Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Ölmüş Babasını Diri Görmek

Rüyada Ölmüş Babayı Diri Görmek Neye İşarettir?

Selamlar. Ben Tuğba, 21 yaşında, üniversite öğrencisi bekar kızım. Babamı 2007 senesi 21 Kasımda kanserden kaybettim. 10 sene olmak üzere onu kaybedeli, tam on yıldır sürekli onu rüyalarımda görürüm. Ne zaman üzülsem, sıkılsam, başım derde girse rüyama gelir ve bana güç, kuvvet, tavsiye verir. Rüyalarımda onu hep hastalanmadan önceki sağlıklı, güzel haliyle görürüm, kıyafetleri hep şık, yüzü her zaman tıraşlı olur. Ancak dün gece gördüğüm rüya oldukça canımı sıktı, çünkü babamı ilk defa hasta, üzgün gördüm, Hayırdır inşallah, yorumunuza ihtiyacım var.

Rahmetli babamı diri görüyorum ama babam hastalanmış, hastaneye kaldırmışlar. Eve geldiğimde evde kimse yok, hemen annemi arıyorum annem babamın hastalandığını, acil olarak hastaneye kaldırdıklarını söylüyor. Telefonda anneme “neden bana haber vermediniz? hemen bende gelirdim oraya” diyorum. Sonra koşarak hastaneye gidiyorum (nasıl gittiğim belli değil, yani bir anda hastaneye vardığımı görüyorum).

Hastanede babam yatakta, çok halsiz, yüzü solmuş, gözlerindeki ışık gitmiş. “Babam” diye haykırarak ona sarılıyorum, ellerini ve yüzünü öpüyorum. “Ne oldu sana, neden birden hastalandın” diyorum. Babam titreyen sesiyle “kızım olur böyle şeyler, kendimi halsiz hissettim, annen de aldı beni buraya getirdi, korkma bir şeyim yok, seni gelin etmeden, torunumu görmeden ben gitmeyeceğim” dedi. Babam benden su istedi, ona su verdim. Sonra doktor geldi “babanız çok yakında iyileşecek, korkacak bir şey yok” dedi, ama ben inanamadım ve odadan çıkıp hüngür hüngür ağladım.

İlk defa onu böyle görmek bana çok acı geldi, bu rüyada ne anlam çıkarmalıyım. Onun onuncu senesi bana çok ağır geldi, bundan olabilir mi? Lütfen cevap verin.

Rüyada Ölen Babayı Diri Görmek Nasıl Yorumlanır?

Selma merhaba, anlattıklarına bakılırsa sevgili baban ile aranda çok çok güçlü bir sevgi var ki yıllarca onu rüyalarında görmüşsün, konuşmuşsun ve ne mutlu ki onu hep iyi haliyle anmışsın. Rüyanın ana teması rahmetli babanı hasta görmek olarak ele alınabilir. Lütfen ilk önce rüyada ölmüş babayı görmek sayfasını incele. Orada anlatıldığı gibi bu rüyaların temel mesajı rahmetli babadan aldığın yüce değerlerin farkında olup, ona göre davranmaktır.

Seni etkileyen son rüyada babanın sana söyledikleri aslında bazı ipuçları veriyor. Babanın sana “seni gelin etmeden, torunumu görmeden ben gitmeyeceğim” demesi önem taşıyor. Sen sanırım üniversitede son senelerini okuyorsun. Büyük ihtimalle okul bitecek, iş güç sahibi olacaksın, aile kuracaksın, çocuğun / çocukların olacak. Zihninin derinliklerinde büyük ihtimalle “keşke babam sağ olsaydı, bunları görebilseydi” düşüncesi gizli. Babanın ölüm tarihinin yaklaşması ve bu düşünceler bir araya geldiğinde rüyanda bunlar gerçekleşmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir