Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Patileri Alçılı Köpek Görmek

Rüyada yaralı köpek görmek neye işarettir?

Merhaba, bu gece bir rüya gördüm fakat bir anlam veremedim pek ve sitelerde de tam bir mana bulamadım, hayır olur inşallah.

Rüyamda kalabalık bir yolda arabamla gidiyordum, yalnızdım. Yolun kenarında bir yerde yardıma muhtaç yaralı olduğu çok belli krem renginde bir köpek yatıyordu. Herkes köpeği görüyor ama kimse durup yardım etme zahmetinde bulunmuyordu. Arabayı yolun ortasına durdurdum, dörtlüleri yaktım anahtarı arabada bırakıp indim, koştum köpeğin yanına. 4 patisi de dizlerine kadar alçı içindeydi, çok acı bir durumda idi ve beni gördüğünde çok şefkatli davrandı. Ona battaniye buldum, üşümesin diye sardım, köpeği sevdim okşadım, sonra ambulansı aradım durumu anlattım, hastaneden mi kaçmış diye dalga geçti kadın.

Rüyada patileri alçılı köpek görmek tabiri

Değerli okurum, bu ibret dolu rüyayı aslında herkesin okuması, bazı dersle çıkarması lazım ama bundan ders alacak çok az kişi olacağını düşünüyorum. Yaşamın acımasız şartları arasında insanlarımız cinnet geçirmek üzereler, büyük bir çoğunluğun gözünü para ve hırs bürümüş, para için güç için pek çok değerleri çöpe atmış bir durumdayız. Sen rüyanda dalga geçen birini görmüşsün. Ben 50 küsur yaşında iki üniversite bitirmiş bir insan olarak hayvan hakları konusunda 20 li yaşlarında polis memurunun dalga geçmesini  yaşadım. Kısaca anlatayım; köpeğimiz çalındı, sabaha kadar onu aradık, gece ilçenin her yerine afişler astık, sabah saat 8.00 civarı bir telefon geldi “köpeğiniz xxxx abinin evinde” diye. Hemen o adrese gittik ki gidiş niyetimiz iyi niyetli idi “belki köpeği yolda bulmuş, korumak için bahçelerine almışlardır” diye düşünüyorduk. Evin annesi, kızları kapıyı açtı ve köpeğimizin kaybolduğunu ve bahçelerinde görüldüğünü anlattık, yardımcı olmalarını istedik. Ancak bu insanlar çirkeflik yaparak “her köpeği kaybolan bize geliyor” diye bağırmaya, ağızlarındaki salyaları kusmaya başladılar. Baktık olacak gibi değil, belaya kalacağız, hemen karakola gittik, görevli memura durumu anlattık, hemen bir ekip çıkarılırsa köpeğin bahçede (veya bodrumlarında) bulunabileceğini anlattım. Memur alaycı bir ifadeyle dinleyip “yok ya! gerçekten mi!” diye lafa başlayıp; şüphelinin tam adı ve soyadını, oturdukları evin posta adresini getirirsek işlem yapabileceğini söyledi. Bu oldukça zoruma gitti. Bazı görüşmeler yapana kadar 1 saat kadar geçti, ilçe emniyet amiri beni kabul etti, hızlıca başvurum alındı, ekip çıkarıldı ama hırsızlar çoktan köpeği evden kaçırmışlardı. Ve köpek bu sürede evden çıkarılırken gören şahitler vardı. Sonuçta tüm çabalarımız, gazete haberleri, televizyon haberleri işe yaramadı, köpeğimiz gitti. Sonra işin gerçeğini anladım; insan canının bu kadar ucuz olduğu bir ülkede hayvanların zerre kadar değeri yok idi.

Rüyanız hakkında fazla yorum yapmayacağım ve insan hayatının bu derece ucuz ( ucuz kelimesi biraz hatalı – bedava demek lazım) olduğu bir ülkede canınızı koruyun, kendinize dikkat edin, hastalanmayın – yaralanmayın / ambulans beklemeyin çünkü beklediğiniz ambulans hiç bir zaman vaktinde gelmez şeklinde açıklanabilir.

“Rüyada Patileri Alçılı Köpek Görmek” için 3 yanıt

Rüyamda, eski erkek arkadaşımın olduğu sokaktayım. Sakin ve sessizlik hakim havaya. sokağın köşesindeki bahçede (etrafı duvarla çevrili bir yermiş çiçekli falan bir bahçe hayal etmeyin), uyuyan bir köpek görüyorum. Ben bahçede değilim duvarın dış tarafında, elimde seramik çamurundan şekillendirdiğim kavanoza benzer birşey yapıyorum. Sürekli arkamdan başka bir köpek gelecek diye endişe ve korku hissediyorum. Bu korkuyu yaşarken bahçedeki köpek uyanıyor ayağa kalkıyor. Rengi kızıl turuncu, gözleri de öyle. Tedirginliğim yüzünden elim ayağıma dolaşıyor ve elimdeki seramik eşya henüz toprak olduğu yani pişmemiş halde olduğu için ikiye ayrılıyor. Ben tamir ederim bunu derken 3. parçayı görüyorum. Elimde birleştirmeye çalışıyorum. 37, Kadın, bekar, grafiker

Değerli arkadaşım, görmüş olduğun rüya gerçek hayatında bazı nedenlerle yaşamakta olduğun kafa karışıklığı nedeniyle gerçek dostunu düşmanını ayrıt etmekte zorlandığını, çoğu zaman dostun olan / olacak kişileri bu nedenle kırdığını ya da kendinden uzaklaştırdığını simgelemekte ve çoğu zamanda araya üçüncü kişilerin girmesiyle çözümü basit bazı şeylerin iyice zora girdiğini temsil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir