Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Ölmüş Birini Görmek

Rüyada Ölmüş Birisini Görmek Neye İşarettir?

Benim gerçek hayatta bir sene kadar önce eski erkek arkadaşım trafik kazasında öldü, rüyamda onu gördüm. Önce rüyamda eski erkek arkadaşımın kaza geçirdiğini ve kazada öldüğü haberini alıyorum, cenazesine gitmek istiyorum, ona son bir kez veda etmek istiyorum ama bir nedenle cenazesine gidemiyorum (gerçekte de cenazesine gitmek istemiştim ama gidememiştim)

Ölen arkadaşıma beni de oraya götürmesini söylüyorum, o da bunun imkansız olduğunu ve benim daha oraya gitmeye hazır olmadığımı, benim daha yaşayacağım bazı şeyler olduğunu gözlerinden yaşlar gelerek anlattı. Bir ara ağlarken gözlerinden kan geldiğini gördüm. Sonra bana köyüne gitmemi, orada babaannesini evini ziyaret etmemi, orada benim için bir hediye olduğunu, onu almamı söyledi.

Sonra onun söylediklerine uyarak köyüne gittim, babaannesini evini buldum ve Erhan’ın (eski erkek arkadaşımın adı) bana bir hediye bırakmış olduğunu, onu almaya geldiğimi söyledim. Babaannesi “sen Emine misin, Erhan seni çok seviyordu, senden başka gözü kimseyi görmüyordu” dedi ve dolaptan bir beze sarılı bir kutu çıkardı. Rüyamda kutuyu açtım ve benim bir resmimi yapmış, resimde çok güzel görünüyordum ama gözlerinde bir kaç damla göz yaşı vardı. Hıçkırarak ağlayarak uyandım. Sizce bunlar ne demek?

Rüyada Ölmüş Birini Görmek Nasıl Yorumlanır?

Sevgili Emine, önce başınız sağ olsun diyorum. Rüyada gördüklerine göre aranızda güçlü bir bağ olduğu anlaşılıyor. Bu rüya bana göre aranızdaki güçlü bağın gerçek hayatta zihnindeki yansımayı gösteriyor, belki de onu çok özlüyorsun.

Rüyada ölü görmek sayfasında anlatıldığı gibi  ölüm haberi almak rüyayı gören kişinin hedefleri peşinde ilerlerken ani son ile karşılaşacağını simgeler ve kişinin gittiği yol ile hedeflerine ulaşamayacağını, hedeflere ulaşmak için başka yol bulması gerektiğini ifade eder. Rüyada rahmetli eski erkek arkadaşını görmek ise genel olarak rüya sahibi kişinin gerçek yaşamda karşılaştığı olumsuz durumlarla mücadele etmekten ziyade bu durumları görmezden geldiğini, onlarla mücadele etmediğini gösterir.

Rüyanın devamında gelişen olaylar, onun sana söyledikleri, onun köyüne gitmen, babaannenin söyledikleri, sana bıraktığı tablo gibi olaylar aslında aranızdaki güçlü bağı, onu özlediğini, hala onun yokluğuna alışamadığını yansıtan olaylardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir