Kategoriler
Sevgili Rüyaları

Rüyada Okulda Yaşamak

Rüyada okulda yaşamak neyi gösterir?

Pazar sabahına bağlanan gece rüyamda eşimle bir okul sınıfında yaşadığımızı gördüm, diğer sınıflarda tanımadığım diğer insanlar vardı. Ancak koridor ve sınıflar tozlu, sıraları kırık ve dağınıktı. Birkaç kez bizim sınıfı bulmakta zorlandığım oldu. Dışarı çıktım, etrafı ağaçla çevrili, kendi beton bir okul bahçesiydi. Eşim geldi, “hazırlan, seni motosikletle gezdireceğim” dedi. Okula girdim, bu kez daha dağınık, daha pisti, tarağımı arıyordum ama kendi sınıfımı bile bulamadım.

Derken gerçek hayatımda sahip olduğum altın renkli plastik tarağımın başını sapsız halde yerde toz içinde buldum, yanında tanımadığım ama aynısının gümüş rengi aynı şekilde sapı kırık bir tarak duruyordu. Sinir içinde “tarağımı kırmışlar, yere atmışlar, kim yaptı bunu” diye bağırmaya başladım, eşim yanıma koştu, arkamdan sarmaladı “sakin ol, ne deliriyorsun” diye sakinleştirmeye çalıştı. Sağ kolumun üzerinde, elimi kapatacak şekilde duran siyah hırkam vardı, onu elimden aldı, o zaman elimde tuttuğum sapasağlam, tertemiz tarağım ile karşılaştım. “Gördün mü, yerdekiler senin değil, hadi çıkalım, saçını motorun aynasına bakıp yaparsın” dedi. Çıktık ve motosiklete bindik, gitmeye başladık.

Rüzgardan saçlarım uçuşuyordu, aynaya baktım, darmadağınık olan saçlarımı taramaya başladım (gider vaziyette). Taradığımda ortaya çıkan görüntü hoşuma gitti, gerçekte sarı olan saçım rüyamdaki aynada biraz daha kızıla çalan bir sarıydı, daha uzundu ve kahküllüydü. Tarakta gerçek hayatımda olduğundan birazcık daha fazla saç kalmıştı (saç dökülmesi) ve uyandım.

Rüyada okulda yaşamak neyi gösterir?

Nazlı merhaba, bu çok önemli rüyayı paylaştığın için teşekkür ederim.

Görmüş olduğun rüya güncel yaşamınızda plansız ve programsız davranış huyun yüzünden şu anda başının ağrımış olduğunu simgelerken aynı zamanda hala yaşadığın tecrübelerden ders almadığını, halen öğreneceğin çok şeyler olduğunu ifade etmektedir.

“Rüyada Okulda Yaşamak” için 2 yanıt

Okulda hasta olduğunu görmek
Rüyamda okuldaydım ama hastaydım. Dışarıda tek başıma oturuyordum, hatta başımı kucağıma koyuyordum, yanımdan eski sevgilim geçiyordu, acaba yanıma gelir mi diye düşünüyordum “neyin var, nasılsın” gibisinden ve bu düşünceler eşliğinde kafamı kucağıma koyuyordum. Yanımdan geçecekti ve geçerken yanıma geldi. İyi misin gibisinden bir şeyler söyledi bana, sonra kafamı kaldırdığımda koluyla alnıma dokunup “ateşin var” diyordu, bu rüyamı nasıl yorumlarsınız? Ben eski sevgilimle aynı okuldayım ve hiç görüşüp konuşmuyoruz. Bilmiyorum ama belki başka birisi bile vardır sevdiği.

Rüyada okul görmek kültür bakımından yeni ve engin olanaklarla karşı karşıya kalacağınıza işarettir. Rüyada okulda olduğunu görmek yeni bilgiler edinmek ve bu bilgilerle hayatınızı yeniden yönlendireceğine işaret eder. Rüyada hasta olduğunu görmek rüyayı gören hasta ise sağlığına kavuşacağına, hasta değil ise sağlıklı yaşamaya devam edeceğini işaret eder. Böyle bir rüya, rüyayı gören kişinin sağlığının iyi olacağını anlatır. Rüyanın devamında geçen olaylar ise yaşadığın bazı pişmanlıkları ifade etmektedir. Bakınız rüyada eski sevgiliyi görmek sayfası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir