Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Paris’te Olduğunu Görmek

Rüyada Paris’te olmak neye işaret eder?

Rüyamda Paris’teydim, orada camiye gitmek istiyormuşum ve camiye doğru gidiyorum . Yolda Eyfel kulesini görüyorum, etrafı da hafif sisliydi ve çok güzel bir görüntüsü vardı.

Sonra bir ara nerede olduğumu şaşırıyorum, yolumun üzerinde olan bir konfeksiyon atölyesine gidiyorum. Çalışan bayanlardan birine camiyi soruyorum. O da “çok yaklaştın hemen az ileride” diyor,çok seviniyorum yola devam ediyordum ama uyandığım için rüyam yarım kaldı. Bunun bir manası var mı? Çünkü Parise gitmek bir düşüncem ya da hayalim yok. Teşekkür ederim. Canan

Rüyada Paris’e gitmek nasıl yorumlanır?

Canan merhaba, gördüğün rüya uyanık hayatında yaşamının maddi ve manevi tarafları arasında bir denge arayışı içinde olduğunu simgelerken, yakın zamanda bu dengeyi kuramayacağını ifade etmektedir.

Rüyada Paris’i görmek romantizm ve tutku ihtiyaçlarını simgeler. Paris’te olmak veya Paris’te olduğunu görmek, kendinizi özel bir kişi olarak hissettiğinizi gösterir.

“Rüyada Paris’te Olduğunu Görmek” için 8 yanıt

Merhaba benım hayalımde hıc Parise gıtmek gıbı bır dusunce yok fakat dun gece ruyamda Parıste oldugumu gordum, yanımda eşim ve kardesım var, oraya tatıle gıtmısiz guzel bır oteldeyız, havuza gırıcektık sanırm ama güya saat gec olmus yakın odada bır adam varmıs bızım seslerımızden rahatsız oluyor, bende bunu fark edıyorum ve sessiz olmalarını ıstıyorum, onlar zaten ses yapmıyorlardı, kımsenın sesı cıkmadıgı halde adam cok sınırlı bır sekılde yanımıza gelıp bızı yakmaya calıstı, önce bulundugumuz oda gibı bır yere ates topu gıbı bır sey savurdu bızı yakmak ıcın, sonra tahta attı ve sonra gaz sıktı, ben ne yapacagımı sasırdım, dısarı cıkmaya calısıyoruz cıkamıyoruz, adam cıkartmıyor, eşim benı cıkarmaya calısıyordu, sonra bır anda uyandım, anlamı nedır acaba? sımdıden tesekkur ederim.

Zeynep merhaba,
Parise gittiğini görmek konusu incelenmeli, örneğin neden Londra veya Berlin değil. Paris romantizm ve maddiyatın dengesini çağrıştırmaktadır. Her ne kadar Paris’e gitmek gibi bir düşünceniz olmasa dahi belli ki zihninizin derinliklerinde maddi (ya da zaman) durumunuzun izin verdiği bir anda Paris’e gidip hayalinizdeki romantizmi yaşamak düşüncesi gizli.
Rüyada orada olanlar çok ilginç. Gürültü yapmamanıza rağmen adamın biri gürültü yaptığınızı iddia ediyor, sizi yakmaya kalkıyor. Bu durum şu günlerde Dünyadaki gelişmelerin daha açık anlatmak gerekirse batı dünyasında yaşanan ve gün geçtikçe artacak, sonunda çok kötü noktalara geleceğine inandığım Müslüman düşmanlığının ( bu terim elbette tartışılabilir belki de düşmanlık değilde karşıtlık – uzak durma da denilebilir) zihninizde çok erken ortaya çıkan yansımasıdır.
Benim düşüncem Paris’e gitmeyi düşünüyorsanız hemen gidin, bir kaç yıl sonra gidemeyeceksiniz.

Ben normalde ruyalarimi hatirlamam çok nadir hatirlarim. ruyamda Paris kardesimle ve bir arkadadasimla gitmisiz. once havadan balonla sehri geziyoruz Eyfelin üzerinden geciyoruz sonra kaldığımız pansiyona gidip aksam eyfele gitmek icin tekrardan hazırlaniyoruz. genel olarak mutlu ve keyifli zaman gecirdik. Parisle bir baglantim yok. yurtdisi olarak görmek isteğim yerler arasındadır.

Rüyamda Paris’e gitmiştim.Orda lokantada bir kaç kişiyle tanışmıştım.Türkçe’ye benzerbir dille konuşuyorlardı.Birden çok iyi arkadaş olmuştuk.Bunun anlamı ne?

Ruyamda kafamın uzerınde buyuk bır kus vardı ondan korkuyodum ayaklarını fln hıssedıyodm kafamda sonra kafama bol mıktarda pisledi ve ben annem ve kardesıme gosterıyorum temızlesın dıye saclarımın ıcı hep kusun pıslıgı oldu dıye uzuluyorm anlamı nedır acaba

Rüyamda Paris’te bir oteldeydim.Dışarıda hava da manzara da muhteşemdi. Biraz izledikten sonra telefonu alıp video çekmeye başladım öyle de uyandırıldım. Peki sizce bu ne anlama gelir?

Merhaba rüyamda öncelikle kendimi kare bir aynada görüyorum saçlarım ortadan ikiye ayrılmış ve şimdiki halinden daha uzun bir sekilde. Daha sonra kendimi annem ve teyzem ile birlikte pariste görüyorum. Annemin de buraları görebildigi için çok mutlu olduğumu hatırlıyorum. Önce bir müzeye girmek için içeri giriyoruz ama onlar istemediği için dışarı çıkıyoruz ve geniş bir alandayiz. Hava aydınlık. ileride eiffel kulesinin tepesini görebiliyoruz. Rüyayı görürken de beni şaşırtan şey daha önce gördüğüm rüyadaki yolu hatırlıyorum ve oradan yürümeye devam ediyoruz
Bunun bir anlamı olabilir mi acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir