Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Ölmemek

Rüyada Ölen Halanın Ölmediğini Görmek Neye İşarettir?

İki yıl önce pankreas kanseri halamı kaybettim. Onu en son ne zaman andığımı hatırlamıyorum. Dün rüyamda sedye ile halamı bana getirdiler. Yüzündeki tebessümden canlı olduğunu anladım ve sevinçli bir şaşkınlık yaşadım. Bedeni sarı tonlarda renk karmaşıklığı veren bir streç filmle sarılmıştı. Hareket edemiyordu ama rahatsızlık duyamayacak kadar yorgun görünüyordu. Bir şeyler söyledi mi söylemedi mi bilemiyorum. Aklımda sadece bana sevgiyle bakışı kaldı. Onu başka bir yere götürmek üzere benden uzaklaştırdılar. Yakını olduğunu bildiğim (aslında tanımadığım) bir kişi durumunun aslında hiç iyi olmadığını, içindeki urun yavruladığını söyledi. Yani fazla yaşamayacaktı.

Sonra halama ait olduğunu bildiğim bir evde dolaşmaya başladım. İçimde bu ev sanki artık bana aitmiş gibi bir his vardı. Görmediğim halde dolaşırken tek başıma değildim. Vakit akşamüzeri olabilirdi. Karanlık, odalar sanki beyaz ışıkla aydınlatılmış gibiydi. Eşyalar, giysiler, dolaplar, eski tip bilgisayarlar, ranzalar gördüm. Sonra evin çekme kat olduğunu fark ettim. Evi inceleyip durdum. İçime ferahlık hissi vermediği gibi hafif ürkünç bir havası da vardı. İşinizde kolaylıklar dilerim
Peker, 33, Kadın, Dönemsel işsiz.

Rüyada Ölmemek Nasıl Yorumlanır

Peker merhaba, gerçek hayatta ölmüş birinin ölmediğini yani diri olduğunu görmek rüyada görülen kişi ile yakınlığınız ile yorumlanır. Siz rüyanızda bir aile büyüğünün ölmediğini görüyorsunuz ki bu durum aslında gerçek hayatta bir aile sıcaklığına özlemi, kendini güvende hissetme ihtiyacını veya size yol gösterecek birine ihtiyaç duyduğunuzu göstermektedir. Ölüyü diri görmek aynı zamanda yeni bir başlangıcı temsil edebilir, gerçek hayatınızda bir şeylere yeniden başlamayı, sonunda mutlu ve başarılı olmayı gösterebilir.

Rüyada birinde ur olduğunu görmek olaylara hep olumsuz yönden baktığınız bir yaşam dönemi geçirmekte olduğunuzu ve bu karamsarlıktan çıkmak için çareler bulmanız gerektiğini simgeler.

Dikkat ederseniz halanızda ur olduğunu duymanız, evin rahatsız edici hali, ürkmeniz gibi durumlar hep sıkıntılı durumları işaret etmekte ve içinde olduğunuz karamsarlık halinden bir an önce çıkmanız gerektiğini göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir