Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Ölünün Namaz Kıldığını Görmek

Rüyada Ölünün Namaz Kılması Nasıl Yorumlanır?

Annemin halası (biz kendisine büyük hala deriz) yakın zamanda rüyasında beni görmüş. Büyük halam rüyasında benim öldüğümü duyup içi yanmış ve ben rüyamda namaz kılıyor muşum (normalde kılmıyorum).

Halam anneme rüyasında benim namaz kıldığımı söylemiş ve annem buna şaşırıp, donup kalmış. Büyük halam gördüğü rüyada benim ölmemden daha çok aslında ahireti merak ediyormuş ve bana ahireti, ahiretin nasıl bir yer olduğunu sormuş. ben de ona “annem keşke üstüne düşüp bana namaz kılmayı öğretseydi, şimdi burada daha rahat ederdim, şimdi burada namaz borçlarımı kılıyorum” demişim.

Büyük halam bu rüyayı sabah namazından yattığında görmüş, sizce bu neye delalet? teşekkür ederim.

Rüyada Ölünün Namaz Kıldığını Görmek Yorumu

Banu merhaba, halan ve kendin hakkında hiçbir bilgi vermemişsin, sadece adının Banu olması nedeniyle kadın olduğunu biliyoruz. Genel olarak rüyalar görene göre açıklanır ancak bazı hallerde görülen hakkında da önemli bilgiler verebilir.

Halanın rüyasında ana unsurlar yakını birinin öldüğünü görmek ve ölen birinin namaz kıldığını görmek olup, bunların anlamı ayrı ayrı incelenirse; Rüyada yakını birinin öldüğünü görmek genel anlamda rüyayı gören kişini umutsuzluk ve karamsarlık içinde olduğuna rivayet edilir, bakınız ölü görmek rüya tabiri sayfası. Yine aynı sayfada açıklandığı üzere rüyada ölmüş birinin namaz kılması hayatın manevi yönü konusunda daha dikkatli olmak gerektiğine işaret eder. Bu rüyalar genellikle kişinin dini sorumluluklarını tam olarak yerine getirmesi konusunda uyarıda bulunur. Bu rüyada sizin ölmeniz ve öldükten sonra namaz kılmanız sadece bir simgedir, yani sizin hakkında mesaj vermemektedir.

Rüyada ahireti merak ettiğini görmek rüyayı gören kişinin bu dünyada bir manevi rehbere ihtiyacı olduğunu simgeler ve kişinin duygularını keşfetmeye hazır olduğunu ancak bilinç ve bilinçaltı arasındaki bağlantıyı kendisinin kuramadığını gösterir, bakınız ahiret rüya tabiri sayfası. Rüyanın son bölümü ise ahireti akıldan çıkarmamak, ona göre hareket etmek gerektiğine işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir