Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Ölmüş Kardeşinin Aslında Ölmediğini Görmek

Rüyada ölmüş kardeşinin aslında ölmediğini görmek neye işarettir?

Rüyamda 1 sene önce trafik kazasında vefat eden erkek kardeşimin aslında ölmediğini fakat yurt dışı zannettiğim ancak emin olamadığım bir şehirde kaybolduğunu ve onu aramaya gittiğimizi görüyorum, annemle babamda gelmişti ama kız kardeşim orada mıydı bilmiyorum, onu ararken annemlerden biraz önde gitmeye başladım ve düz yerde bir dairevi bir çukur gördüm, kardeşime benzeyen ve uyuyan bir çocuk gördüm, dokunmak istedim fakat yaklaşamadım, annemleri çağırdım, annem eğilip kaldırdığında kardeşim bize baktı gülümseyerek ama hiç bir şey yokmuş gibi kalkıp gitti yavaş adımlarla. Annem kala kaldı.

Sonra birden kardeşimle evimize doğru girdiğimizi gördüm ama sağ bacağım dizimden aşağısı yoktu, ne oldu bilmiyorum nette bunu aradım ama tabii ki bir şey bulamadım. Birden bire kardesim bizimleydi ama bacağım yoktu. Sonra özel derste olduğumu gördüm arkadaşlarımla ve onlara bacağıma dikkat etmelerini, yanlışlıkla basmamalarını söyledim. Birde kardeşimin ölümünden sonra sadece kendimi suçluyordum, onunla hep kavga ederdik bu yüzden öldüğünü düşünürdüm vede yolculuktan dönerken ölmüştü ve gitmeden önce yine kavga etmiştik. Hala benim yüzümden olduğunu düşünüyorum.

Lütfen yardım edin. Lütfen şu an kendimi çok suçlu hissediyorum, artık neden bu rüyayı gördüğümü bilmek istiyorum lütfen.

Takma isim:alina
Yaşım: 15
Cinsiyetim:kız
Medeni halim:bekar
Mesleğim:öğrenci
Ruh halim: ruh halim çok çabuk değişiyor, çok mutluyken birden halsizleşebiliyorum, ya da canım sıkkınken birden neşelenebiliyorum. Çoğu zaman canım sıkkın olsa da dışarı belli etmemeye çalışıyorum, çünkü hemen neyin var diyorlar ve yanıtlamak istemiyorum, hemde beni hep güçsüz görmelerini istemiyorum. Şu an pek ruh halim iyi değil o da gördüğüm rüyadan olsa gerek.

Rüyada ölmüş kardeşinin aslında ölmediğini görmek nasıl yorumlanır

Sevgili Alina, öncelikle sevgili kardeşinize Allah’tan rahmet, sizlere sabırlar diliyorum. Biliyorum acınız çok büyük ama sabır ve dua ile, kadere inanarak, bunun Allah’ın takdiri olduğunu, gerçek yaşamın öteki dünya olduğunu bilerek acınızı dindirmeniz lazım.

Yaşın çok küçük, keşke bu konuları rehber öğretmenin ve ailenle daha fazla konuşabilsen, inan yararını görürsün, üzerindeki gereksiz suçluluk duygusundan daha çabuk kurtulursun. Mesela rüyanın mesajından ziyade bu rüyayı neden gördüğüne kafanı takman senin iç dünyan hakkında mesaj vermektedir. Öte yandan gördüğün rüya o kadar güçlü mesaj veriyor ki rüyanın unsurları birbiri ile çok uyumlu.

Rüyada ölen erkek kardeşini diri görmek, yaşamın acımasız yönleri, yaşamın zorlukları ile mücadelede kardeşinin desteğine gereksinim duyduğunu, onu çok özlediğini simgeler. Ölmüş kardeşi canlı görmek genellikle kişinin maddi zorluklar çektiği dönemlerde sık görülmektedir. Rüyanın ilerleyen kısmında sağ bacağının alt kısmının olmadığını görmen de aynı yönde mesaj vermekte, gerçek yaşamda sorunlar veya sıkıntılar karşısında ayakta durmakta zorlandığını göstermektedir. Çünkü bacaklar insanın ayakta durmasını ( hem fiziksel hem duygusal anlamda) sağlar ve simgeler.

Sonuç olarak bu rüyayı görmenin özel bir anlamı yoktur ve hemen hemen rüyaların çoğunda olduğu gibi içinde bulunduğun ruh halini yansıtmaktadır. İçinde bulunduğun bu huzursuz ruh halinden Allah’a sığınıp, ona dua edip, sabır ve inançla çıkabilirsin, bu arada büyüklerinin desteğini istemekten çekinmemelisin.

“Rüyada Ölmüş Kardeşinin Aslında Ölmediğini Görmek” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir