Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Pancar Görmek

Rüyada Pancar Görmek Neye İşarettir?

Burada anılan şeker pancarı bitkisidir. Rüyada pancar görmek hayatın karışıklığına işaret eder ve rüyayı gören kişinin bazı karışık durumlar yaşadığını simgeler. Rüyada pancar yemek rüyayı gören kişinin yaptığı hatalı bir iş yüzünden bazı sorunlarında kurtulmada zorlandığına yorumlanır ve bunun o kişinin zihinsel yorgunluk içine düşmesine neden olduğunu ifade eder.

Pancar ekmek rüya sahibinin gerçek hayatında kendisine destek verecek, onu sevecek ve sayacak birilerinin varlığını hissetmek istediğini temsil eder ve bu sayede hayatta olumlu yönde daha fazla ilerleme sağlayacağına rivayet edilir. Pancar toplamak veya tarladan pancar hasat ettiğini görmek rüya sahibi kişinin hayalperest ve bilgelik yönleri arasında güzel bir denge sağlaması sonucu tüm sıkıntılarından kurtulup, huzur ve feraha ereceğine delalet eder. Pancar almak kişinin güçlü dini inancı ve sabrı neticesinde ödüllendirileceğini ve helal yollardan büyük kazançlar elde edeceğini kibir ve kötü huylarından uzaklaşacağını temsil eder.

Pancar nedir?

Pancar (Beta vulgaris), bir çiçekli bitkiler ailesinden olan Amaranthaceae (ıspanakgiller) içinde bulunan Beta cinsinin en bilinen türüdür. Güney İsveç ve Britanya Adaları’ndan başlayarak Avrupa’nın batı ve oradan da tüm Akdeniz kıyılarınca uzanan bir bölgeye has olan pancar, yumru kökleri ve yaprakları ve şeker pancarı gibi çeşitleriyle, ekonomik olarak önemli bir bitkidir.

Şekerpancarı, etli kökünden şeker elde edilen, ıspanakgiller familyasından 2 yıllık tarım bitkisi. 1 yıl vejetatif organları, 2. yıl ise generatif organları gelişir. Tohumları birleşik halde bulunur. Boyu yetiştiği yere, iklime ve türüne göre 85–180 cm arasında değişmektedir. Avrupa Birliği, ABD ve Rusya dünya üretiminde ilk üç sırayı alır. Ticari bir bitkidir. Dünyada şeker üretiminin %30’u şeker pancarından elde edilir. Şeker pancarının yapısı %4-5 hücre dokusu, %4-5 kimyasal bağlı su, %90-95 öz suyundan oluşmaktadır. Pancar öz suyunun bileşimi ise %15-18 şeker (sakkaroz), %1,0-1,6 diğer şeker dışı organik maddeler, %0,8 inorganik tuzlardan oluşmaktadır. Türkiye dünya şeker pancarı üretiminde 5. sırada yer almaktadır. Kaynak: tr.wikipedia.org.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir