Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Ölmüş Babanın Yüzünü Görmek

Rüyada ölmüş babanın yüzünü görmek neye işaret eder?

Merhaba, ben dün gece rüyamda yaklaşık 40 gün önce vefat etmiş olan babamı gördüm. Rüyada rahmetli baba yine hastaydı ve bana yine hasta ve yatar halde ”sen bana yalan söyledin” dediğini hatırlıyorum. Buna çok üzüldüm, çünkü babam sağlığında iken beni çok severdi, ben de ona çok düşkündüm.

Onu daha önce rüyamda bir kere daha görmüştüm. Rahmetli babam defnedildikten yaklaşık bir kaç saat sonra yorgunluk ve uykusuzluktan uyuya kalmışım ve rüyamda cenaze namazı kılınacağını gördüm. Bir cami bahçesi gibi bir yerde, imam önünde babam kefeniyle yanımda, annem ve ben ve orada bir anda babamın yüzü gözümün önüne geldi, ölü halinde bana öyle bir gülümsedi ki tüylerim ürperdi ve bu gülümsemenin ardında tekrar onu imamın karşısında gördüm ve bir kez daha orada ruhunu teslim etti. İşte o anda yükseklerden şehadet sesi geldi ya da ben mi söyledim orasını tam olarak çıkaramıyorum. Böyle güzel bir rüyadan sonra bana neden bugün böyle kızdı rüyamda diye çok üzüldüm.

Rüyada ölmüş babanın yüzünü görmek neye yorulur?

Elif merhaba,

Öncelikle baş sağlığı dilemek istiyorum, babanıza Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah mekanı cennet olur.

Gördüğün rüya yorumlanmaz rüyalar sınıfındadır. Sevdiklerini, yakınlarını, değer verdiği kişiyi kaybeden kişileri, kaybettikleri bu kişileri sık olarak rüyalarında görmektedir. Bu rüyalar mesaj vermekten ziyade kaybın acısını, onu kaybetmeye alışmadığınızı gösterir ve rüya tabiri açısından anlam taşımazlar. Zaman geçtikçe bu rüyalar seyrekleşir ve anlamlı olmaya başlarlar. Bu konuda geniş bilgi rüyada ölü görmek sayfasında incelenebilir.

Rüyanın son kısmında yer alan şehadet sesi ilginç. Rüyada şehadet getirmek, kelimeyi şehadet getirdiğini görmek, çok hayırlı bir rüyadır ve dünya ile ahiret hayatında hayra ermeye işaret ederken alternatif olarak inancında güçlenme, iman tazeleme, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulma işaretidir.

“Rüyada Ölmüş Babanın Yüzünü Görmek” için 3 yanıt

rüyamda ölmüş babamın 20 yıl oldu saçlarının uzadığını ve bağladığını gördüm babam keldi ama azıcık arkalarda saçı vardı rüyamda o arka taraf saçlar uzamış yorumunuz için teşekkürler

Rüyayı annem görmüş. Rüyasında ölen dedemle birlikteymiş. Arabaya binmişler. Sonra bir yerde arabayı durdurmuşlar, annem tanıdığı birini görüp arabadan inmiş. O kişiye doğru ilerlerken bir kadın sesi “babanı bırakıp nereye gidiyorsun” demiş. Annemde “gömlek giymemiş, gömleğini giysin gelsin o, ben gidiyorum” demiş, tanıdığına doğru yürümeye devam etmiş. Dedem boynuna kırmızı gravat takmış, üstüne siyah ceket giymiş ama gömlek olmayan vaziyetteymiş. Ceketi de tam kavuşmuyormuş. Bunu neye yorabiliriz? 18, Kadın, Bekar, Öğrenci.

Rüya anneniz ait olduğuna göre temel olarak bir “rüyada ölmüş babayı görmek” rüyasıdır. Lütfen ilgili sayfayı inceleyiniz.
Rüyadaki olaylar ve gelişmeler, annenize dedenizin hayrına iyilik yapmasını, büyük ihtimalle kışın ayakkabısı olmayana birilerine ayakkabı alması, elbisesi olmayan birilerine elbise alması (vermesi) konusunu hatırlatan rüya olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir