Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Ölen Babamı Gördüm

Rüyada Ölen Babayı Görmek Ne Demektir?

Ben 21 yaşında üniversite öğrencisi kızım, babam 4 yıl önce öldü, annemle yaşıyorum. Dün gece rüyamda küçük tuvaletimin geldiğini görüp yataktan kalkıp, tuvalete gidiyorum. Tuvalette birini görüyorum, kapıyı çalıyorum çalıyorum kimse açmıyor ama alttaki kapı boşluğundan içeride birini görüyorum “annemdir” diyorum, salona dönüyorum. Ancak salonda annem yatıyor, anneme “kalk çabuk, tuvalette biri var” diyorum. Annem korkuyla “saçmalama, kim olacak tuvalette, evde ikimizden başka kimse yok” diyor.

Annemle birlikte evin bütün ışıklarını yakarak tuvaletin kapısına gidiyoruz, korkuyla bu sefer annem tuvaletin kapısını çaldı “kim var içeride, ses ver” diye bağırdı. Tuvaletten ölen babamın sesi geldi “yahu tuvalette bile rahat yok, tıraş oluyorum” dedi. Annemle ben bir anda donduk kaldık, babam 4.5 sene ölmüştü, böyle bir şey nasıl olabilirdi?

Şok halinde kapıda bir süre bekledik, elimiz ayağımız tutmuyordu, annemin gözleri fal taşı gibi açılmıştı. Kısa bir süre sonra babam kapıyı açtı, yüzü nur gibiydi, yeni tıraş olmuş, dişleri bembeyaz, üzerinde beyaz bir tişört giymişti. “Babam” diyerek babamın üzerine atladım “seni çok özledim, neden bizi bırakıp gittin” dedim. Babam “gitmem gerekiyordu, ama hep yanınızdaydım, beni anlamadınız mı?” dedi. Babamı öptüm, kokladım, ellerine boynuna dokundum. Babam adeta bir bebek gibi çok güzel kokuyordu, onun kokusunu doya doya içime çektim. Tam o sırada annemin sesini duydum “kenara çekil, biraz da ben kocama sarılayım, onu en çok ben özledim” dedi ve annemde sarıldı. İnanılmaz güzel bir rüyaydı ve hiç bitmesin istedim, ama bitti. Sizce bunu nasıl yorumlamalıyım, babam bir şey mi söylemek istedi.

Rüyada Ölmüş Babayı Görmek Nasıl Yorumlanır?

Sevgili Zeynep, görmüş olduğun rüya gerçekten çok önemli bir rüya, hem görene hem okuyana huzur veriyor. Gördüğün rüyanın ana teması ölen babanın yaşadığını görmek olup bunun dışındaki; küçük tuvalet, tuvalete gitmek, salonda uyumak, tıraş olmak gibi gibi olaylar ise açıklayıcı faktörlerdir.

Rüyada ölmüş babayı görmek sayfasında anlatıldığı gibi bu rüya rüyayı gören insanın sevgili babasından almış olduğu ve kendisini özel kılan bazı değerleri simgelerken öte yandan da bu önemli değerlerin bilincinde olup, ona göre davranmak gerektiğini belirtir. Rüyada ölen babayı görmek ve ona sarılmak, konuşmak, öpmek aynı zamanda kişinin sahip olduğu yüce değerler için rahmetli babasına müteşekkir olduğunu, onu çok sevdiğini ve çok özlediğini gösterir. Bu rüyalar genellikle insanın umutlarının azaldığı yada kederli olduğu zamanlarda rüya sahibinin canlanması ve kendini güçlü hissetmesini sağlayan hoş ve kıymetli bir rüyadır.

Küçük tuvaleti gelmek rüya sahibi bir durumun sona ermesi hakkında endişe duymaması gerektiğini anlatırken, büyük ihtimalle ortaya çıkacak yeni durumun kişi hakkında daha hayırlı olacağına, feraha ereceğine delalet eder. Küçük tuvaleti gelmesine karşın işememek rüya sahibinin kendisi için hayırlı olacak bir adımı atmaktan vazgeçtiğini, bir şeyleri ertelediğini gösterir. Rüyada tuvalete gitmek rüyayı gören kişinin üzerindeki bazı gereksiz yüklerden kurtulmak için adım attığını ifade eder.

Rüyada salon görmek kendini tanımak, kim olduğunu bilmek, kendiniz hakkında temel inançlarınızı temsil eder. Gerçek hayatta emniyette olmaya, kendini güvende hissetmeye ve bu güven duygusu sayesinde hep isabetli kararlar verip, doğru işler yapmaya delalet eder. Rüyada tıraş olan birini görmek kişinin birinin desteğini alarak hayallerine giden yolda emin adımlarla ve korkusuz olarak ilerleyeceğini ve sonunda bunu başaracağını temsil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir