Rüyada Ölmüş Dedeyle Konuşmak

Rüyada ölmüş dedeyle konuşmak neye çıkar?

Öncelikle merhabalar. Ben 19 yaşındayım, üniversite öğrencisiyim. 9 aralık 2012 tarihinde benim için çok önemli olan dedemi kaybettim. Dedemi sürekli rüyalarımda görüyorum. Bunların beni en etkileyen 2 tanesini sizinle paylaşmak istiyor yardımlarınızı bekliyorum.

Bir rüyamda telefonum çalıyor, tanımadığım bir mahalledeyim, telefonu açıyorum, rahmetli dedem bana “ne yapıyorsun kuzum” diyor her zaman dediği gibi. “Dede” diyorum, “sen beni nasıl arıyorsun” diyorum, o’da “ben buldum işte arıyorum kuzum” diyor, “bana bakın kuzum, ananene, teyzene de söyle ağlayıp durmayın, ben çok üzülüyorum, siz anlamıyorsunuz ama ben kalbimden, yüreğimden hissediyorum, çok üzülüyorum” diyor. “Tamam dede söylerim dur kapatma” diyorum, “kapatmam gerekli kuzum” diyor kapatıyor telefonu. Ama aynı dedemin sesi hiç bir fark yok kesinlikle. Gerçeğe yakın bir rüyaydı.

Sonra bir sokağa giriyorum, sokakta bir evin ön cephesi yok, ananem ve teyzem oturuyor. Diyorum ki “anane, dedem aradı, böyle böyle dedi” diyorum ama ananemin suratına kireç sürmüşüm gibi bembeyaz. Teyzemde saçları dağınık göz altları mor bir şekilde. Ananem de “nasıl aradı” diyor, bende “aradı işte” diyorum ve uyanıyorum.

Rüyada ölmüş dedeyle konuşmak neye yorumlanır?

Simge merhaba. Rüyanda tanımadığın bir mahallede olduğunu görmek, kimi arayışlar sebebiyle kafanın karışık olduğunu, adeta kim olduğunu bilemez durumda olduğunu temsil etmektedir.

Rüyada ölmüş biriyle konuştuğunu görmek değerli bir rüyadır ve ölmüş anne, baba, eş gibi yakınlarla konuşmak bazen özel anlamlar taşımak, uyarı ya da tavsiyelerde bulunmakla birlikte genel anlamda sizin bir arayış içinde olduğunuzu, çoğu zamanda ilahi bir mesaj – yardım almak, yol gösterici birini bulmak arzunuzu simgeler.

Rüyada ölen aile yakınlarından biriyle konuşmak ise çoğu zaman ikaz veya öneri içerir ve bunları dikkate almak gerekir. Burada siz yakınınız olan rahmetli dedenizle konuştunuz ve onun söyledikleri sizin gerçek hayatta kimi şeylere gereğinden fazla üzülüp, hayatı kendine zehir etmemek, belki de kimi şeyleri olura bırakmak gerektiğini işaret etmektedir.

Rüyanın son bölümü adeta dedenin verdiği mesajın doğruluğunu teyit eder mahiyette olup, gereksiz üzüntülerin insanı nasıl perişan edeceğini anlatmaktadır. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada ölü görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

8 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir