Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Öldüğünü Görmek

Rüyada öldüğünü görmek ne demektir?

Merhaba. Ben 30 yaşında bekar çalışan bir bayanım. Rüyamda neresi olduğunu hatırlamıyorum ama bir yerden eve dönüyorum. Dönerken bir şeyler oluyor orası net değil ben ölmüşüm ama farkında değilim, ben hala eve dönüyorum. Eve geldim bir baktım ben yatağın üzerinde yatıyorum, örtü ile yüzüme kadar örtmüşler beni. Annem yan tarafta oturuyor anneme “bu ben miyim” diyorum “evet” diyor.

Örtüyü açıp yüzüme bakıyorum yüzüm o kadar hoşuma gidiyor ki hayran oluyorum kendime “Ne kadar güzelmişim ben, ne kadar masum ve ışıltılı duruyorum böyle” diyorum annem gülümsüyor. “Anne ben öldüm mü” diyorum başını sallayıp “evet” diyor ama ağlamıyor, hem üzgün hem mutlu bir duruşu var ki annem çok çabuk ağlayan bir yapıya sahip. “Anne uyuyor gibi duruyorum ben ölmemiş olabilirim” diyorum “yok” diyor.

Bir şey demiyorum kalkıp dolaşıyorum, ertesi gün oluyor cesedim hala yatakta, anneme yine “anne hiç ölmüş gibi değil uyuyor gibi duruyorum yanlış anlamış olmayasınız” diyorum “yok kızım” diyor “iyi tamam o zaman niye gömmüyorsunuz beni” diyorum “niye iki gündür bekletiyorsunuz beni?” Annem de “mezarlık işlemleri var birde mevlüt okunacak onları bekliyoruz sonra gömücez” diyor. “Tamam” diyorum diğer odaya gidiyorum, mevlüt için hazırlıklar yapılıyor, erkekler toplanıyor erkekler arasında olacakmış.

Abimler mevlüt sırasında yiyecek veriliyor onları taşıyorlar herkes bir hazırlık yapıyor. Bu arada neden bilmiyorum benim içim çok ferah, öldüğüme üzülüyorum şaşkınım ama huzursuz değilim. Arkadaşlarım da bir masa başında bir şeyler hazırlıyor, bir yandan da sohbet ediyorlar, gülüşüyorlar onlara bozuluyorum “bunlar benim öldüğüme hiç üzülmemişler ki” diyorum. Bir de gözlerim sevgilimi arıyor onu göremiyorum ona üzülüyorum. “Biz onunla çok şey yapacaktık” diyorum “beni çok seviyordu yalnız kaldı şimdi ne yapacak çok üzülmüştür” diyorum. Ama topluluk içeride kaldığı için gelip gelmediğini göremiyorum.

Kuran okunuyor, misafirlere ikramlar dağıtılıyor, yedikten sonra beni götüreceklermiş. “Şimdi mi götüreceksiniz” diyorum abim “evet” diyor. İçeri gidip tekrar kendime bakmak istiyorum, ceset ben iken eski bir arkadaşımın sureti oluyor, uyanıyor o sırada. “Uyandın mı iyi misin” diyorum “evet” diyor. “Ben dedim, değil mi uyuyor gibi sanki” diye “bak ölmemiş işte” diyorum ama cenazeyi mezarlığa götürüyorlar.

Anneme “anne bunlar götürüyor ama ben ölmedim beni görünce herkes şaşıracak gel kalkıp gidelim madem öldü biliyorlar görmesinler, şimdi niye bu kadar telaş yaptınız demesinler, ayıp olmasın” diyorum “başka bir yere gidelim” diyorum annem de “tamam” diyor. Feribota biniyoruz, inince yanlış yerden inmişiz yolumuzu karıştırıyoruz tam bulduk oraya doğru yöneldik gidiyorduk uyandım. Rüya beni baya etkiledi. Uyanınca da huzursuzluk yoktu ama içimde. Birde en çok aklımda kalan yüzüm çok güzeldi, bembeyaz nur doğmuş tabiri vardır ya aynen öyle. Çok uzun oldu biliyorum ama detayları ile anlatmak istedim. Tabirini merak ettim. Hayırdır İnşallah. Şimdiden Teşekkür ederim.

Rüyada öldüğünü görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada ölmek sevince ve imrenilecek güzel bir duruma gelmeye işaret eder, hayatınızda yeni bir dönemim başladığını haber verir. Rüyada ölüm anını veya ölüm anında acı çektiğini görmek çıkar için insanları kullanma huyunuz olduğunu ve bundan vazgeçmeniz gerektiğini anlatır. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada ölü görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Öldüğünü Görmek” için 4 yanıt

İyi günler, rüyamda ayaktayım ve ölmüşüm (sanki donmuşum) ailemden herkes başımda. Birden canlanıyorum. Sonra bir ses “artık zamanı geldi, saat 7” diyor ve saat çalıyor, tekrar çırpına çırpına ölüyorum. Çok ilginçti hayatımı bir düzene koyma ve değiştirme beklentisi içindeyim. İnşallah hayırlı bir rüyadır. Şimdiden teşekkür ederim. 34, Kadın, Bekar, Çalışmıyor

Sevil merhaba, görmüş olduğun rüya karamsar duyguların ağır bastığı bir ortamda olduğunu ve duyguların seni de olumsuz etkilediğini, ancak kendi gücünle bu negatif duygu yoğunluğundan çıkmaya çalıştığını ve tam çıktığını düşündüğün anda bir sebeple tekrar karamsarlığa düştüğünü ifade etmektedir.

18 yasındayım, erkek, tornacılık yapıyorum, sozluyum. yaklasık 6 gece arka arkaya öldüğümü ve annemle babamın basımda agladıgını goruyorum ve uykumdan sıcrayarak uyanıyorum. Ruyamı yorumlayın lutfen

İrfan selam, gördüğün rüya gerçek hayatında umutlarının tükendiği, kendini bir sorun karşısında çaresiz hissettiğin bir dönem geçirdiğini anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir