Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Ölmek İstemediğini Görmek

Rüyada Ölmek İstememek Ne Demektir?

Merhaba, Eski evimizin mutfağına girmek istiyorum. Sanıyorum karnım aç, bir şeyler yemek istiyorum. Mutfak çok karanlık. Tezgahın içinde de beyazca bir yılan var. Onu görüyorum. Sonra bu yılan benim kazağımın içinden boynuma doğru yükseliyor. Saldırgan bir yılan değil. Bana zarar verecek gibi görünmüyor. Yine de onu başından tutup kazağımın içinden çıkarıyorum ve emin olmamakla birlikte öldürüyorum. Bir ara yemeği düşünüyorum ama yemiyorum. Yılan kayboluyor. Mutfağın kapısında rakuna benzer ancak ondan çok daha küçük adeta fare boyutlarında iki hayvan görüyorum. Anne ve yavru sanırım. Anne ayaktayken yavru yere kıvrılmış yatıyor. Üstünde jelatin var. Sanki paketlenmiş gibi görünüyor.

Nasıl olduğunu anlamadan kendimi beyaz bir odanın içinde buluyorum. Beyaz saten örtüyle kaplı büyük bir karton kutu var. Kutunun içinde de kitaplar bulunuyor. Ben bu kitapları okuduğum için idam cezasına çarptırılıyorum. Önceden verilmiş bir karar, mahkeme sürecini hatırlamıyorum. İtirazımın olmadığını biliyorum. Ölebilirim; benim için korkunç bir şey değil bu. Başörtülü ( örtüsü mavi siyah karışık renkli) beyaz tenli minyon bir kadın ölürken kitapların yanımda nasıl durması gerektiğini prova ediyor benimle. Artık hazırız diyor. Öleceğimi o an net biçimde anlıyorum ve ölümü kabul etmiyorum. Ölmek istemiyorum çünkü “sadece kitap okuduğum için beni öldürmeye hakkınız yok” diyorum. İdam kararına itiraz olabileceğini söylüyor. Ben de itiraz istiyorum. Bu arada annemi kardeşimi çağırıyorum. Ama yanımda onları göremiyorum. Karar itiraz ederken ben eski çağ tıp merkezlerine benzeyen bir odada dolaşıyorum. Çikolatalı Türk kahvesi içiyorum. Kahve çok acı bol telveli. Sonrasını görmeden uyandım. Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim. 34, Kadın, Bekar

Rüyada Ölmek İstemediğini Görmek Tabiri

Değerli okurum, bu son derece enteresan rüyayı paylaştığınız için teşekkür ederim ancak keşke içinde olduğunuz ruh halini de yazsaydınız. Mutfağa gitmek bir değişimin, dönüşümün simgesi olup kişinin çektiği geçim sıkıntısının sona ermesi, işlerinin açılması, kazancının artmasına rivayet edilir. Mutfak tezgahının üzerindeki beyaz yılan ise iyiye işarettir çünkü rüyada beyaz yılan görmek, bereket, iyileşme sembolü olarak kabul görür. Batı kültüründe ise bunun olumsuz tutumların değişmeye başlamasına rivayet edilir. Öte yandan yılan öldürmek iyi değildir çünkü yılan öldürdüğünü görmek kişinin  içindeki gizli gücü, potansiyeli boşa harcadığını simgeler. Rakuna benzeyen fare büyüklüğündeki hayvanlar ise kendinize daha fazla değer vermenizi tavsiye etmektedir.

Beyaz odada olmanız hayırlara işarettir ve olumlu gelişmelere, aydınlık günlere işaret eder. Rüyada kitap okumak rüyayı gören kişinin çevresiyle uyumlu, kendiyle barışık, eğitim, çalışma ve sosyal yaşamında çok sevilen ve sayılan bir kimse olduğuna delalet eder, gelişmiş kişiliği ve derin bilgi birikimiyle girdiği her işten başarı ile çıkacağına ve yaşamı boyunca büyük başarılara imza atacağına, yaşamı boyunca sıkıntılardan uzak olacağına yorumlanır. Rüyada idam cezası almak kişinin reel hayatında kendisinden kaynaklanmayan, başkaları yüzünden bir sıkıntı yaşamasına delalet eder.

Değerli okurum, buraya kadar gelişen olaylar aslında sizin hayatla barışık, mutlu ve başarılı bir yaşamınız olduğunu anlatırken öte yandan da başka birileri yüzünden haksız ve gereksiz yere bazı sorunlarla karşılaştığınız anlaşılıyor. Rüyada ölümü kabul etmemek ise değişime karşı gelmek anlamı taşımaktadır. Yani bu kişiler size sıkıntı verseler dahi onlardan uzaklaşmayı düşünmüyorsunuz, bile bile onlardan gelen sorunlarla güzel giden yaşamınızın olumsuz etkilenmesine izin vermiyorsunuz mesajı çıkmaktadır. Çikolatalı kahve ise geleneklerinize bağlı kalmaya devam edeceğinizi, kendinizi bu şekilde ödüllendirdiğini düşündüğünüzü anlatmaktadır.

“Rüyada Ölmek İstemediğini Görmek” için bir yanıt

ben ruyamda hic biseyim yok bi anda koltukta otururken bütün vucuduma titreme geliyo ama sanki ölüm titremesi gibi kendime bisey oldugunu hissediyorum sonra yere dusuyorum yanimda kizimla oglum var kizima hemen dıs kapiyi aç diyorum kapi kilitli diyor zorla cevir acarsin diyorum sonra kendimi ruyamdan uyandirmaya calisiyorum ruyada oldugumu biliyorum ama gozlerimi acamiyorum pes ediyorum kapatiyorum sonra zorluyorum gene gozum açildi yatak odasinin kapisinda bi isik gordum eyvah kesin hirsiz girdi eve dedim ama gozum geri kapandi göz kapagim dayanamadi sonra birden uyandim normalce ruyam ne demek yorumlarmisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir