Rüyada Okulda Yaşamak

Rüyada okulda yaşamak neyi gösterir?

Pazar sabahına bağlanan gece rüyamda eşimle bir okul sınıfında yaşadığımızı gördüm, diğer sınıflarda tanımadığım diğer insanlar vardı. Ancak koridor ve sınıflar tozlu, sıraları kırık ve dağınıktı. Birkaç kez bizim sınıfı bulmakta zorlandığım oldu. Dışarı çıktım, etrafı ağaçla çevrili, kendi beton bir okul bahçesiydi. Eşim geldi, “hazırlan, seni motosikletle gezdireceğim” dedi. Okula girdim, bu kez daha dağınık, daha pisti, tarağımı arıyordum ama kendi sınıfımı bile bulamadım.

Derken gerçek hayatımda sahip olduğum altın renkli plastik tarağımın başını sapsız halde yerde toz içinde buldum, yanında tanımadığım ama aynısının gümüş rengi aynı şekilde sapı kırık bir tarak duruyordu. Sinir içinde “tarağımı kırmışlar, yere atmışlar, kim yaptı bunu” diye bağırmaya başladım, eşim yanıma koştu, arkamdan sarmaladı “sakin ol, ne deliriyorsun” diye sakinleştirmeye çalıştı. Sağ kolumun üzerinde, elimi kapatacak şekilde duran siyah hırkam vardı, onu elimden aldı, o zaman elimde tuttuğum sapasağlam, tertemiz tarağım ile karşılaştım. “Gördün mü, yerdekiler senin değil, hadi çıkalım, saçını motorun aynasına bakıp yaparsın” dedi. Çıktık ve motosiklete bindik, gitmeye başladık.

Rüzgardan saçlarım uçuşuyordu, aynaya baktım, darmadağınık olan saçlarımı taramaya başladım (gider vaziyette). Taradığımda ortaya çıkan görüntü hoşuma gitti, gerçekte sarı olan saçım rüyamdaki aynada biraz daha kızıla çalan bir sarıydı, daha uzundu ve kahküllüydü. Tarakta gerçek hayatımda olduğundan birazcık daha fazla saç kalmıştı (saç dökülmesi) ve uyandım.

Rüyada okulda yaşamak neyi gösterir?

Nazlı merhaba, bu çok önemli rüyayı paylaştığın için teşekkür ederim.

Görmüş olduğun rüya güncel yaşamınızda plansız ve programsız davranış huyun yüzünden şu anda başının ağrımış olduğunu simgelerken aynı zamanda hala yaşadığın tecrübelerden ders almadığını, halen öğreneceğin çok şeyler olduğunu ifade etmektedir.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir