Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Ölüyle Konuşmak

Rüyada ölüyle konuşmak neye delalettir?

16 kasımda yeğenimi trafik kazasında kaybettik, bir gece rüyamda mezarına gittim yanından geçerken mezardan eliyle ayağımı tuttu ben uyandım. İki kere mezarından bir duman gibi bir şey çıktı ve kulağıma fısıldadı “teyze, sana bir şey diyeceğim”. İlkinde, ikincisinde “teyze sana bir şey diyeceğim ama bu duymasın” dedi, yanımda birisi duruyordu o zaman fark ettim. Bu rüya beni çok fazlasıyla etkiledi.

Ölümü beni çok aşırı etkiledi, bana bir şeyler söylemek istediğini tahmin ediyorum. Bunu bana yorumlarsanız çok sevinirim, teşekkürler.

Rüyada ölüyle konuşmak neye yorumlanır?

Rüyada ölüyle konuşmak, ölmüş biriyle konuşma, ölmüş birisiyle konuştuğunu görmek, bu rüyada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ölüyle ne konuştuğunuz ya da daha açık deyimle ondan bir mesaj alıp almadığınızdır. Ölmüş kişiyle yapılan konuşmada somut bir mesaj ya da haber alınıyorsa bu dikkatle değerlendirilmelidir. Konuşmada bir mesaj yoksa ya da konuşmayı hatırlamıyorsanız bu günlük yaşamın talepleri, genellikle sıkıntıları, sorunlarından kurtulmak için umutsuzca çalıştığınızı, boşuna uğraştığınızı simgeler. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada ölü görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Ölüyle Konuşmak” için 6 yanıt

Sayin rahmetli Özal’i rüyamda gördüm ve ben hafif aglamakli vaziyette diyordum ki “köpegini bulacagimi” söylüyordum, “siz merak etmeyin” diyordum, Özal’da bana öyle bakiyordu.

Bu rüyada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ölüyle ne konuştuğunuz ya da daha açık deyimle ondan bir mesaj alıp almadığınızdır.

“köpeğinizi bulacağım” cümlesinin sizin için ne ifade ettiğini araştırmalısınız.

Bende rüyamda ölü bir adamla konuşuyordum, morarmıştı ve bacakları geriye doğru katlanmıştı sadece dudakları hareket ediyordu “onlar suçlu değil” deyip deyip duruyordu ama anlamadım.Bu rüya ne manaya gelir?

Rüyada ölen eniştesiyle konuştuğunu görmek
Rüyamda ölmüş olan eniştemle konuştum, üzerinde beyaz atlet vardı, ailece oturuyorlardı gülümsüyordu. Ona “seni çok iyi gördüm enişte” dedim, oda “yakında tapularınız verilecek” dedi, annemle beni kastederek. Sanki ahiretten bahsediyor gibiydi. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

2 hafta önce vefat eden dostum; Allah dostu diyebileceğimiz nitelikte bir insandı. Cenazesini açıp yüzünü görmüştüm, bu rüyada onun da etkisi var. Evindeyiz ve öldüğünü bildiğim halde tekrar ölmeden önceki ama kefenin içindeki haline dönüyoruz. Garipti, aslında ölüydü etrafındakilerle falan konuşuyoruz. Sonra birden kefeni açıp bembeyaz yüzüyle hadi artık gömün beni diyordu. O an gömülmesini istemiyorum: ne yani canlı canlı mı gömeceksiniz? buna izin veremem deyip ağlıyorum ama aslında ölmüş bunu kabullenmemizi ister gibi bir hali vardı, aslında konu bu da değil çok farklı. Birden sarılıyoruz birbirimize beyaz kefeninin üzerinden ama o başka biri oluveriyor aslında o ama ben o an nasıl anlatsam o anki duygularım o kadar karışık ki sarılmak istiyorum ama onda olan bir şeyden dolayı yüzümü çeviriyorum, koruyorum yaşlı bir kadın oluyor, tanımıyorum o yüzden yani o dostumun yerini başkası alıyor. Ağlıyoruz o beni zorla kendisine sarıltıyor “sen beni sevmiyorsun bak bu halimle sarılmıyorsun gerçekten sevemezsin” diyor. Ben de ağlıyorum ve o öyle dedikçe ağzındakilere rağmen sarılıyorum o kadına. Çünkü az önce o dostumdu o sanki benim sevgimin ona karşı az olduğunu söylüyor. Kendisini benim hoşlanmadığım şeylerin üzerinde olduğunu gösterip benim sevgimi ölçüyor gibi tuhaf bir rüya. Beni en çok etkileyen dostumun sözleri, beyazlar içinde olmasıydı. Güzeldi, o an huzurluydum biraz da içim acı doluydu özlem doluydu ona karşı. Gitmesini istemiyordum, o ise gitmek istiyordu. O içimde bir yara.
19, Kadın, Bekar, Öğrenci, huzurlu

Sevgili Merve,
İnsan Allah’ın bize bir armağanı olan gelişmiş bir beyne, güçlü duygulara sahiptir ve beynimiz ile duygularımız bazı durumlarda kontrolümüz dışında bizleri alıp bambaşka dünyalara, zamanlara götürebilmektedir. Sizin durumunuz da böyle güçlü duyguların ( ölüm, can dostunu kaybetme) yaşandığı bir dönem içinde olduğunun kanıtıdır.
Öte yandan değer verdiği sevdiği kişileri kaybeden insanların kaybettikleri kişi hakkında gördükleri rüyalar yorumlanmazlar, çünkü bu rüyalar bir mesaj vermekten ziyade kaybetmenin büyük acısı, yokluğuna alışamamanın yansımasıdır. Dua ve sabırla bu dönemlerden atlatıldıktan bir süre sonra görülen rüyalar anlam taşımaya başlarlar. Lütfen rüyada ölü görmek sayfasını inceleyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir