Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Otobüsten İnmek

Rüyada otobüsten indiğini görmek ne demek?

Öncelikle bir otobüsteydim. Gece vaktiydi karanlıktı. Otobüste bir kaç kişi vardı. Bir durakta adam vardı tam hatırlamıyorum ama otobüsteki bir kız onu almadan gitmemiz yoksa eve gidemeyeceğini söylüyordu. O adamı otobüse aldıklarını görmedim sadece kapının açıldığını gördüm ve otobüsten indim. Durağın yakınlarında bulunan büfe ya da kahveye benzer bir yere girdim. Babamı büfenin dışında masada otururken gördüm. Yanına gittim biraz konuştuk ama ne konuştuğumuzu bilmiyorum.

İleriden bir kaç öğrenci geliyordu benden en fazla 2 yaş büyük gözüküyorlardı. Daha sonra eve gitmek için babamın yanından ayrılıp aşağıya doğru yürümeye başladım. Bir an duraksadım babama bakmak için arkamı döndüğümde gri uzun ceketli, siyah uzun denilecek kadar saçları olan birini gördüm, kulağında telefon vardı ama sesini duymadım. Adam hızlıca önümden geçip karşıya geçti. Neden bilmiyorum ama o adamın beni takip ettiği hissine kapıldım. O an çok korktum babamın yanına gitmek istedim ama yukarı tek başıma gitmeye korktum. Yanımdan benden bir kaç yaş büyük görünen erkek öğrenci biri geçiyordu. Konuyu ona da anlattım ve beni babamın yanına götürmesini istedim. Birlikte babamın yanına gittik. Üçümüz birlikte masaya oturduk konuştuk arada gülümsedik. 16, Kadın, Bekar, Öğrenci

Rüyada otobüsten inmek tabiri

Rüyada otobüste olmak, otobüsle yolculuk yapmak, bir iletişim sorununa dikkat çeker. Bu önemli bir rüyadır ve gerçek yaşamınızda yanlış anlaşılma veya karşınızdakini yanlış anlama söylenen bir sözün aslı olmadığı halde bir karalama ya da iftira gibi algılanabileceğini ve bunun canınızı sıkacağını simgeler. Rüyada otobüsten inmek rüyayı gören insanın yaşamış olaylar ve karşısına çıkan durumlardan dolayı düşmüş olduğu ruhsal boşluktan kurtulmasına sebep olacak gelişmeler yaşayacağını gösterirken rüyada bir otobüsten indiğini görmek aynı zamanda devamlı endişe ve büyük bir üzüntü duyduğu, o yüzden sıkıntılı zamanlar geçirdiği bu durum yüzünden insanlara güvenini kaybettiğini temsil eder.

Rüyada babayı görmek çok hayırlı bir rüya olup, isteklerinizin gerçekleşeceğini, helal kazanca kavuşacağınızı gösterir. Çünkü babalar kişiye hayat veren veren en değerli varlıklar, kişinin yaşam kaynağıdır. Rüyanızda babanız ile konuşmanız reel yaşamda kendinde güç bulacağınıza ve cesaretle olayların üstüne gideceğinize işarettir edip böylece zorluklardan kurtulacağına delalet eder.

Adamın sizi takip etmesi aslında sizin gerçek hayatta bazı şeyleri başaramayacağınızı düşündüğünüzü ve bu yüzden bazı şeylerden sakındığını göstermektedir. Böyle bir düşünceye sahip olmak insanın içe kapanmasına, yeteneklerini kullanmamasına, potansiyel gücünü değerlendirememesine sonuç olarak başarısızlık ve mutsuzluğa sebep olur. Bunun farkında olup ona göre tedbir almak gerektiğine tabir edilir.

Rüyanın sonunda babana tekrar kavuşman ise tüm zorluk ve sıkıntıları atlatacağını, kendini güvende hissedeceğini temsil etmektedir.

“Rüyada Otobüsten İnmek” için bir yanıt

Ben bir otobüste gidiyorum, otobüsle giderken yanımızdan erkek arkadaşımın arabasıyla yanımızdan geçtiğini görüyorum, arabada bir kaç kız var ve ben sok oluyorum çok üzülüyorum, bu kızlar kim, neden oradalar diye. Otobüsten inip eve doğru yürürken erkek arkadaşımın arabayla bana doğru yaklaştığını görüyorum, yanıma yaklaşık güya o sevecen tavrını takınıp “hayatım atla, biraz dolaşalım” diyor. Kapıyı açıp “kızlar nerede, onları nerede bıraktın” diyorum, arkadaşım “ne kızı, anlamadım” diyor, bende “on dakika önce beraber gezdiğiniz 3 tane kızı soruyorum, ön koltuktaki kızıl, arka koltuktaki iki sarışın kızı” diyorum ve arkadaşımın kulaklarına kadar kızardığını anlıyorum. Bu kadar, bu neye işaret?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir