Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Ökse Otu Görmek

Rüyada ökse otu neye işaret eder?

Eski iş yerimdeyim ama ne makine ne de insan var. Her yer tozlu ve terk edilmiş, duvarları bir ot kaplamış, yanımdaki tanımadığım kişiye bunlar ne otu diyorum, o da “bunlar ökse otu” diyor. İçeride dolaşıyorum. Birden şiddetli rüzgarla birlikte kapı açılıyor ve içeriye binlerce küçük sinek dolmaya başlıyor. Isırmıyorlar ama rahatsız ediciler. Elimle biraz öldürüyorum ama çok fazlalar.

Binadan çıkmaya karar veriyorum. Ama rüzgar çok kuvvetli beni zorluyor. Bazen dizlerimin üstüne çöküyor bazen de yere düşüyorum. Ama ayağa kalkıyorum. Binadan çıkamadan uyandım. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Rüyada ökse otu görmek yorumu

Değerli okurum, gördüğün rüya maalesef güzel şeyler söylemiyor. Rüyada eski iş yerini görmek rüyayı gören kişinin eskiden ders alması ve yeni şeyler öğrenip kendini geliştirmesi için bir şeyler yapması gerektiğini ifade eder. İş yerinin terk edilmiş ve harap durumda olması ise sizin geçmişten ders almadığınızı ifade etmektedir.

Rüyanız kendi içinde çok tutarlı olup, ögeler birbiri ile çok alakalıdır. Rüyada ökse otu görmek kişinin yeni insanlarla tanışıp, arkadaşlık etmeye ihtiyacı olduğuna yorumlanır.

Ökse otu nedir?

Ökse otu (Viscum album), Santalaceae familyasından Avrupa, batı ve güney Asya’ya özgü asalak bir bitki türü. Halk arasında gevele, güvelek, gövelek, purç, çekem olarak da bilinir.
Her mevsimde yapraklı olan ve ağaçlar üzerinde yaşayan yarı asalak bir bitkidir. Özellikle elma ağacının dalları üzerinde yaşar. Armut, söğüt, kavak, meşe gibi ağaçların üzerinde de asalak olarak yaşayabilmektedir. Sapları her zaman ikiye ayrılarak dallanır. Çiçekleri tek eşeyli, meyveleri yapışkan, sulu ve yumuşaktır. Bu meyveleri yiyen kuşların kondukları ağaçların üzerine dışkılarıyla tohumları bırakması ökse otunun yayılmasını sağlar. Bazı yörelerde meyvelerindeki yapışkan madde çubukların üzerine sürülerek kuşları yakalamak için ökse olarak kullanılmaktadır. Ökse otunun meyveleri eczacılıkta kullanılmaktadır. Kaynak: Vikipedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir