Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Ölüm Tehlikesi Geçirmek

Rüyada ölüm tehlikesi geçirmek neye delalet eder?

Sabah tekrar uykuya daldığımda kendimi evlenmeden önce yaşadığım yer olan İstanbul’da evimizin yakınındaki parkın karşı kaldırımına buldum. İstanbul’da çalışmaya başlamışım, işten dönüyor muşum. Yanımda tanımadığım ama kendilerinin de işten çıkıp eve döndüğünü bildiğim insanlarla trafik ışıklarından karşıya geçecek oluyoruz, parkın olduğu kaldırıma doğru. İlk aşama yani araçlar soldan gelirken çok rahat, ışıklara riayet ederek duruyorlar. Ancak yolun ortasına geldiğimizde sağdan gelen araçların da geri kalanı durduğu halde biri lacivert, diğeri altın rengi modifiyeli araç hızla gelip geçiyorlar, bizler de ezilerek ölüm tehlikesi korkusuyla arkalarından söylenerek karşıya geçip parka ulaşıyoruz.

Aynı rüya içinde bunu üç kez art arda yaşadım. Günün geri kalanı kesilmiş atılmış da, art arda üç gün işten gelip karşıya geçerken ölüm tehlikesi geçirmişim gibi. Üçüncü geçişte sadece altın rengi olan araçla o sorunu yaşadıktan sonra parkta son derece sinirli bir şekilde “o arabayı bulduğum yerde parçalayacağım, lastiklerini indireceğim” diye bağırırken tanımadığım, en fazla 30 yaşında, koyu kumral saçlı beyaz tenli, zayıf, uzun boylu, yakışıklı bir adam elimden tuttu, yumuşak bir ses tonuyla “a-aa sizin gibi birine hiç yakışıyor mu böyle sözler” dedi, “üç gündür ne olduğundan haberiniz var mı” dedim, adam “ben de üç gündür aynı sıkıntıyı yaşıyorum, bakın araba bu tarafa yanaştı, ben güzel güzel konuşacağım” dedi ve arabanın yanına gitti.

Rüyada ölüm tehlikesi geçirmek
Rüyada ölüm tehlikesi geçirmek
Sürücü arabadan çıktı ve “bana ışıklara uymadığımı, hız yaptığımı mı söyleyeceksin” dedi, adam “evet beyefendi” der demez sürücü arabadan sopa çıkardı ve adamı çok sert bir şekilde dövmeye başladı. Adama yardım etmek üzere yanına koşmaya çalıştım ancak kendimi karşı kaldırımda buldum. Kaldırımın üzerinde çeşit çeşit sopalar, şişeler vardı. Rastgele 3 parça seçip park tarafına, adamın dayak yediği yere yardıma koşarken sağ taraftan lacivert olan araba hızla gelip bana çarptı. Havaya savruldum, yere takla atarak düştüm. Ayağa kalktığımda yol bomboştu, ne araba vardı, ne insanlar. Bütün bu olanları eşime anlatmak istedim.

Rüyada ölüm tehlikesi geçirmek neye yorulur?

Müfit merhaba, rüyanızda bir çok olay geçmekte ancak ana tema rüyada ölüm tehlikesi geçirmek ya da rüyada ölüm tehlikesi yaşamak olup bu size günlük yaşamınızda çok dikkatli olmanız gereken bir zaman evresinden geçmekte olduğunuzu, belkide kimi şeyleri yeniden sorgulayıp, daha sağlıklı kararlar vermek gerektiğini simgeler. Rüyada ölüm tehlikesi işareti, ölüm tabelası, ölüm levhası, ölüm işareti görmek tehlike ve zehir ifade eder, reel hayatta daha dikkatli olmayı işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir