Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Patlama Sesi Duymak

Rüyada patlama sesi neye işarettir?

Merhaba adım Damla, 19 yaşımdayım üniversite öğrencisiyim. Bu sabah sekizde annemi yolcu ettikten sonra tekrar uyudum ve bir rüya gördüm. Rüyamda annem, anneannem ve erkek kardeşim boş bir apartman dairesindeyiz, orası evimiz mi bilmiyorum, evin pencereleri yok ve şehri görebiliyoruz. Şehirde bir kaç patlama sesi duyuyoruz ama hiçbir şey olmamış gibi pencere kenarında annem ve kardeşimle tartışıyoruz. Annem ve kardeşim yan yana, ben ayakta karşılarındayım, onların arkasındaki pencereden bir uçağın içinden onlarca savaş uçağı çıktığını görüp anneme gösteriyorum ve şehir bombalanmaya başlıyor. Biz içeri doğru koşuyoruz, ben kardeşime sarılıp bir elimle onu, bir elimle kendi başımı tutuyorum, annem ve anneanneme “kirişlerin altında durun, başınızı tutun” diye bağırıyorum. O sırada dışarıya bakıyorum korku içinde ve binaların paramparça olduğunu görüp sıra bize geliyor diye düşünüyorum. Anneannem pencereye bakıp “hadi gidelim, geliyor” diye bağırıp geri geri bir kaç adım atıyor, ben kardeşime daha sıkı sarılıyorum ve büyük bir sıcaklık ve ışık hissedip nefes alamadığımı hissediyorum. O hisle uyandım. Bugüne kadar beni en sarsan rüyalarımdan biriydi, şimdiden teşekkürler.

Rüyada patlama sesi duymak tabiri

Damla merhaba, üniversiteli bir kardeşim olman nedeniyle bu yazacaklarımı anlayacağına inanıyorum. Gördüğün rüya klasik anlamda ele alınırsa sanki olumsuz anlam taşımaktadır. Ancak öyle değildir ve senin şu anda içinde olduğun durumu bilimsel olarak yansıtmakta ve senaryo çaresizlik olarak anılan bir ruh hali içinde olduğunu anlatmaktadır. Bu kişinin içinde olduğu yaşam ve çevre şartları karşısında yapmak istediği ama yapmaya güce yetmediği bir şey karşısında yaşadığı çaresizlik durumunu anlatan bir terimdir. Şu anda ülkede yaşanan olaylar, çevre ülkelerde süren savaşlar seni bu duruma itmiş olabilir. Belki iç dünyanda bu teröre son vermek, savaşları bitirmek istiyorsun ama gücün yetmiyor. İşte böylesi durumlar düşünen, çevresinde olan bitenle ilgilenen insanlarda senaryo çaresizlik rüyalarını ortaya çıkarmaktadır.

Basit anlamda gördüğün rüya ele alınırsa; Rüyada boş bir evde olmak iyiye yorulmaz, sıkıntı veya üzüntülü şeyler yaşamaya delalet eder. Rüyada penceresiz ev görmek rüyayı gören kişinin kendini izole etmeye çalıştığını ancak başaramadığını gösterir, dış bir etkinin kişiyi hala olumsuz etkilemeye devam ettiğini ifade eder, bakınız rüyada pencere görmek tabiri. Rüyada patlama sesi duymak reel hayatta rüya sahibi kişiyi heyecanlandıracak belki de biraz şaşırtacak, beklemediği bir haber almaya işaret eder. Bu konuda daya ayrıntılı bilgiye rüyada patlama görmek sayfasında ulaşabilirsiniz. Rüyada savaş uçağı görülmesi insanın isteyerek hayatında değişiklik yapacağına ve sıra dışı deneyimler yaşayacağına delalet eder. Bir yerin bombalandığını görmek olumsuz bazı gelişmeler yaşanacağını işaret ederken aynı zamanda etrafınızdaki insanların davranışlarının sizi çok üzeceğini gösterir. (not: bu yorumlar senin hakkında değildir, tekrar hatırlatmak istedim.)

“Rüyada Patlama Sesi Duymak” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir