekebilir.

“Rüyada Öbür Dünyaya Gittiğini Görmek” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir