Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Ok Görmek

Rüyada ok görmek neye işaret eder?

Rüyamda mahallemde düğün vardı. Bende orada oynarken boğazıma 3 adet ok saplandı. Nişan alan, ok atanları gördüm ve karşı koyamadım. İki kişiydiler ( ikisini de tanıyorum) ve çatıdan ok atıyorlardı. Boğazıma saplanan oklar ensemden çıktı. Hiç kan görmedim. Ölmedim de.

Daha sonra o iki kişiden biriyle görüştüm ve “mutlu musun, ne hale getirdin beni” dedim. Güldü ve “ben böyle olmasını istemedim” dedi. “Kim istedi” dediğimde eski sevgilimden bahsetti fakat onun istediğini de söylemedi. 17, Kadın, Bekar, Öğrenci, Huzursuzum,

Rüyada ok görmek tabiri

Rüyada ok görmek aşık olup evlenmeye, önemli bir meseleyi çözüme kavuşturmak için birisinin yanında görev almaya işaret eder. Bir kadının kendine doğru ok atıldığını görmesi, o kadının ok atan kimseyi sevmesine, onun da bu kadına gönül vermesine delalet eder. Rüyada ok atan kişiyi gerçekte tanımıyorsunuz, bu yeni karşılaşacağınız bir erkeği işaret etmektedir. Rüyada okçuluk kazanma ve hedeflerinin yerine getirilmesi için hedeflerinize konsantre olmanızı ve hayat yönünüzü iyi planlamanızı gösterir.

Rüyada yaydan çıkan okun kırılması işinizde başarı sağlayamayacağına işaret eder, rüyada oku hedefe atıp tutturduğunu görmek çocuk özleminiz varsa bu isteğinizin gerçekleşeceğine işarettir. Rüyada ok görmek görev için başka ülkelere gönderilen elçilere, mektuba, düşmana karşı güçlü olmak, kuvvetli olmak olarak yorumlanır. Düşmana galip gelmeye, bir görev için gönderilen elçiye, bir kimseye yazılan mektuba, Rüyada okattığı oku hedefe isabet ettirdiğini görmek, çocuk arzu ediyorsa, doğacak çocuğun erkek olmasına; diğerlerini için istediği şeyin gerçekleşmesine, elinde ok görmek güce, mal yahut memuriyete, elinden çıkan okun kırılması, üzerine aldığı işlerde acze düşmeye, kadının ok görmesi kocasına, ok atmak, bir garazdan dolayı ırz ve namus hakkında söz söylemeye ya da elçi ve vekil aracılığı ile bir işin yerine getirilmesine, halkın üzerine ok attığını görmek, onlar hakkında kötü söz söylemeye delalet eder.

İki grup insanın birbirlerine ok attıklarını görmek, bu insanlar arasında bir ihtilaf bulunduğuna; hangi taraf attığı okları isabet ettiriyorsa, o tarafın davasında haklı, diğer tarafın haksız ve yanlış yolda olduklarına; Kılıftan ok çıkarmak rızkın artmasına, erkek evlada;
Ok kılıfı almak yahut bulmak evlenmeye, bir ok kılıfı verilmesi makam, mevki yahut dünyalığa,
Ok muhafazası düşmana galip gelmeye, şeref ve itibara, işsiz kimse için mala, çocuğa yahut söz söylemeye,
Okçu görmek dini kurallara göre mal taksim etmeye; savaşa, kavga ve şiddete, üzüntüye; halka gammazlık yapmalarını isteyen casusa delalet eder.
Rüyada görülen ok, bir hizmet için başka memleketlere gönderilen elçilere, mektuba, düşmana karşı, kuvvete işarettir.
Ok, hayatınızda birtakım hoş olayların gelişeceğine işarettir. Fakat ok eski veya kırıksa, aşkda birtakım sorunlar yaşayacağınız anlamına gelir.
Güç, hayırlı haber, iyiliktir. Kişinin hayatta ilerleyeceğini gösterir.
Oklarin kondugu çantayı görmek ise, büyük bir mevkie sahip olunacagına işarettir.
Bir kimsenin üzerinde ok taşıdıgını görmesi, pek yakında büyük bir söhrete ulasacagına ve halk arasında itibar kazanacagina delalet eder.
Okun yaya takılarak bir hedefe nişan alındıgını veya aldıgını gören, bir gençle evlenmege tesebbüs eder.
Oku attıgını veya atıldıgını gören kimse evlenir,
Bir başka rivayete görede: Eğer attıgı ok nişana isabet etse, o kimsenin saltanatında hükmü dogru, adaletli ve insaflı olur.
Eğer attıgı ok nisangaha isabet etmediyse, zalım olduğuna ve idareciliginde kusur yaptıgına işarettir.
Eğer rüya sahibi tüccar ise, ticaretinde zarar eder.
Eğer çocugu varsa, kendisine asi olur.
Eğer hanımı varsa, hanımı itaatkar olmaz.
Eğer yay kolaylıkla egilirse, yukardakinin aksine tabir edilir.
Eğer yaydan oku atsa ve hedefe isabet etse, temenni ve arzu ettiği şeye nail olur.
Eğer o kimse, takva sahibi ise, iyilikle emir ve emaneti sahibine teslim eder.
Bir kadın rüyada içine ok ve yay konulan okdanın içinde bası asagı dönmüs bir oku görse, kocası kendisinden döner.
Rüyada görülen ok, düsmana galip gelip zafer kazanmaya da işarettir.
Bazı tabirciler, bir kimse rüyada kendi elinde bir ok olduğunu görse, kimse bir memuriyet, kuvvet ve mala nail olur, dediler.
Bir kadının ok görmesı, o kadının kocasına işarettir.
Rüyada ok, ancak risale mektup içinde yazılı olan kelimelere işarettir.
Bir kimse rüyada kendisinin attıgı okun hedefe isabet etmedigini görse, kimse maksadına kavusmak için birisini gönderir fakat bunu elde edemez.
Ok atarak hedefe isabet ettirdigini gören kimse Eğer çocuk arzu ediyorsa, dogacak çocugu erkek olur.
Rüyada ok görmek aşık olup evlenmeye, önemli bir meseleyi çözüme kavuşturmak için birisinin yanında görev almaya, yaydan çıkan okun kırılması; işinizde başarı sağlayamayacağınıza,
oku hedefe atıp tutturduğunuzu görmek çocuk özleminiz varsa bu isteğinizin gerçekleşeceğine işarettir.

“Rüyada Ok Görmek” için bir yanıt

ruyamda ayrildigim sevgilimle konusuyorduk, dertlesip aglasiyorduk, o arada ok ile vuruldu, kucagimda öldü, benide öldüreceklerdi öldüremediler. cevap merak ediyorum simdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir