Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Olimpiyada Gittiğini Görmek

Rüyada olimpiyada gitmek neye çıkar?

size daha öncede yazmıştım bundan birkaç gün önceydi. öncelikle sıkıntılı ve bunalımlı günler gecirekteyim bu da yaklasık 1 yılı askındır devam etmekte işimden sıkıldım ve artık yapmamak, gitmemek için elimden geleni yapmaktayım. neyse rüyama gelince rüyamda memleketimdeyim ve bir olimpiyat oyuncusuyum, olimpiyata gidecegim, otobusu kacırdıgım için çok nadir olarak kullanılan dere yatagından gecerek otobüsü yakalamayı planlıyorum. ne hikmet dere yatagı normalde hiç bir zaman su akmazken ben oradan gecerken su akar oluyor. bu arada yanımda da şu anki iş yerinden hiçte samimiyetim olmayan, selam aleykum aleykum selamlık bir arkadaşım var o da aynı dertten muzdarip ama normalde benim memleketimle ya da beninle ne akrabalıgı nede başka bir bagı yok sadece aynı işyerinde çalışmaktayız.

Neyse biz kosmaya baslayınca ben deredeki suda su yilanlarının olduğunu fark ediyorum, üçgen kafalı, basları iri sayılacak kadar boz bir rengi var, süzüle süzüle yüzüyorlar ama sanki bana geliyorlar gibi ya da ben o kadar çok görünce korkuyorum ve tas atmaya baslıyorum, kimisi kacıyor kimisi oluyor felan. neyse dere yatagında bir eve rast geliyoruz, balkon tarzı bir yer, merdivenlerinden kosarak cıkıp eşikten iceri adım atıp durumu anlatır tarzda yardım istiyorum ama normale orada ev de olmaz. içeride kaynana gelin, bir kız çocuğu ve birde orta yaslarda 19-20 felan gencten bir delikanlı var, sonra gelin “genemi bunlar gelmiş” diyerek merdivenlerden yavru yilanları calı süpürgesi ile asagı süpürüyor

Biz durumu anlatıyoruz, yarısmaya gec kaldıgımızı, bize yardım etmelerini istiyoruz, kayınvalide gelinden anahtar getirmesini söylüyor az aşagı doğru koşarak gittiyimizde viran olmus bir araba bizi bekliyor. Krikoların üzerine bindirilmiş ahı gitmiş vahı kalmış bir araba, çocuk birilerine kızıyor lastikleri cevirirken “ben sana böylemi emanet ettim” falan gibisine hatta “ben sürerim” diyorum ama arabanın gidecek gibi bir durumu yok, bu arada saat aklıma geliyor ve “oglen 12 olmus iyi” diyorum “5 e kadar vakit var yetişiriz” diyoruz ama bu saatte burada arac olmaz diyorlar, neyse aradan zaman geciyor genc cocukla benim iş yerinden arkadaş nasıl oluyorsa akraba cıkıyorlar ve çocuk eniştesinden arabayı alıp bizi götürecegini söylüyor.

Demir merdivenli bir yerden cıkarak ana yolu buluyoruz burada siyah carevelle diye tabir edilen oldukça lüks bir arabaya biniyoruz ama ben neden daha önce bununla bizi götürmediyini soruyorum ama yanıt alamıyorum, acele etmesini saatin 6 olduğunu söylüyorum ama beni dinleyen yok, ikişi aractan, güzelliyinden bahsediyor sanki, yola cıkıyoruz ama sonrası karanlık sanki çok hızlı ama bana göre yavas giden engebeli bir yoldan gidiyoruz araclara kızıyoruz hatırladıgım bu kadar şimdiden teşekkür ederim. C. arslan’ın rüyası

Editörün notu sayın ziyaretçimiz, sizlerden rüyalarınızı biraz daha özenli yazmanızı önemle rica ediyoruz. Nokta, virgülü yerinde kullanmanızı, anlaşılır cümleler kurmanızı rica ediyoruz. Rüyanızı düzenlerken 12 adet felan, 9 adet falan kelimelerini çıkarttım. Felan, falan kelimeleri konuşmanın, yazının ciddiyetini zayıflatan anlama sahiptir. 05 Ağustos 2012, 00:49

Rüyada olimpiyada gittiğini görmek yorumu

C. Arslan Merhaba, bu güzel rüyayı, üşenmeden tüm detayları ile bize yazdığın için çok teşekkür ederim. Rüyanız psikoloji eğitiminde örnek olarak incelenebilecek derece kıymetli bir rüyadır. Yazdığınız rüyada bir çok unsur var ve ilk bakışta bunlar birbiri ile uyumsuz gibi görünmesine karşılık derin analiz yapıldığında bunlar birbiri ile çok ilgilidir. Rüyanız çok ilgimi çektiği için size daha fazla zaman ayırdım. Bu kadar uzun bir rüyanın verdiği mesaj ÇOK KISA VE NET :

Batı kültüründe rüyalar, insanın gerçek yaşamında içinde bulunduğu ruh halinin uykudaki yansıması, duygu ve düşüncelerinin sembollere bürünmüş halidir denilmektedir. Gördüğünüz rüya gerçek yaşamınızda içinde bulunduğunuz rekabet, yarış, acımasız şartlar karşısında kazanmak için gerekli şartlara, yeterli güce sahip olduğunuzu ancak bu imkanlarınızı değerlendirmediğini işaret etmektedir. Neden değerlendirmediğini konusunda bir büyüğünüz olarak hemen bir uzman psikolog desteği almanızın çok yararlı olacağına inanıyorum. Lütfen düşüncelerinizi yazar mısınız?

Rüyada olimpiyat görmek kişinin gerçek yaşamdaki yarışma, rekabet etmek, mücadele azmini simgeler. Olimpiyatta yarışmak, yarıştığını görmek bir yarış ortamında bulunduğunuzu ve kazanmak için gerekli şartlara sahip olduğunuzu işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir