Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada pala görmek

Rüyada pala görmek neye delalet eder?

İyi günler dilerim. Benim rüyam biraz uzun. Rüyamda esmer mavi gözlü orta boylu bir kız ile yürüyorduk, sevgilimdi galiba. Resmen aşık olmuştum kıza. Daha sonra kızı evine bıraktım. Gerçekte arkadaşım olan Mert ve Ahmet ile bir kafeye gittik. Kafenin üst katında ben başka bir kızın elinden kart gibi bir şeyi çekip alıyorum. Sonra iri iri 2 tane adam geliyor “kartı bırak” diyorlar. Sonra adamların arkasından 3 metre boyunda kör kel garip biri beliriyor, elleriyle masaları yoklaya yoklaya beni bulmaya çalışıyor. Bir üst kata çıktığımızda kendimi yaşlı mafya tipli bir adamla tartışırken buluyorum “kumar oynayalım, kim kazanırsa o alsın” diyor. Başlıyoruz. Sonra kazanıyorum. Bizi buradan çıkarmazlar diye düşünüyordum. Rüyamda babam geldi ve bizi kurtardı. Gerçekte emniyet amiri zaten.

Kafede aşağı kata inerken sarhoş taklidi yapalım dedik arkadaşlarla. Gülerken bir anda kendimizi bir kat fazla aşağı inmiş olarak bulduk. Kapalıçarşı gibi bir yerdi. Bütün esnaflar kepenkleri kapatıp kaçtılar. 3 tane hafif sarışın genç geldi ellerinde kılıç benzeri palalar vardı. Her bir arkadaşıma bir tane düşüyordu. Ölüm kalım meselesiydi resmen. Bir kaç yerimden beni kesti arkadaşlarımda zarar görüyordu. Gencin elinden palayı kaptım ve boynuna bir kaç darbe vurup kalkmadan kaçmak istedim. Bana : şimdi kaçarsan arkadaşlarını kim kurtaracak dedi. Geri dönüp bi kaç darbe daha vurup onu öldürdüm. Bu arada ruh halim çok sinirliydi korkuyla karışıktı. Mert ve ahmeti sırayla kurtardım gençlerin üçü de ölmüştü ama ben palayı alıp kafalarını kopardım. Hayatımda yaşamadığım bi öfke vardı içimde. Ordan hemen kaçtık kamera veya kan yoktur olay yerinde diyip ordan uzaklaşıyoruz. Şimdiden teşekkürler hala etkisindeyim korktum. Yorumlarsanız çok sevinirim. 20, Erkek, Bekar, Çalışıyor

Rüyada pala görmek yorumu

Değerli arkadaşım, gördüğün rüyalar temel itibariyle içinde bulunduğun ruh hali ve yaşam tarzınız hakkında bilgi vermekte, dikkatli olmanızı gerektiren bir çek durumla karşı karşıya olduğunu anlatmaktadır; mavi göz, mafya tipli adam, garip biri, kumar oynamak gibi.

İşin ilginç yanı rüyanın ikinci bölümünde pala ile birini öldürmüş olmandır. Yani daha iyi yaşam kalitesi sağlamak, zenginlik, şöhret, kariyer peşinde koşarken yaptıklarına ve yapacaklarına dikkat etmek gerektiğini anlatmakta; yapacağın bir hata sonucu canının sıkılacağını, öfkeni kontrol edemez bir duruma gelip sonran pişman olacağın şeyler yapma ihtimali olduğunu temsil etmektedir.

Rüyada pala görmek  emek ve alın teri sembolüdür, kişinin amaçlarına ulaşması için daha fazla çaba sarf etmesi gerektiğini işaret eder. Rüyada pala kullanmak, pala ile bir şey kesmek rüyayı gören kişinin kendisi ya da ailesinin ihtiyaçlarını karşılamak için helal yollardan para kazanmaya çalıştığını ve bunu başaracağını simgeler. Palayla adam öldürmek kişinin kendisine yapılan bir haksızlık, saygısızlık yada bir hakaret sonucu büyük bir öfkeye katıldığını ve öfkesinin kontrol etmeyi öğrenip sonradan pişman olacağı bir şey yapmaması gerektiğine rivayet edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir