Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Ölüyle Helalleşmek

Rüyada ölüyle helalleşmek neye delalet eder?

Rüyada ölüyle helalleşmekDedem rahmetli oldu helallik alamadım. Sonra dedemin rüyamda hakkını bana helal etmesini istedim, dua ettim namazdan sonra her zaman. Lakin 1 hafta geçti gelmedi bende ümidimi kesmiştim ama 8-9 gün rüyamda babamın eski iş yerine girerken dikkatime dedem çarptı, dedeme dedim ki “dede sen vefat etmedin mi”, bu arada dedemi gördüğüm zaman dedemin üstünde cumaya gittiği kıyafetler vardı. Sonra dediğim an eski çalıştığım iş yerinde bir sandalyede oturmuş gördüm kendimi karşımda da dedem. Bu sefer beyaz giyinmişti, uzun kollu atletti sanırım ama halsizdi, gözleri değişikti sanki bilincinde değildi. O anlık tüylerim ürperdi dedem diye söylenmeye başladım ama kekeleyerek. Sonra aklıma geldi dedim ki “dedem hakkını helal ediyor musun” ama çok zor söyledim, kekeleyerek dedem bir müddet boş boş bakındı, sonra hafif başını salladı ve uyandım.

Sizce bu rüyamın yorumu nedir? Dedem kabir azabı çektiği için mi yorgun bitkindi? oysaki hiç kimseye zarari olmamıştı yardımseverdi 5 vakit namazini zamanınında yavaşça kılardı teecüd bile. Çok iyi bir insandı hasta haliyle bile orucunu tutardı oysaki bu ramazan oruç onu bitkin düşürmüştü ondan hastanelik olmuştu. Tekrar soruyorum bu rüyanın tam manası nedir? 18, Erkek, bekar, Öğrenci.

Rüyada ölüyle helalleşmek yorumu

Sevgili kardeşim, yazdıklarından senin çok düzgün karakterli bir insan olduğun anlaşılmakta ve senin gibi düzgün insanların her zaman helallik alacağına inanarak yapacağın hayırlı çalışmalara devam etmeni, çevrenin daima itibarını kazanacak davranışları sürdürmeni ve manevi zenginliğini gidere artırmanı rica ediyorum. Lütfen tüm iyi insanlara dua etmeyi ihmal etme (Lütfen Allah’tan kötülerin de cezasını en kısa sürede vermesini dile)

Rüyada rahmetli dedeni diri görmüş olman iki ana anlam taşır. Birincisi onu çok özlediğini gösterirken ikinci anlamı ise şu anda reel hayatında karşılaştığın bir sıkıntı veya problemi paylaşacak, ondan akıl danışacak, kendine örnek alacağın güvendiğin birine ihtiyaç duyduğunu göstermektedir.

Rüyada ölüyle helalleştiğini görmek rüya sahibi kişi için bir pişmanlığa işaret eder, yaptığı (bazen de yapması gerektiği halde yapmadığı) bir şey nedeniyle vicdan azabı çekmekte olduğunu işaret eder. Görüldüğü gibi bu durum sadece senin yaşadığın duyguyu anlatmakta, bunda bir suçun, bir kabahatin olduğunu göstermemektedir. Dedenin sana başıyla helallik vermesi içini rahat tutmanı anlatan güzel olaydır.

“Rüyada Ölüyle Helalleşmek” için bir yanıt

Ruyamda bir anda umreye gidiyormusum ama hazirlik yapiyorum, annemlerden helallik aliyorum, cocuguma sarilip agliyorum ama cocugum 3 yasindaki halinde, birde tek basima otobuse gidiyorum, ugurlamaya kimse gelmiyor, esim camiye gidiyor onu bekliyorum mahser gibi kalabalik var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir