Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Ölen Arkadaşını Görmek

Rüyada ölen arkadaşını görmek neye alamet eder?

Rüyamda yakın zamanda kaybettiğim bir arkadaşımı gördüm, kendisini çok severdim, ölümüyle yıkılmıştım. Rüyamda yeni öldüğünü gördüm, kefene sarmışlardı, geceydi ve sabah defnedeceklerini söylediler. Elimde jilet vardı lazım olur demişler ama yolda gelirken jileti sıktım elim acıyınca öbür elime aldım. Kanamadı ellerim ama eve vardığımda çizik içindeydi, yıkarken çok kötü yandı o zaman fark ettim ellerimi kestiğimi.

Kefene sarılmış arkadaşımla sabaha kadar aynı odada kalmışım uyumuşum, sabah götürmeye geldiklerinde ağlamaya başladım ve ayetel kürsi okudum ona, “Allah’ım ne olur onu affet cennetine al” dedim. Odadan çıkarırlarken gözleri kıpırdadı, dua okuyanı görmeye çalışıyordu sonra evden çıkarken hıçkırıklara boğuldum, elinden tutmak istedim, elleri kefene sarılmamıştı ama annem abdesti kaçar dokunma dedi.

Gözleri açıktı bana bakarak gitti ağlayarak uyandım. Merak ettiğim neden bizim evdeydi, kardeşimin yatağındaydı? Neden elleri açıktaydı? gözleri buğuluydu tam göremiyordu ama beni arıyordu odada? Ona giderken seni çok seviyorum dedim ve gece 3:00 da ağlayarak uyandım. Arkadaşımı neden bu şekilde gördüm bana ne demek istedi çok merak ediyorum. Kendimi bildim bileli rüyalarla boğuşurum ve hangilerinin işaret taşıdığını ayırt ederim. Bu da bana söylenmek istenen önemli bir şeyin olduğunu gösteren rüyalardandı kendi tam yorumlayamadım o yüzden yardımınızı rica ediyorum. 30, Kadın, Bekar, Çalışıyor

Rüyada ölen arkadaşını görmek neye yorumlanır?

Değerli arkadaşım, öncelikle rahmetli arkadaşınıza Allah’tan rahmet, sizlere başınız sağ olsun diyor, sabır diliyorum. Değer verdiğin birini kaybetmek gerçek hayatta bir insan için önemli bir üzüntü kaynağı durumdur. Ve özellikle hassas yapıda olanlar için bu daha da ağır bir travmadır. Ancak dua ve sabırla bu kolay atlatılır.

İnsanlar sevdiği, değer verdiği birini kaybettiğinde bu kaybettiği kişiyi sık sık rüyalarında görür, bu rüyalar mesaj veren rüyalar olmayıp, kişinin kaybetmeye alışamamanın, hasretinin ve yaşadığı derin acının uykudaki yansımasıdır ki bu konu rüyada ölü görmek sayfasında detaylı olarak anlatılmıştır. Zamanla bu tür rüyalar seyrekleşir mesaj vermeye başlarlar. Bu zaman nedir derseniz batılı kaynaklar kaybedilen kişinin yakınlığı, kaybeden kişinin ruh hali gibi faktörlere bağlı olmakla beraber bu süre için yaklaşık 1 yıl demektedirler. Ben rüyanızın bu kategoride olduğunu düşünüyorum. Siz bir mesaj verdiğine inanıyorsanız unsurların manası size bir yol gösterebilir.

Rüyada ölmüş birinin yeniden öldüğünü görmek, rüyayı görenin reel yaşamında kendisini derinden etkileyen bir üzüntü verici durumun etkisinden çıkamadığını, hayata karşı bir isteksizlik içinde olduğunu ve kendini iyi hissetmesi, hayat yeniden sarılması için karamsar duygu ve düşüncelerden uzaklaşması gerektiğini temsil etmektedir.

Rüyada elinin içinde jilet görmeniz ilginç, çünkü rüyada jilet görmek düşünülen bir işin iyi şekilde sonuçlanacağına işaret eder. Burada şu akla gelmektedir, sizi üzüntüye sokan arkadaşının vefatından başka şeylerde mi var? Eğer var ise jiletle elinizi çizmiş olmanız bu düşündüğünüz şeyin size verdiği sıkıntıyı temsil edebilir.

Rüyada Ayetel Kürsi okuduğunu görmek gerçek yaşamında tüm belalardan uzak kalacağına, murada ermeye, şerefli, saygın bir yaşam sürmeye işaret eder. Rahmetlinin sizin evde olması, ellerinin açıkta olması konusunda bir şey söyleyemem ki zaten bunları sadece size yardımcı olabilir diye yazıyorum

“Rüyada Ölen Arkadaşını Görmek” için 2 yanıt

Çok teşekkür ederim. Arkadaşımı en son 1,5 yıl önce gördüm. Kendisi amansız bir hastalığa kapılınca bir yıl hastanede tedavi gördü ve ziyaretine kimseyi almadı. 5 ay önce de vefat etti, kendisini kısa bir dönem tanıdım ama çok sevdim. Çok üzüldüm vefat edince ama onu ilk defa görüyorum rüyamda, o yüzden merak ettim. Gece bize getiriyorlar ve sabahına defnedilceğini söylüyorlar. O gece korkmadan onunla aynı odada yatıyorum ölü olduğunu bildiğim halde. Sabah uyanınca da dua okuyarak gönderiyorum defnedilmeye. Onun ihtiyacı vardır belki sakal traşı olması gerekiyordur o halde defnedilmesin diye jilet getirmemi istiyorlar. Ve ben dua okuyunca gözlerini açıyor kör gözü gibi göremiyor ama sağa sola çevirerek sesin nereden geldiğini anlamaya çalışıyor. Çok etkilendim benden dua beklediğini düşündüm hemen ettim ama bir de ölü diri getirir derler, ya da hayatta evlilik de olabilir büyük bir değişiklik de, tam yorumlayamadım.

Tam anlayamadım, bu bölüm gerçek hayatta mı oldu? Rüyadan mı bahsediyorsunuz?
“Gece bize getiriyorlar ve sabahına defnedileceğini söylüyorlar. O gece korkmadan onunla aynı odada yatıyorum ölü olduğunu bildiğim halde. Sabah uyanınca da dua okuyarak gönderiyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir