Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Okulda Kaplan Görmek

Rüyada okulda kaplan neye işarettir?

Merhaba, ikidir benzer rüyayı gördüğüm için önemli olabileceğini düşündüm. İki rüyamda da kaplan figürü olması ve tüm rüyalarımı hatırlamama rağmen daha önce hiç içinde kaplan barındıran rüya görmemiş olmam beni buraya yazmaya teşvik etti. Öncelikle daha önceden sorulmuş bir şeyi tekrar dile getirdiğim için özür diliyorum fakat bildiğiniz gibi görülen figür kadar nasıl görüldüğü gibi diğer etkenler de rüya yorumlarında önem teşkil eder. Aslına bakılırsa burayı özel kılan da rüyaları modern şekilde yorumlamasının yanında kaplan görmek/aslan görmek gibi kategoriler yapmak yerine kişiye özel yorumlama çalışmaları bence. neyse sonuç olarak rüyalarımı birlikte değerlendirerek yorumlarsanız çok çok sevinirim. Bu paragrafı yayınlamasanız da olur. Rüyama başlıyorum.

Birkaç gün evvelki rüyamda okuldaydım. Okulda da olması gerektiği gibi üniversite arkadaşlarım yerine liseden arkadaşlarım vardı. Her gece okulda dolanırken uzaktan kampüste sakin sakin yürüyen kaplanlar görüyordum, garipsemekle birlikte pek bir tepki vermiyordum zira kaplanın sakince dolaşmasının sebebi öğrencilerin onun varlığından haberdar olmaması ve dolayısıyla kimsenin bir tepki vermemesiydi. Sonra bir gün yine lise arkadaşlarımla bir dükkana gidiyoruz. kasada sıradayken tam kasanın yanında dişi aslan görüyorum. sakince duruyor yine ama bu sefer bana çok yakın olduğu için bir korku duyuyorum. arkadaşlarım da aslanı görüyorlar ama korkmayıp aralarında geyik çevirmeye başlıyorlar. en son kasadaki çalışan korksun diye gülerek hemen yanında duran aslanı ona da gösteriyorlar. herkes aslanın varlığından haberdar olup panik yapacak ve aslan da küçücük dükkanda ben de dahil herkese saldırmaya başlayacak diye düşünüyorum o bir salise içinde ve korkum da resmen bin katına katlanıyor. hemen koşarak dükkandan çıkıyorum, arkama bakmadan koşuyorum ara sokaklara giriyorum. yeterince koştuktan sonra arkama bakıyorum ve aslanın gelmediğini görüyorum.

bugünkü rüyamda ise piknik alanı gibi yeşillik bir alandayız. düğün ya da başka bir şey bilmiyorum, bir etkinlik var. annem ve babamın tarafından tanıdığım ve tanımadığım tüm akrabalarım orada. ben bir köşede otururken bir kaplanın yavaş yavaş yürüyerek bana yaklaştığını görüyorum. sanki onu görmemiş gibi yaparak yerimden kalkıp başka bir yere doğru sakince ilerliyorum. bu sefer kaplan gittiğim yere doğru gelmeye başlıyor. bunu çok sakin bir şekilde yavaşça yürüyerek yapıyor. birkaç kere aynı şey tekrarlanınca artık korkuyorum ve bağırmaya başlıyorum. kaplanın peşimden geldiğini görenlerden biri kaçmak yerine durup hareketsiz kalmamı söylüyor. ben de dediğini yapıyorum ama kaplan bana yaklaştığında yüreğim ağzıma geliyor neredeyse. kıpırdamamak için kendimi zor tutuyorum. kaplan geliyor ve tam elimin altından elimin ona dokunacağı şekilde yavaşça geçiyor ve sanki bir süredir beni takip eden o değilmiş gibi uzaklaşıyor. 19, Kadın, Bekar, Öğrenci

Rüyada okulda kaplan görmek tabiri

Değerli arkadaşım. Öncelikle verdiğin detaylar için teşekkür ediyorum. Ruyabul olarak zaten bizi diğer sitelerden ayıran özellik özgün yorumlar getirmemiz. Diğer siteleri biliyorsunuz, yüzyıllar önce birileri oturmuş rüyada kaplan görmek cennet ırmaklarından doya doya bal içmeye delalettir ( tövbe haşa adam sanki … cenneti ne kadar iyi biliyor), kaplanın üzerine binip gezmek kaplanın attığı adım sayısı kadar düşmandan cariye kazanmaya işarettir gibi aklına gelen saçma ötesi saçmalıkları alt alta sıralayıp kitap haline getirmiş ve bunlar günümüze kadar ulemanın tabirleri olarak yutturulmuş ve yutturulmaya devam etmekte, benim uyanık olduğunu zanneden saf vatandaşım da rüyasında kaplana bindiğinde kazanacağı cariyelerin hayaliyle avunmakta. Halbuki salak adamın 21 yüzyılda olduğumuzdan, artık savaşlarda cariye alınmadığından haberi yok. O hala 1000 yıl geride yaşıyor. Sonra internet gelişince birileri o kitapları sayfalarına aktarıp, dini rüya yorumları diye yutturmaya devam ediyor, binlerce kişi de onları kopyalayıp yeniden yayınlıyor ve sonuçta ülke bir rüya tabiri mezarlığına dönüşüyor.

Birinci rüyanızın ana unsuru okul ve okulda gördüğünüz kaplandır. Rüyada okul görmek gerçek hayatınızda kendini geliştirmek için önünde bir fırsatın olduğunu, yenilerinin de çıkacağını ve bu fırsatları iyi değerlendirmek gerektiğine yorumlanır. Okulda gördüğün kaplan ise bu gelişiminin sonucunda elde edeceğin güç, kuvvet, kendine güven, yüksek kariyeri işaret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir