Rüyada Ot Görmek

Rüyada ot görmek ne demektir?

Merhaba,ben rüyamda uzun otların olduğu bir çayırda yanımda tam olarak göremediğim bir kaç arkadaşımla gezerken bir gelincik tarafından kovalanmaya başlandım, beni kovalarken otların arasında kalmış çamurlu bir küçük dereden atladım, oda benimle birlikte ardından eve kaçmaya çalıştım.

Gelincik benimle birlikte geldi ve eve 2 yaşındaki kardeşimin kılığında girdi, onu yatırıp üzerine battaniye örttüm, sonra odaya annem girdi sanki bana bağıracaktı ama gelincik karşısında durdu beni korudu sanki ama duygularım çok karışıktı, korkuyla uyandım ve hala etkisindeyim lütfen bana bir cevap verin. 17, Kadın, Bekar, Öğrenci

Rüyada ot görmek tabiri

Rüyada ot görmek genellikle ürün, bereket, bolluk konularında mesaj verirken diğer faktörlerle birlikte değerlendirilir. Rüyada yeşil ot görmek, bol mahsul, kazançta artış, bereketi işaret eder. Rüyada sararmış ot, kuru ot görmek ise bunun tersine kazançta azalma işaretidir. Rüyada ot yolmak veya ot topladığını görmek fakirlikten kurtulmak, zengin olmak anlamına gelir. Güzel kokulu ot görmek üzüleceğin bir olay yaşayacağınıza işarettir, otların arasında yatmak yalnız kalmak ve özlemek anlamını taşır, ot kesmek sıkıntıların bitmesi rahatlamak olarak yorumlanır. Rüyada lisan-i sevir otu görmek israf ve bol keseden dağıtıyorsunuz manası taşır, sıkıntıya düşeceğinizi işaret eder.

Rüyada gelincik görmek yakında küçük bir sıkıntı yaşayıp kısa süre sonra bu sıkıntıyı atlatacağınıza işaret eder. Rüyada dereden geçmek hayatının güzelleşmesi, mutlu olmak, ferahlamak anlamına gelir. Gelincik görmüş olmanız küçük bir sıkıntı yaşayacağınızı, dereyi geçmeniz bu sıkıntıyı atlatacağını temsil ederken gelinciğin seni takip etmesi bu küçük sıkıntının bazı zamanlar tekrarlanacağını temsil etmektedir. Onun kardeşinin kılığına girmesi bu sıkıntının kardeşinle alakası olduğunu akla getirmektedir. Akla hemen kardeşinin tekrarlayan soğuk algınlığı, üşütme, sağlığına dikkat etmemesi ve bu durumun seni de olumsuz etkilemesi gelmektedir. Gelinciğin araya girip annene kaşı seni koruması belkide yaşanan bu sıkıntının senin dirençli olmana faydası olduğunu temsil edebilir.

Rüyada pelin görmek savurgan davranış ve savurganlığı, aptalca hızlı davranışların yol açacağı olumsuz durumları işaret eder. Pelin nedir? birleşikgillerden bir bitki. Yapraklarında ve öteki bölümlerinde çok acı, kokulu bir madde bulunan, hekimlikte kullanılan çok yıllık ve otsu bir bitkidir, pelin otu, acı pelin, akpelin. Rüyada sedef otu görmek hatırlama, keder ve pişmanlık ifade eder. Rüyada lisan-i sevir çiçeği görmek israf sembolüdür ve bol keseden dağıtıyorsunuz demektir, sıkıntıya düşeceğinizi işaret eder. Rüyada funda yani süpürge otu görmek maddi durumunuzdaki gelişmeye paralel olarak ev ve aile hayatınızda daha mutlu günlere yakında kavuşacağınızı simgeler. Rüyada eğreltiotu görmek şan ve şöhret manasını taşır. Sizin de bu değerlere kıymet verdiğinizi ifade eder. Rüyada hamam otu görmek, bununla vücudundaki istenmeyen tüyleri alan, aldığını gören korkularından kurtulur, fakir ise bolluğa kavuşur, borçlu ise borcundan kurtulur, hasta ise şifaya kavuşur. Hamam otu halk arasındaki diğer adı zırnık tozudur, Kadınlar istenmeyen tüylerinden kurtulmada kullanırlar.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir