Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Ölü Görmek

Rüyada ölü görmek neye işarettir?

Rüyada ölü görmek, ölüm, ölmek, öldüğünü görmek, ölmüş birini ya da birinin ölümünü görmek olayları çok derin konulardır, bu rüyaların çözümlemesi sizin rüyayı gördüğünüz andaki duygusal durumunuza yakından bağlıdır. Ölüm, ölmek, öldüğünü görmek özellikle kimi çok hassas kişilerde birinin ölümünü hissetmek olabileceği gibi yaşlı kişiler için ölüme hazırlık, ölümü tanıma denemesi olabilir. Öte yandan üzerinizde kötü etki bırakmayan rüyada ölü görmek rüyası gerçek yaşamdaki kimi endişeleri simgeleyebilir ya da kurtarma, yeniden doğuş veya kimi şeylere yeniden başlamayı temsil edebilir. Korkunç ölüm duygusuyla uyanmak ise reel hayatta sizi derin endişelere sürükleyen durumla karşı karşıya bulunduğunuzu, kendinizi bu durum karşısında çaresiz hissettiğinizi temsil eder.

Yakın zamanda ölen bir yakınını rüyada görmek

Rüyada yakın zamanda kaybettiği anne, baba, eş, çocuk, sevgili, öğretmen ya da sevdiği, değer verdiği, tanıdığı birini görmek en yaygın rüyalar arasındadır, çünkü insanlar kaybettikleri sevdiklerini ilk zamanlar sık sık rüyalarında görürler, ancak bu rüyalar yorumlanmazlar. Bu rüyalar mesaj vermekten ziyade, kaybetmenin acısını, çekilen hasreti, onun yokluğuna alışamamayı yansıtır. Zamanla bu rüyalar seyrekleşir, anlam kazanmaya başlarlar. Benzer durum eşinden ayrılan kişiler ile sevgilisinden ayrılan insanların rüyalarında da benzer anlamlar taşımaktadır.

Rüyada öldüğünü veya öleceğini görmek neye delalettir?

Rüyada ölüm korkusu çekmek, ölmekten korkmak gerçek hayatta henüz tamamlanmamış kimi işleriniz olduğunu ve bunları tamamlayamamış olmanın sizde üzüntü, sıkıntı, stres yarattığını, yaşamını olumsuz etkileyip, zaten sıkıntılı olan ruh halinizi iyice negatife götürdüğünü simgeler. Rüyada ölüm tarihini öğrenmek, öleceği zamanı görmek veya ölümü beklemek kesinlikle bir ölüm işareti olmayıp gerçek yaşamda hayatının kontrolünü elinden kaçırdığınız duygusu içinde olduğunuzu simgelerken böyle rüya görürseniz derhal kendinize çeki düzen vererek, yaşamınızı düzene sokmalı, her şeyi gözden geçirmelisiniz mesajı verir. Rüyada bir başkasının öleceğini görmek, duymak veya haber almak ise hayatınızda bir şeyin bitip yerine bir başkasının başlayacağını işaret eder. Bu ilgi alanlarında değişiklik veya düşünce tarzında değişim konularında olabilir. Toplumda ne yazık ki böyle rüyaların birinin öleceğine işaret olduğu kanısı yaygındır ve bu yanlıştır. Çünkü ölümü sadece Allah bilir.

Rüyada ölmüş olduğunu görmek, rüyada kendini ölmüş görmek, gerçek yaşamınızda dengelerin alt üst olduğunu, yaşamınızdaki öncelikleri karıştığınızı, hedeflerinize ulaşmak için gerekli enerjinizi kaybettiğinizi, bu hedeflere ulaşmanın mümkün olmadığını düşünmeye başladığınızı işaret eder. Rüyada ölüp dirilmek, öldükten sonra dirilmek, öldükten sonra dirildiğini görmek, yoksulluktan sonra zengin olmaya, günahlarından tövbe etmeye, yolcu veya gurbette ise vatanına dönmeye işaret eder. Ölü birini diriltmek, ölüyü dirilttiğini görmek, birinin hidayetine vesile olmaya işarettir. Rüyanızda tanımadığınız birinin öldüğünü görmeniz gerçek yaşamınızda çevrenizde fazlasıyla negatif enerjiye sahip insanlar olduğunu, olaylara daima olumsuz tarafından bakan bu kişilerdeki negatif enerjinin sizi etkilediğini işaret eder. Rüyada bir yakınının öldüğünü görmek genel anlamda kişinin umutsuzluk ve karamsarlık içinde olduğuna yorumlanmakla birlikte anne, baba, kardeş, eş, dede, nine, amca, dayı, teyze, sevgili gibi tanıdıkların ölümünü görmen özel anlamlar taşır ve açıklamaları aşağıdaki satırlarda yer almaktadır.

Rüyada ölen birisini görmek, rüyada eşini, oğlunu, kızını veya yakını ölmüş birisini görmeniz, özlemleri, hasretleri simgeler. Rüyada ölü görmek, sevilen birilerinin geleceğini veya sevdiğinizin birisinden iyi haberler almayı haber verir. Yani ölü diri getirir. Rüyada ölü birini, ölmüş birini görmek hakkında söylenecek en önemli söz ölü görüldüğünde korkulmamalıdır. Çünkü ölü hayra yorulur. ölü taşımak, ölü taşıdığını görmek, memuriyet, devlete hizmet etmeye işaret eder. Rüyada ölüyü diri görmek, Ölü birini diri görmeniz, ölmüş birini canlı görmek, oldukça sık karşılaşılan rüyadır. Rahmetli baba, vefat etmiş anne için özel anlamları vardır, ilgili rüya tabiri sayfasında açıklanmıştır.

Rüyada dede, nine, anneanne, babaanne, amca, dayı, hala, teyze, kaynana, kayın peder, kuzen gibi ölmüş aile büyüklerinin canlı görülmüş olması genellikle hasret ile özlemleri, aile sıcaklığı, kendini güvende hissetme gereksinimi ya da yol gösterici birine gereksinim duyduğunuzu temsil eder. Onları canlı görmek aynı zamanda yeni başlangıcı temsil eder, gerçek hayatınızda bir şeylere yeniden başlamayı, sonunda mutlu ve başarılı olmayı gösterir.

Rüyada ölünün namaz kıldığını görmek yaşamın manevi yönüne daha dikkat etmek gerektiğine yorumlanır, çoğu zaman rüyada ölmüş birinin namaz kılması dini vazifelerinizi tam olarak yerine getirmeniz konusunda uyarıda bulunmaktadır. Burada rahmetli babanız bir simgedir. Ölü ile arkadaşlık etmek, ölü biriyle arkadaşlık yaptığını görmek, yolculuğa, bununla erişilecek hayra işaret eder. Rüyada ölmüş anne, baba, evlat, eş gibi özel manalar taşıyan yorumlar dışında tüm ölmüş kişiler için genel yorumlar vardır. Ölmüş birini canlı, güzel güzlü, beyaz – yeşil elbiseler içinde, traşlı, saçları taralı veya sağlıklı görmeniz onun cennette olduğuna işaret eder. Ölünün güldüğünü görmek rüyayı gören kişinin şu anda huzurlu ve vicdanının rahat olduğuna işaret eder. Ölüyü üşümüş, ölünün üşüdüğünü görmek, sizin dualarınıza gereksinim duyduğunu ifade eder. Ölmüş birinin aç olduğunu görmek, çevrenizde yardıma muhtaç belki aç kalmış birileri olduğunu onlara yiyecek yardımı yapmanızı simgeler. Aynı şekilde aç hayvanları doyurmanızı da ifade edebilir. Ölünün bir yerinden şikayet etmesi, onun bir şeyden sorumlu tutulduğuna işarettir. Rüyada ölmüş birini ağlaması, ölüyü ağlarken görmek, bir vazifenizi eksik yaptığınızı ya da yapmadığınızı veya biz sözünüzü tutmadığınızı temsil eder.

Rüyada ölü biriyle konuşmak ne demek?

Rüyada ölüyle konuşmak, ölmüş biriyle konuşma, ölmüş birisiyle konuştuğunu görmek, burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ölüyle ne konuştuğunuz ya da daha açık deyimle ondan mesaj alıp almadığınızdır. Ölmüş kişiyle yapılan konuşmada somut mesaj ya da haber alınıyorsa bu dikkatle değerlendirilmelidir. Konuşmada mesaj yoksa ya da konuşmayı hatırlamıyorsanız bu günlük yaşamın talepleri, genellikle sıkıntıları, sorunlarından kurtulmak için umutsuzca çalıştığınızı, boşuna uğraştığınızı simgeler. Rüyada ölmüş bir tanıdığı konuştuğunu görmek değerli bir rüyadır ve ölmüş anne, baba, eş gibi yakınlarla konuşmak bazen özel anlamlar taşır, uyarı ya da tavsiyelerde bulunmakla birlikte genel anlamda sizin bir arayış içinde olduğunuzu, çoğu zamanda ilahi bir mesaj – yardım almak, yol gösterici birini bulmak arzunuzu simgeler. Rüyada ölen aile yakınlarından biriyle konuşmak ise çoğu zaman ikaz veya öneri içerir ve bunları dikkate almak gerekir.

Rüyada ölü öpmek, ölmüş biriyle öpüşmek, ölüyü öptüğünü görmek, reel hayatta rüyayı görenin kendini ifade etmek konusunda yetersizlik hissi taşıdığını gösterir. Rüyada ölünün elini öpmek, ölmüş birinin elini öptüğünü görmek, günlük yaşamınızda kendini anlatma konusundaki sıkıntılarınızı aşacağınızı işaret eder. Ölü tarafından öpülmek, ölmüş birinin öptüğünü görmek miras veya zekatla ilgili mesaj verir. Rüyanızda gördüğünüz rahmetli kişiden beklediğiniz bir miras konusu varsa bunun yakında sonuca ulaşacağını gösterir.

Rüyada ölmek istemek ya da ölmek istediğini görmek gerçek hayatta büyük hayal kırıklığı yaşadığınızı, bunun etkisini üzerinizden henüz atamadığını veya umutlarınızın azalmasına sebep gelişmeler içinde olduğunuzu simgeler.

Rüyada ölmüş tanıdık birini görmek, ölmüş birinin diri görülüşü ise gördüğünüz kişi ile olan diyalog ve rüyada geçen olaylara göre açıklanır. Tanımadığın ölmüş birisini canlı görmüş olmak ise genellikle gerçek yaşamda beklemediğiniz haber ya da karşılaşmayı, iyi haber almayı işaret eder. eşinin ölüp tekrar dirildiğini görmek, ziraat, ticaret veya işinde bereket, bolluğa işaret eder.

Rüyasında ölümsüz olmak, ölümsüz olduğunu görmenin anlamı, Eski alışkanlıkları ve yolları terk edemediğini, değişime, gelişime ayak uyduramadı için mutsuzluk çektiğini ifade eder. Ölümsüz birinin görülmesi, gerçek yaşamınızda kendini yetersiz hissettiğinizi, bu duygunun yaşamınızı önemli derecede olumsuz etkilediğini işaret eder.

Rüyada ölmüş babayı görmek neye işarettir?

Rüyada ölen babanızı görmeniz, babanızdan aldığınız, sizi özel kılan değerleri simgelerken, vefat etmiş babayı gördüğünüzde bu aynı zamanda sahip olduğunuz özellikler için sevgili babanıza müteşekkir olduğunuzu, onu çok sevdiğinizi, özlediğinizi ifade eder. Rahmetli baba ile konuşmak, ölü babayla konuştuğunu görmek, gerçek hayatınızda içinde bulunduğunuz durum, sorunlar veya ilişki hakkında konuşmak, danışmak için birilerine gereksinim duyduğunuzu gösterir, bu durumda sevgili babanızın büyük eksikliğini hissettiğinizi ifade eder. Vefat eden baba ile kucaklaşmak, rahmetli babaya sarılmak, sarıldığını görmek veya oturmak, yürümek, yemek yemek gibi ortak davranışta bulunmak, gerçek yaşamınızda yeni döneme girdiğinizi bu dönemin aydınlanma, manevi açıdan zenginleşme, gelişme getireceğini, hayata daha gerçekçi açıdan bakmaya başladığınızın ifadesidir.

Ölmüş babanın bir şey istediğini görmek, sizin uyanık hayatta hareket ve eylemleriniz konusunda mesaj verir. Örneğin babanın para istediğini görmeniz gerçek hayatta savurgan durum içinde olduğunuzu, tutumlu olmanız gerektiğini simgelerken, sizden namaz kılmanızı istemesi onun dua ve hayrınıza gereksinimi olduğunu gösterir. Rahmetli babanın nasihat ettiğini görmek, oldukça önemli rüyadır. İster sağ ister rahmetli olsun babaların özellikle kız evlat, sonra sırasıyla eşi ve erkek evlat arasında güçlü duygusal bağ vardır. Bu bağ sonsuza kadar sürmektedir. Rüyada rahmetli babanın yaptığı tavsiye mutlaka dikkate alınmalı, ona göre davranılmalıdır.

Ölmüş babanın hasta olduğunu görmek, yaşamınızın manevi yönünü gözden geçirmeniz gerektiğini temsil ederken, ibadetinize daha fazla özen göstermenizi delalet eder. Ölen babanın kızdığını görmek, veya ölmüş babayla tartışmak, bilinç altında bir takım iç mücadele, çatışma, hesaplaşma, vicdani muhasebe konularında babanıza danışmak, ondan akıl almak isteğiniz olduğunu ancak bunun mümkün olmaması sebebiyle büyük üzüntü duyduğunuzu, strese girdiğinizi temsil eder.

Rüyada ölmüş anneyi görmek ne anlama gelir?

Rüyada ölen annenizi görmüş olmanız, vefat etmiş anneyi görmek, annenize olan sevginizi, ona olan özleminizi gösterirken, onu kaybetmenin acısı ile başa çıkma yolunu henüz bulamadığınızı, elinizde kalan sevdiklerini kaybetme korkusu taşıdığınızı temsil eder. Ölmüş anneyi diri görmek, rahmetli anne ile konuşmak, ölü anne ile konuştuğunu görmüş olmanız, gerçek yaşamınızda annenize doyamadığını, ona son kez güle güle demek için son fırsat olarak hayalinizi kullandığınızı gösterir. Rahmetli anneyi canlı görüp, ölmüş anneyle kucaklaşmak, rahmetli anneye sarılmak, sarıldığını görmek, gerçek yaşamın sıkıntıları karşısında bunaldığını, yorulduğunuzu, uzun dinlenmeye ihtiyacınız olduğunu ifade eder.

Rüyada ölmüş erkek kardeşi görmek ne manaya gelir?

Rüyada ölen erkek kardeşini görmeniz, yaşamın acımasız yönleri, rakipleri ile mücadelede kardeşinin desteğine gereksinim duyduğunu, onu çok özlediğini simgeler. Ölü abiyi, rahmetli biraderi canlı görmek genellikle kişinin maddi zorluklar çektiği dönemlerde sık görülmektedir.

Rüyada ölmüş kız kardeşi görmek ne anlam taşır?

Rüyada vefat etmiş kız kardeşinizi görmüş olmanız, yalnızlık, depresyon, paylaşacak birilerini bulamam gibi hayatın manevi yönlerinde manevi desteğe ihtiyacınız olduğunu, onun yokluğundan büyük ızdırap çektiğinizi simgeler. Ölü kız kardeşi diri, rahmetli bacıyı canlı görmek insanın manevi zorluklar yaşadığı dönemlerde sık görülür.

Rüyada ölüm ilanı görmek, okumak veya duymak, gerçek yaşamınızda önemli değişim geçirmekte olduğunuzu veya geçireceğinizi gösterir. Bu değişim sizin isteğinizle değil, şartların zorlamasıyla olacaktır. Bu değişim süreci ilk başlarda sizi biraz zorlasa da sonunda sizin için hayırlı olacaktır.

Rüyada bir ölüm haberi almak, bu rüya size, hedeflerinizin peşinde koşarken ani son ile karşılaşacağınızı simgelerken, birisinin ölüm haberini almak, birinin öldüğünü duymak, gittiğiniz yol ile hedeflerinize ulaşamayacağınızı, hedeflerinize ulaşmak için başka yol bulmanız gerektiğini işaret eder. Ölüm haberi almak, rüyayı gören kişi gerçek yaşamında haber bekliyorsa onun istediği yönde olmayacağını da ifade edebilir. Ancak bu haberin beklediği yönde olmaması çok üzülecek durum olmayacak bu haber o kişi için yeni başlangıca yol açacaktır.

Rüyada yaşamakta olan babanın öldüğünü görmek, bilinç altında babayı suçlama ifadesidir. Babanın ölmüş olduğunu görmek, Dünyaya geldiğiniz andan bu güne kadar babanın sizi yeteri kadar desteklemediği, yanınızda olmadığı veya sizi takdir etmediği, sizi hayata iyi hazırlamadığı düşüncelerine sahip olduğunuzu, bu düşüncelerin etkisiyle gelecek korkusu yaşadığınızı ifade eder. Babanın mezarı, babasının mezarını ziyaret etmek, iç dünyanızda babanız ile ilgili kopan fırtınaları, vicdan azabı ya da pişmanlıkları işaret eder.

Rüyada hayatta olan anneyi ölü görmek, annenin ölmüş olduğunu görmeniz iki ana mesaj verir.
Birinci anlamı anneyi suçlama anlamı verir. Annenizin, bebekliğinde veya çocukluğunuzda size yeteri kadar sevgi, şefkat göstermediğini düşündüğünüzü işaret edebilir.
İkinci anlamı yaptığınız hatalardan dolayı büyük vicdan azabı çektiğinizi, annenizi sizi dünyaya getirdiği için suçladığınızı işaret eder.

Rüyada annenin ölümünü görmek, önemli rüyadır, bilinçaltınızdaki gizli düşüncelerinizi anlatır. Bu rüya sık görülürse hemen durumunuzu gözden geçirmeli, gerekirse profesyonel destek almalısınız. Anneyi öldürmek, bu çok çok önemli rüyadır, nadir görülür, görüldüğünde dikkatle incelenmelidir. Annesini öldürdüğünü görmek, reel hayatta herhangi konuda karar alırken, daha sorgulayıcı olmak, sonradan pişman olacağınız bir şeyi yapmadan önce olayı tüm yönleri ile iyice değerlendirmek gerektiğini belirten uyarıcı, önemli rüyadır.

Rüyada eşinin öldüğünü görmek neye tabir edilir?
Rüyada eşini ölü görmek, eşinin ölmüş olduğunu görmek, ölüm korkusu çektiğinize veya yalnız kalma duygusu yaşadığınıza işaret eder. Bu rüya genellikle depresyon yaşadığınız dönemlerde sık görülür, böyle rüya gördüğünüzde korkularınızı sevdiklerinizle paylaşmanızda yarar vardır.

Rüyada kardeşin öldüğünü görmek neyi gösterir?
Rüyada kız kardeşi ölü görmek, bacısının ölmüş olduğunu görmek, gerçek yaşamınızda yalnızlık duygusu içinde olduğunuzu, sevdiklerinize özlemlerinizi simgeler. Rüyada erkek kardeşinin öldüğünü görmek, erkek kardeşinin ölmüş olduğunu görmek, Gerçek yaşamınızda yaşadığınız maddi kaybı, bir iş veya yatırıma son verme düşüncenizi simgeler. Ağabeyin ölümü, biraderin öldüğünü görmek, biraderinin ölmüş olduğunu, abisinin ölümünü görmekte aynı anlamdadır.

Rüyada kızının öldüğünü görmek neyi anlatır?
Rüyada kızını ölmüş olarak görmek, kız evladının ölümü, gerçek yaşamınızda içinde bulunduğunuz şartların sizi ümitsizliğe uğrattığını, yaşam enerjinizde kimi kaygılarınız olduğunu işaret eder. Böyle rüya gördüğünüzde derhal içinde bulunduğunuz şartları gözden geçirmeli, sizi ümitsizliğe sevk eden faktörleri yaşamınızdan çıkarmalısınız.

Rüyada oğlunun öldüğünü görmek neyi ifade eder?
Rüyada oğlunun ölümünü görmek, oğlunun ölmüş olması, gerçek yaşamınızda çok sevdiğiniz bir şey hakkında duygu ve düşüncelerinizde değişikler olduğunu, yaşam kalitenizde olumsuzluklar olduğunu düşünmeye başladığınızı simgeler. Böyle rüya görürseniz size bu düşünceleri oluşturan faktörleri derhal gözden geçirmelisiniz. Erkek çocuğun ölümü, erkek evladın ölmesi, erkek evladının öldüğünü görmenin rüya yorumu da aynı şekildedir.

Rüyada aile yakınının öldüğünü görmek neyi simgeler?
Rüyada büyükbaba, büyükanne, dede, nine gibi aile büyüklerinden birinin öldüğünü görmek, gerçek yaşamınızda aile sıcaklığını, güzel ilişkileri, özlemleri, bu büyüklerle yaşanılan güzel günlerin yeniden yaşanması isteğini ifade ederken, hayallerinize ulaşmak, günlük yaşamın hızına ayak uydurmaya çalışırken kendinize, sevdiklerinize yeterli zaman ayıramadığınızı simgeler.

Rüyada sevgilinin öldüğünü görmek?
Rüyada sevdiği kişinin öldüğünü görmek reel yaşamda umutlarınızın tükenmesine yol açan kimi olaylar yaşadığınızı veya tanık olduğunuzu simgelerken rüyanın vermek istediği asıl mesaj bunların yaşamınızı olumsuz etkilemesine izin vermemek için bir şeyler yapmak gerektiğini hatırlatmaktır. Böyle bir rüya görüldüğünde bir durum değerlendirmesi yapıp buna sebep olan şeyin tespit edilip, çözümün bulunması gereklidir.

Rüyada ölüm anı görmek, kendisinin veya tanıdığı birinin ölüm anını görmek veya ölüm acısı çekmek, ölüm acısını hissetmek, bu rüya istediğiniz gibi sonuçlanmayacak iş ya da ilişki içinde olduğunuzu, derhal bundan vazgeçmeniz gerektiğini, yaşamınızdaki diğer seçenekleri yeniden gözden geçirmeniz gerektiğini işaret eder.

Ölüden haber almanız, ölmüş birinden haber almak, ölünün bir şeyi haber vermesi, bu çok kıymetli rüyadır, iyi yorumlanmalıdır. Kişinin iç değişikliklerini, dönüşüm, kendini keşfetme, olumlu gelişme simgeleyebilir. Bu rüyayı gören kişi eğer geçiş dönemi içindeyse, daha fazla aydınlanma veya manevi gelişim göstergesi olabilir, korku, endişe duygularından kurtulacağınız anlamına gelir.

Rüyada ölünün yeniden öldüğünü görmek, rüyayı gören kişinin gerçek hayatında onu derinden etkileyen bir üzüntünün etkisinden henüz çıkamadığını, yaşama karşı bir isteksizlik içinde olduğunu ve kendini iyi hissetmek, yaşama yeniden sarılmak için olumsuz duygu ve düşüncelerden uzaklaşmak gerektiğini temsil eder. Doğu kültürlerinde ise ölmüş birinin ikinci kez öldüğünü görmenin manası olarak onun adaşı yahut yandaşı olan birinin vefat etmesine işarettir denilmektedir.

Ölünün elini tutmak, ölmüş birinin elini tuttuğunu görmek, ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine işarettir.

Rüyada ölen birine yemek vermek, ölüye yemek götürmek, gerçek hayatınızda hayatınızı sürdürmeniz gereken temel konularda bir sıkıntı çektiğini ve ilahi bir yardım beklediğini işaret eder. Rüyada ölünün bir şey yemesi, ölünün yemek yediğini görmek, ölünün yediği yiyeceğin kıtlaşmasına, o şeyin pahalılaşmasına işaret eder.

Rüyada ölüye ağaç dikmek, ölüye ağaç diktiğini görmek, gerçek yaşamınızda kimi istikrarsızlıklar yaşadığınızı, umut ve arzularına kimi ara verme – kesinti olduğunu işaret ederken, erkekler için geçici erkeklik sorununu ifade edebilir. Bir ölünün anısına dikmiş olduğunuz ağaç üzerinde tünemiş siyah kargalar gerçek yaşamınızda bir hayalinizin ya da arzusunun gerçekleşmemesi, sona ermesi anlamını taşır.

Rüyada gasilhane yani ölü yıkanan yer görmek bitişin sembolüdür ki bu bitiş ölüm anlamında olmayıp bir duygunun bitişini (önceden sevdiğin bir şeyden artık hoşlanmamak gibi) gösterir.
Rüyada ölü yıkayıcısı görmek, ölü yıkayan birini görmek, iyi değildir. Üzüntü, hastalık veya ölüme işaret eder. Ölü yıkayıcı olduğunu, ölü yıkadığını görmek, bir yakınınızı ya da sevdiğinizi yatağa düşürecek derece üzdüğünüz anlamındadır. ölü yakmak, ölü yaktığını görmek, iş çevrenizde rakiplerinizin sizin etki alanınızı azaltacaklarını simgeler.

Rüyada ölü yemek, ölü eti yemek, ölü yediğini, ölü eti yediğini görmek, hayatınızda kimi değişiklikler yapmanız gerektiğini düşündüğünüzü, yani başlangıç arayışında olduğunuzu simgeler. Ölü ile cinsi münasebette bulunmak, gerçek yaşamınızda sizin için önemli bir şeyden ümidinizi kestiğinin simgesidir. Rüyada ölmüş birini kesmek, parçalara ayırmak oldukça önemli bir rüyadır ve gördüğünüz kişiyle ilgili olarak anlam taşır. Rüyada ölen birisini kestiğini görmek  güncel hayatınızda bir kayıp, düşme, kaybetme durumu ( mevkisini, kariyerini, işini ya da para kaybetme gibi ) yaşadığınızı ve bunun sorumlusu olarak rüyada kestiğiniz rahmetliyi gördüğünüzü simgeler.

Rüyada ölü hayvan görmek neyin alametidir?
Ölen hayvan, ölmüş hayvan cesedi, iç dünyanızda dışarıya kapanma, yalnız kalma isteği, insanlardan uzak durma arzunuzu ifade eder. Rüyalarda hayvan ölüsü, hayvan leşi, hayvan cesedi, ölmüş hayvan, öldürülmüş hayvan, ölü hayvanlar aynı anlamları taşır.

Rüyada ölen birinin ölmediğini söylediğini görmek, onun durumunun cennetlik olduğunu işaret eder. Ölmüş birini hasta olarak gördüğünde, rüyayı görenin dini vazifeden sorumlu tutulduğuna işaret eder. ölmüş birinin sağlıklı görülmesi yakın zamanda iyi haber almaya işaret eder,

Rüyada ölüyle tartışmak, rüyasında ölmüş ile ağız kavgası yapmak ya da rüyada ölmüş biriyle kavga etmek, reel hayatta iç dünyanızda kimi çatışmalar yaşadığınızı ve bu çatışma, hesaplaşmalar konusunda bir şeyler danışabileceğiniz, akıl sorabileceğiniz birisini bulamamanın öfkesi içinde çok stresli olduğunuzu simgeler.

Rüyada ölüyle helalleştiğini görmek, pişmanlık, vicdan azabını işaret eder. Rüyasında ölmüş olduğunu ve yatakta yattığını görmeniz dünya işlerinizde iyileşmeye işarettir. Öldüğünü, tabuta konarak omuzlar üzerinde mezara götürüldüğünü fakat defnedilmediğini görmüş olmak gerçek yaşamında yücelmeye, büyük mevkiye geçmeye işarettir. Öldüğü halde kefen, tabut, yıkanmak gibi şeyleri görmemek bir şeyin kırılmasına yahut yıkılmasına işarettir. Rüyada ölüp de defnedildiğini gördüğünde bu günahtan uzaklaşmaya işaret eder.

Rüyada ölmüş birinin bir şey istediğini görmek çok önemli rüyadır, mutlaka dikkate alınmalıdır. Bu rüya genellikle gören kişinin bu dünyadaki davranış ve yaptıkları ile yapması gerekenler konusunda mesaj verebilmektedir. Örnek vermek gerekirse rahmetlinin üşüdüğünü söyleyip giyecek istemesi çevrenizde muhtaç, yardımınıza gereksinimi olan birilerini işaret ederken, acıktığını söylemesi sizin dualarınızı eksik etmemeniz ya da aç insan veya hayvanları doyurmanız konusunda işaret olabilir.

Rüyada ölüye bir şey vermek, rüyada gördüğünüz rahmetli kişi ve ne verdiğiniz ile bir arada açıklanır ve çoğu zaman gerçek hayatta verilen şeye hakkında istek, ihtiyaç, endişe, korku vb. şeyleri işaret eder. Rüyada tanımadığı bir ölüye bir şey vermek, yabancı ölmüş birine bir şey verdiğini görmüş olmak, mal veya dünyalığa gelecek zarara işaret eder.

Rüyada ölmüş birini çıplak, ölüyü çıplak görmek, gerçek hayatta manevi yönden fakirleşmeye işarettir. Bu önemli rüyadır, bunu gören kişi hemen oturup yaşam muhasebesi yapıp, gerçek hayatında yaptıkları, yapmadıkları, yapması gerekenler konularını gözden geçirmelidir.

Rüyada ölü görmek diğer yorumlar?
Rüyada akraba olmayan, sevgilisi olmayan, sevdiği – değer verdiği birinin öldüğünü görmek gerçek yaşamda maddi kayba uğrayacağınızı simgeleyebilir. Ölen birinin arkasından ağladığını görmek hoşlanmayacağınız ortama gireceğinizi, bundan rahatsızlık duyacağınızı işaret eder. Ölü arkasından istemeyerek ağlayan birilerini görmek çirkin amellere işarettir, Rüyamda öldüğünü ve toprak zeminde çıplak kaldığının görülmesi yoksulluğa işaret eder

Rüyalarda bilinmeyen, tanımadığı kadının öldüğünü görmek yağmur yağmamasına, işlerde azalma, kazançta kayıp işaret eder. Rüyada ölmüşü siyah, kirli veya çirkin renkli elbiseler içinde ve üzüntülü olması onun azap çektiğine delalet eder Uzaktaki yahut kaybolmuş birinin ölüm haberini almak onun dince noksanlık içinde olduğuna işarettir. Ölmüş anne ve/veya babanın sağ olduklarını görmek korkudan emin olmaya, sevinç ve mutluluğa işaret eder. Rüyanda ölünün bir şey vermesi önemli bir rüyadır, verilen nesnenin anlamı ile yorumlanır, ölmüş birinin yenecek bir şey vermesi ummadığı yerden rızka nail olmaya işarettir. Ölünün doğurması, ölmüş birinin doğum yaptığını görmeniz, yeni işe, projeye ya da yatırıma niyetlendiğinizi ancak buna kalkışmadan önce geçmişten ders almak ya da çevrenizdeki büyüklerin tecrübesine başvurmak gerektiğini temsil eder. Bu değerli rüyadır. Ölmüş birinin diriyi dövmesi dövülen kimsenin dinen sakıncalı iş işlediğine işarettir. Ölmüş birini dövmek döven kimsenin ölüye hayır ve dua ettiğine ya da yolculuk yaparak hayra ermeye yahut kaybettiği şeyi bulmasına işarettir. Ölü soymak, ölüyü soymak ayrılık, boşanma ile ilgili konulara işaret eder.

“Rüyada Ölü Görmek” için 30 yanıt

Rüyada ölünün ensesinde çıban olduğunu görmek nedir
Annem rüyasında, ölmüş olan halamın ensesinde çıban olduğunu görmüş, rahmetli halam çıbanı patlatmasını istemiş, annem çıbanı patlatınca altından göz çıkmış. Annem “halanın ensesinde göz oluştu” diyor. Bu ne demektir? yorumlar mısınız?

Bana göre annenizin rüyası anneniz hakkında manevi açıdan bir uyarı taşımakta, öbür dünyayı düşünerek, dini vecibelerini eksiksiz yerine getirmesini tavsiye etmektedir.

Merhaba. Rüyamda annemin bir oğlu varmış ve ölmüş 20li yaşlarda ama benim hiç erkek kardeşim yok 17 yaşındayım. İnşaatta öldüğünü sanıyorum çünkü o kardeşim olan çocuğun giysileri inşaat işçisi gibi görünüyordu. Annem o kadar çok ağlıyordu ki eve gelince tabutunu benim odama koyuyorlardı. Rüyamı yorumlar mısınız?

Merhabalar. Rüyamda 4 ay once vefat eden babamı tabutla taşırken dustugunu ve baş (kafa) bolgesinin acıldıgını gordum. Babam vefat ettiginde iki gözü acıktı. Simdi ruyamda ise iki gözünün kapalı oldugunu ve yuzunde hic çürüme olmadıgını gordum ve sevinerek ağladım. Yorumunuzu rica ederim

Rüyamda 2 yıl önce ölen kayınımı gördüm,gençlik yılları oluyor askere gidecekmiş,benden para alıyor bende 500 tl veriyorum.

Rüyamda tanımadığım bir çocuk kaybolmuştu fakat onu arıyorduk annesi çocuğu bulmuştu çocuk bişeyin üstünde oynuyordu ve inip annesine koşuyordu çocuğun oynadığı o alet büyük ve sertti annesine çarpıyordu ve anne ölüyordu. Ne çocuğu ne anneyi tanıyordum bu ne anlama gelebilir

Merhaba dün gece rüyamda alt komşumuzun çocuğunun kaybolup öldüğünü gördüm bugün uyandığımda arkadaşlarımdan birinin balkondan atlayıp öldüğünü gördüm rüyalarımın yorumu nedir?

s.a ben yakın zamanda bir akrabamı kaybettim 1-2 gün sonra ikizim o kişiyi rüyasında görmüs ölen kisi mezarda kefenle yatıyormus ve gözler acik göz rengi ise mavi ama gercek hayatta mavi değil sonra adli tıp gelmis ölüyü incelemisler giderken ikizime ölen kisinin hala nabzi atıyor demis arkadaslar bilenler lütfen yanîtlasin.

Rüyamda balkondan bakiyorum ve bir cesedin üzerine para atarken görüyorum insanları ve halamla yengem eve yorgana sarılmış ölü bir kadın getiyor yüzünü açıyor ben korkuyorum ne işi var bunun burda diyorum daha sonra tekrar yorgana sarıp cesedi götürüyorlar . 18 yaşındayım, Öğrenciyim, bekarım, ruh halim karışık

Merhabalar ilk önce ben rüyamda yengemin ölüsünü gördüm ve yengem normalde hayatta, rüyamda dudakları morarmış yüzünün rengi solmuş uzanmış bir yerde yatiyor ancak ben sadece yüzüne baktığım için yanımızda kimler var? neredeyiz bilmiyorum? sadece yengemin annesinin de öldüğünü söylüyorum anne acısı farklıdır deyip duygulaniyorum yengemin ölü bedeni de anne anne anne diyor . 18 yaşındayım bekarım.

Banu merhaba, görmüş olduğun rüya senin şu anda umutsuzluk ve karamsarlık duygularının yoğun olduğu bir dönem geçirmekte olduğunu ifade etmektedir.

Sevgilimi kaybettim 15 gün oldu rüyamda buluştuğumu arkadaşlarıyla bi yolculuktan geldiğini gördüm yanıma geldi ve sarıldık konuştuk ama ben kıskanıyodum kızlar varmıydı falan diye soruyodum yok diyodu sonra uyandım

Yasemin merhaba, öncelikle başınız sağ olsun. Sevdiği değer verdiği insanı kaybeden kişiler, kaybettiği kişiyi rüyalarında sık sık görür. Bu tür rüyalar bir mesaj vermekten ziyade kaybetmenin acısını, onun yokluğunu kabullenmemeyi gösterirler. Bunu bilmeli, ona göre rüyadan mesaj beklememelisiniz.

Merhaba, babam rüyasında ölen dedemin beni yani kız torununu kestiğini görmüs. Babam dedeme yapma kesme demiş ama dedem sus sen o hak etti demiş, bu ne demek? Lütfen bir yardım.

Asra selam, rüyalar gören kişiye göre yorumlanır ki bu durumda babanın rüyası onun rahmetli babasının kızını kestiğini görmesi şeklinde ele alınmalıdır. Babanın görmüş olduğu rüya aslında babasından aldığı yüce değerlerin kıymetini bilip, ona göre davranarak içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan çıkacağını anlatmaktadır.

Selamûn aleykum ben rüyamda hem mezarliğın üstündeki taslari düzeltip hemde mezarlığa sarilarak uyuduğumu gördüm mezarlıkta yatan kişiyi tanımıyordum hem korkuyor hemde sarılıyordum yanımda başka biri daha vardı oda ayrı bir mezarlığa sarilip yatıyordu .cevap verirseniz çok mutlu olurum.

Rüyamda ölünün başının mezardan çıktığını, annesinin baş ucunda ağladığını, ölünün bundan rahatsız olduğunu, mezarının çok dar olduğunu içine sığmak istediğini ama bir türlü giremediğini görüyordum.

Sabah ezanına karşı rüyamda ölen teyzemi gördüm. Bir çok kadın var bizimle yürüyen, teyzemle yokuş bir yolda yürüyoruz, elimi tutuyor sonra annem gelip “bırak onun elini” diyor, teyzeme “ne yapacaksın onu”. Annem önüme geçiyor, teyzem bırakıyor yüzü asılıyor, çam ağaçlarının olduğu bir yere çıkıp sonra iniyorum. Uyanınca anladım ki koyumuzdeki mezarlikti orasi ve ben hamileyim, şu an doğumuma az kaldı, yorumlar misiniz?

Yeni evli birisiyim, bundan önce eşim bir düşük yaptı çocuğumuzu kaybettik. Üzerinden 2 ay geçti rüyamda bir kız çocuğumun olduğunu kucağımda iken bir şeyler oldu ve öldüğünü gördüm, yaşatmaya çalıştım çabaladım ama başaramadım, rüyamı yorumlarsanız çok memnun olurum.

Merhaba, annem rüyasında kaynatasının (rahmetli) onu nişanladığını gördü, annem de mutluydu, sonra dedem onu öpmüş. Ne anlama geliyor acaba cevap verir misiniz? lütfen. Annem evli ( yanı babam sağ) ve 43 yasında.

Rüyamda ölen kişi bana “abine söyle oğlak kessin” dedi perşembe günü, bu nasıl yorumlanır?

Rüyamda bir cenazedeyim ve kimin cenazesi olduğunu bilemedim ve namaz sonrası cenaze yakınlarından bir kadın cenazeyi alıp kaçtı ve sonra uyandım bunun yorumu nedir lütfen cevap bekliyorum teşekkürler

Selâmün aleyküm, ben çok sevdiğim bir tanıdığımı iki üç ay önce kaybettim, ölüm anı dahil ölmeden 3 4 hafta beraberdik, aramız onlarla çok iyiydi. Dün gece ilk defa rüyamda gördüm ve oturuyordu, ayaklarını uzatmis ama kötü kötü bakıyordu dün küçük yasinler almıştık gÖrümcemle onları da o an görüyordum ve olmuş kisiden çok korktuğum için daha doğrusu kötü davranıyordu sanki bende bu insan kılığına girmiş cin sanıyordum ve hemen yasin okuyum diyordum tam yasin vel kuranil hakim dedim ezbere de bilmiuorum o kucuk yasinlere bakiyordum birden önümde dıkılıp kuran tuttuğum parmaklarımi ısıtıyor du fakat anlayamadığim neden ben onu insan suretinde cin sandim kötü davrandığı için de olabilir.

Merhaba, ben ruyamda uyuyorum, yatakta 6 yaşındaki kızım “elime su dok anne” diye kaldırmaya çalışıyor, ben uyanmıyorum sinirlenip uzerime 1 taş su dokuyor ve kızıp dovuyorum, sonra korkutayım diye balkondan sallıyorum ve kızım kucağımda korkudan canı çıkıp gidiyor, son sözu korktum anne oldu ne anlama gelir?

Bunlar belki doğru olabilir. Ama ben yakın zamanda babaannemi kaybettim. Ve o olmeden tam 1 gun once annem babamin oldüğünü. Kuzenim önce kardeşinin sonra da babaannemin öldüğünü görmüş. Başka bi kuzenim de küçük kardeşini kanlar içinde ölü bi şekilde görmüş. Babam da dayısının öldüğünü görmüş. Ve öğlen olduğunda babaannem öldü. Yani bence mutluluk demek değil.

Öncelikle SELAMUN ALEYKUM. Bana rüyamada arkadaşımın öldüğü söyleniyor fakat ben buna inanmiyorum derhal köyüne gidip arkadaşımı arıyordum ablası onun öldüğünü söylüyordu ben inatla ararken ablasinin telefonu bir an elime geçiyor nasil aldigimi hatirlamiyorum,sonra ablasinin yanindaki kucuk bir telefonu elimden aliyordu arama kaydına bakiyordu şimdi ebruyu(ölen kisiyi) aradigimi itta ediyoru bende arama saatine bakiyordum sabah 11:00 aranmış hiç bir şey demiyorlar ve tüm köy hqlki beni göndermeye çalışıyordu fakat annesinin ve babasinin etrafda olmamasi dikkatimi çekiyordu sonra bir adam tabutla geliyordu bir tabutu yalniz tek kisi kucaklayip getirmişti bende yalan söylüyorsunuz Ebru(olen kisi)orada deil eger onun icinde olsaydi bir kisi tadiuamazdi doyorum sonra gidiyorlar tekrar getiriyorlar bu sefer iki kisi tutup getiriyor hala inanmiyorsun degil mi diyorlar bana ve tabutu aciyorlar çabutlarla(bezlerle) her tarfini sıkıca sarmislar bacaklari kandi hep neden sardiniz o zaman diye haykiriyorum uste o ebru(ölen kisi)degil o zayifti ve kisaydi bu kiz ise tam tersine bagiriyordum onlarda yeter artık burdan git diyorladi bende bu isin pesini birakmayacagim diyordum ve Ebru’nun(ölen kisinin) ölmediğine emindim.

rüyamda ölü bir akrabamı seccedenin üstinde görüyordum namaz kılıp kılmadığını tam hatırlamıyorum akrabalarımız toplanmıştım ama sanki ölüyü bir tek ben görüyordum sonra rüyada kendi kendime öleceğimi düşündüm rüyamı yorumlar mısınız

İyi günler. Ruyamda anaannemi gordum. Kendisi altin kupelerini kayb ediyor və Ben onları bulub kendisine verdim. Anaanneminn bir oğlu vardi, gənc yaşlarında köçdü bu dunyadan. Bu yükünün anlamı nədir? Beynim için çok onemli. Öncədən təşəkkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir