Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Odayı Kirletip Sonra Temizlemek

Rüyada odayı kirletip sonra temizlemek neye işarettir?

Rüyamda bir odayı önce kirletip sonra duvarlarına kadar temizlediğimi gördüm. Kirlettiğim anda oda simsiyah is içindeydi. Onu o hale nasıl getirdiğimi pek hatırlayamıyorum. Ancak pek ısınamadığım bir bayan tanıdığımın odayı temizlerken yanımda olduğunu ve bana yardım etme konusunda da pek istekli davranmadığını hatırlıyorum. İşim bittiğinde oda tertemiz olmuştu.

Daha sonra kendimi küçük bir dükkanın önünde buldum. Annem, kayınvalidem ve kayınbabam birlikte dükkanın içinde oturmuşlardı. Dükkanda pişi (hamur kızartması, bizim memlekette lokma diye isimlendiriliyor.) yapmışlar; hayrına dağıtıyorlardı. Ben dükkanın dışında bir sandalyede oturuyordum. Onlar da yoldan geçenlere “Lokma alın.” diye sesleniyorlardı. Yoldan geçen iki hanım lokma yemek üzere geldiler. Biz de onlara sandalye verdik, oturdular. O sırada uyandım. Hayır olsun inşallah. Yorumlarsanız çok memnun olurum. Yaş: 39, Medeni Hali: Evli, İş: düzenli bir işim yok, Ruh Hali: Yorgun. Üzüntü ve neşe arasında gidip geliyor.

Rüyada odayı kirletip sonra temizlemek nasıl yorumlanır?

Değerli okurum, lütfen ilk önce oda rüya tabiri sayfasını okuyun. Odayı önce kirletip sonra temizlemeniz aslında gerçek hayatınızda bir konuda arayış içinde olduğunuzu ve bu konuda bir yanlış yaptığınızı ya da hatalı yola girdiğini ancak bir şekilde bundan dönüp doğruyu bulduğunuzu anlatmaktadır. Doğru yolu veya yöntemi bulmanızda belki de gerçek hayatta ısınamadığınız birinin rolü olmuş olabilir.

Rüyanın ikinci bölümü ise size belki de tüm insanlara yardımlaşma, iyilik, hayır işlerinin önemini hatırlatmaktadır.

“Rüyada Odayı Kirletip Sonra Temizlemek” için 2 yanıt

Merhaba,
Yorumunuza mukabil bir cevap vermek istedim. Oldukça uzun olduğu için herşeyi olduğu gibi anlatamayacağım ancak kısa bir değerlendirme yapabileceğim.
Bu rüyayı görmeden birkaç hafta önce çalışma hayatı ile ilgili bir karar vermek zorunda kaldım. Gönülsüz olarak bir iş teklifine evet dedim. Ancak verdiğim kararın bazı günlük aktivitelerimi olumsuz etkileyeceğini düşünüyordum.
Düşündüğüm gibi de oldu. Dolayısıyla çekirdek halinde beliren bir düşüncemin davranışlarımı zaman içinde kontrol etmesine de izin vermiş oldum.
Kendi elimle oluşmasına izin verdiğim o kısır döngüden sıyrılmaya çalıştığım bir sırada gördüm bu rüyayı.
Sizin yorumunuzun ardından ancak bu akşam zihnimde bir aydınlanma gerçekleşebildi.
“Bir koltukta iki karpuz taşınmaz.” atasözünde kendimce bazı değişiklikler yapmam gerektiğini farkettim. Karpuzları (özel hayat ve iş hayatında) geliştirmeye çalıştığımız değerlerimiz ve davranışlarımız olarak ele alıyorum.
Bu durumda;
1- Karpuzlar bir koltukta taşınacaksa illa ki, o zaman o koltuğa sığdırılabilmeli. Yani iki küçük karpuz bir koltuğa sığar. Biri diğerinin yerine geçecek kadar yer işgal etmemeli.
2- Kollar karpuzları taşıyacak güçte olmalı. Kol kuvvetini de nefs terbiyesi ile ilişkilendirmek istiyorum. Doğru bir terbiye ve düzenli bir ilgi yeterince kuvvetin toplanmasını sağlayabilir diye düşünüyorum.

Belki bunlar pek çok kişinin bildiği gerçekler. Ancak bilmek öyle ilginç bir muamma ki, yıllarca bildiğiniz bir gerçeğin aslında kıyısında bile olmadığınızı (konu ile ilgili tecrübelerinize dayalı bazı farkındalıklarınız yükseldiği zaman) bazen şaşkınlıkla görüp anlayabiliyorsunuz. “Bildiğimi sandığım gerçeklerimin henüz hangi aşamalarındayım acaba?” diye sormadan da edemiyor insan.
Dediğiniz gibi yanlışa götüren düşünceyi farkettim. Bakalım doğru adımları atabilecek miyim?

Sürekli takipçisi olduğum bu siteyi açtığınız ve azimle bizlere yardımlarda bulunduğunuz için size tekrar teşekkür ederim.

Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir