Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Ölmüş Dedeyle Konuşmak

Rüyada ölmüş dedeyle konuşmak neye çıkar?

Öncelikle merhabalar. Ben 19 yaşındayım, üniversite öğrencisiyim. 9 aralık 2012 tarihinde benim için çok önemli olan dedemi kaybettim. Dedemi sürekli rüyalarımda görüyorum. Bunların beni en etkileyen 2 tanesini sizinle paylaşmak istiyor yardımlarınızı bekliyorum.

Bir rüyamda telefonum çalıyor, tanımadığım bir mahalledeyim, telefonu açıyorum, rahmetli dedem bana “ne yapıyorsun kuzum” diyor her zaman dediği gibi. “Dede” diyorum, “sen beni nasıl arıyorsun” diyorum, o’da “ben buldum işte arıyorum kuzum” diyor, “bana bakın kuzum, ananene, teyzene de söyle ağlayıp durmayın, ben çok üzülüyorum, siz anlamıyorsunuz ama ben kalbimden, yüreğimden hissediyorum, çok üzülüyorum” diyor. “Tamam dede söylerim dur kapatma” diyorum, “kapatmam gerekli kuzum” diyor kapatıyor telefonu. Ama aynı dedemin sesi hiç bir fark yok kesinlikle. Gerçeğe yakın bir rüyaydı.

Sonra bir sokağa giriyorum, sokakta bir evin ön cephesi yok, ananem ve teyzem oturuyor. Diyorum ki “anane, dedem aradı, böyle böyle dedi” diyorum ama ananemin suratına kireç sürmüşüm gibi bembeyaz. Teyzemde saçları dağınık göz altları mor bir şekilde. Ananem de “nasıl aradı” diyor, bende “aradı işte” diyorum ve uyanıyorum.

Rüyada ölmüş dedeyle konuşmak neye yorumlanır?

Simge merhaba. Rüyanda tanımadığın bir mahallede olduğunu görmek, kimi arayışlar sebebiyle kafanın karışık olduğunu, adeta kim olduğunu bilemez durumda olduğunu temsil etmektedir.

Rüyada ölmüş biriyle konuştuğunu görmek değerli bir rüyadır ve ölmüş anne, baba, eş gibi yakınlarla konuşmak bazen özel anlamlar taşımak, uyarı ya da tavsiyelerde bulunmakla birlikte genel anlamda sizin bir arayış içinde olduğunuzu, çoğu zamanda ilahi bir mesaj – yardım almak, yol gösterici birini bulmak arzunuzu simgeler.

Rüyada ölen aile yakınlarından biriyle konuşmak ise çoğu zaman ikaz veya öneri içerir ve bunları dikkate almak gerekir. Burada siz yakınınız olan rahmetli dedenizle konuştunuz ve onun söyledikleri sizin gerçek hayatta kimi şeylere gereğinden fazla üzülüp, hayatı kendine zehir etmemek, belki de kimi şeyleri olura bırakmak gerektiğini işaret etmektedir.

Rüyanın son bölümü adeta dedenin verdiği mesajın doğruluğunu teyit eder mahiyette olup, gereksiz üzüntülerin insanı nasıl perişan edeceğini anlatmaktadır. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada ölü görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Ölmüş Dedeyle Konuşmak” için 8 yanıt

Rüyamda 2005 yılında kaybettiğim dedemi gördüm.
Halamlar beni yanına götürüyodu. “Hiç görmedi mi dedesini senelerdir ?” gibi bir cümle kuruldu. Kafamı kaldırdım ve camlı bir bina gördüm o binanın camlı tarafında dedem dimdik karşısına bakıyordu. İfadesiz. Felç olmuş gibiydi. Annem halama cevap verdi “Hayır öldüğünü sandığından beri görmedi.” dedi. Meğersem dedem ölmemiş.
Rüyamda dedemi 2 kere daha görmüştüm bu 3. oldu. Anlamını aşırı derecede merak ediyorum. Kısa zamanda cevap verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler. 15, Kadın, Bekar, Öğrenci

Asude selam,
Gördüğün rüyanın iki anlamı var. Birincisi rahmetli dedeni çok özlediğini göstermekte, ikincisi ise gerçek hayatında sana rehberlik edecek, bazı şeyleri danışabileceğin birine ihtiyaç duyduğunu göstermektedir.
Not: hem sana hem tüm gençlere özellikle seslenmek istiyorum. Rehberlik ihtiyacı konusunda çok rüya gelmektedir. Bu gençlerimizin sıkıntılarını aşmakta zorlandıklarının işaretidir. Lütfen tüm sorunlarınızı annenizle paylaşın. Anneler insanın her şeyidir.

Rüyada bir otobusteydim ve ölmüş olan dedemin evinin onunden geçiyorduk dedem de her zaman ki gibi evinden çıkıyordu cami için olduğunu anlamistim zaten nereye gidiyorsun dede dedim nasilsin dedim iyiyim camiye gidiyorum işte dedi otobus geçerken konuştuk garipti ama daha fazla konusamadigim icin cok uzuldum o an otobüs ilerlerken ben de onun gidisine baktim ve ruyamda ölmüş oldugunu biliyordum. Fırsat diye düşündüm ama yine de konusamadim

Rüyamda ölen dedemle konusttum üzerine bembeyaz gömlek vardı bana sarılarak torunlarım arasında en cok seninle ablani seviyorum dedi sabaha karsiydi ben gidiyorum birbucuk saatim vardi bitti sürem ben aglayarak uyandim ertesi günde kendimin öleceğimi duydum ruyamda nişanliyim nişanlimda askerde onu görmeden ona söylemeden ölmek istemiyorum diyordum ve yatamtta uzanarak onu bekliyordum

Mrb rüyamı yorumlarsanız sevinirim şöyle benim dedemle babam vefat etmiş rüyamda dedem evimizin kapısını çaldı açtım içeri girdi elini öptüm kucağına oturdum benle annem evdeydik hal hatırımızı sordu bizim eski avlulu bi evimiz vardı oraya geldi bana dedi kendinize kaloriferli bi ev alin sonra ben kendisine dede babam neden hic gelmiyor onu cok ozledim bak sen geldin o gelmiyor bizi sevmiyor mu dedim çok ağladım o da dedi sizi seviyor o da gelecek dedi dedem normal giydiği elbiseleriyle geldi ben ruya da surekli agliyordum babamdan dolayi. tsk

Merhabalar,rüyamda 2005 yılında kaybettiğimiz babamın babası dedem i gördüm ki bu zaman a kadar hiç bir zaman rüyamda görmedim ayrıca dedem öldüğünde ben çok küçüktüm.Rüyamda gündüz park gibi bir yer ama mezarlıklar vardı yanımda kimler var hatırlamıyorum ama bir anda dedem i görüyorum benim dedem ALZHEİMER hastasıydı yaşarken aklı pek yerinde değildi.Ama rüyamda gayet sağlıklıydı ve çok güzel bir dedeydi bembeyaz sakalı vardı benimle bir sürü şeyler konuştu nasılsın dede dedim iyi olduğunu söyledi birbirimize sarılıp ağlaştık bana bir sürü nasiyatlarda bulundu orasını tam hatırlamıyorum ama kendisini gayet iyi gördüm.Dediğim park gibi olan yerde kol kola bi süre yürüdük daha sonra dedem gitmesi gerektiğini söyledi bende ben korkarım dede gibi şeyler söyledip sarılıp veda ettim.Bu rüyamı yorumlarsanız sevinirim teşekkürler

ruyamda eski sevgilimle kendi evimizde beraber oldugumu ayni yatakta uyudugumu gordum tam eski sevgilimle evden cikarken rahmetli dedem canlanmis ayakkabi boylarimi ne yaptin diyor du bende sen öldün ya dede ne ayakkabi boyasi dedim. bu ruya ne anlama geliyor rica etsem acıklarmısınız

Gerçekte sağ olan dedimi rüyamda ölmüş olarak gördüm dedem kendi evinde kefene sarılı bir şekilde yatıyordu yaninda kimse yoktu bende hemen yanına gidip yüzünü açıp ağlayarak alnından öptüm daha sonra dedem gözlerini açıp benimle konuştu ne söylediğinin sadece bir kısmını hatırlıyorum adımı söyleyerek dedem yeter artık burası sıcak bir an önce toprağa versinler dediğini hatırlıyorum bu rüyayı yorumlarsanız sevinirim teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir