Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Oruç Görmek

Rüyada oruç görmek neye işaret eder?

Ben 19 yaşında bekar ve öğrenciyim, rüyamda birine misafirliğe gitmişiz, orada bir kaç tane mezar görüyorum ve dua okuyorum, mezarlıkta duayı okurken hıçkıra hıçkıra ağlıyorum. Sonra dedem bana mezarların üstüne koymam için bir kaç balon veriyor, ben alıp onları mezarların üstüne yerleştiriyorum, elim çamur oluyor, elimi yıkamaya gidiyorum.

Elimi yıkarken tanımadığım bir kadın geliyor, bana dönüp gülerek “sen 10 kişiyle evlenip, boşanacaksın” diyor, gülüyor sonra ben “olmaz öyle şey, o nereden çıktı” falan diyorum. Sonra bana o gün oruç olup olmadığımı soruyor, bende derslerden sınavlardan dolayı o gün oruçlu olmadığımı söylüyorum ve kadın dönüp gidiyor. Bayağı uzun oldu ama rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim, mezarda dua etmek ve mezar başında ağlamak neye işarettir?

Rüyada oruç görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada mezar görmek, insanın iç dünyası, manevi hayatıyla ilgili mesajlar verir, rüyada mezar görmek, mezarlık gezmek, kabir, mezar kazmak, mezara girmek, genel olarak kişinin işlediği günahlar ve yaptığı hatalar yüzünden vicdan muhasebesi içinde olduğunu işaret eder.

Rüyada oruç tutmak, oruç tuttuğunu görmek bir adağınız olduğunu ve bu adağınızı yerine getirmeniz gerektiğine işaret eder. Rüyada oruç açmak, oruç açtığını görmek iyi bir insan olduğuna veya yolculuk yapmak olarak yorumlanır.

Kendini oruçlu görmek tövbe etmek anlamına gelir. Rüyada orucunu bozmak, oruç bozmak, oruç bozduğunu görmek bir suç, günah veya hata işlediğinizi işaret eder.

Rüyada kefaret görmek günahın bağışlanması için Allah’ın koyduğu bedel, kefaret orucu, kefaret bedeli görmek Gerçek hayatınızda sorumluluklarınız, taahhütleriniz, bir olay veya ilişki içinde kimi pürüzlü noktalar olduğunu ve bunları çözmeniz gerektiğini temsil eder. Manevi yönünüze odaklanmanız gerektiğini belirtir. Kefaret, bir günahı Tanrı’ya bağışlatmak umuduyla verilen sadaka veya tutulan oruç demektir.

“Rüyada Oruç Görmek” için 3 yanıt

Rüyamda oruclu oldugum halde koca bir leblebiye benzer keseyle parkta otobüs bekledigimi, bu keseden bisey yeyip oruclu oldugumu hatırlayıp tükürdügümü,otobüse binip liseden bir arkadasıma rastlayıp ona önceki rüyamı anlattıgımı, sonra otobüsten hep birlikte indik ve kar yagdı hava karanlık, kalacak kimsem yoktu, aynı otobüsle geri döndüm, arkadasım 4 kisiyle havalı bicimde konusup gitti lütfen yorumlayınız

Rüyada orucunu bozmak, oruç bozmak, oruç bozduğunu görmek bir suç, günah veya hata işlediğinizi işaret eder.

Rüyamda birileri bana bir yiyecek veriyordu ben de yememek için oruçlu olmadığım halde oruçluyum demiştim. O da bana ne orucu deyince ben de aleviyim muharrem orucu demiştim ve kurtulmuştum. Lütfen yorumlayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir