Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Peygamber Efendimizi Görmek

Rüyada peygamberimizi görmek neye delalet eder?

Rüya detayı: gece yataga yattıgımda peygamber efendımız aklıma geldı, hiç bısey yoktu aklımda hiç bısey bırden aklıma geldı. sonra uyup kalmısım saat gece 3 gıbı uyandım ve tekrar uyumusum uyur uyumaz rüyamda camıdeyım, en onde ımam vardı, namazın sonunda en son saga selam ver sola selam verırken peygamber efendımız nurlar ıcınde bana bakıyordu.

Sonra bir ses geldı camın ıcınde o peygamber efendımız dedı bana ondan sonra baya ızledım aynı kıtaplardakı gıbıydı aynısı ruyadan uyanır uyanmaz ezamn sesı geldı sabah ezanı okunuyor du ruyandan uyanır uyanmaz allahu ekber sesını duydum. Lutfen cabuk yorumlayın. 16 Aralık 2009, 01:44.

Rüyada peygamberimizi görmek tabiri

Merhaba, böyle bir rüya çok az insana kısmet olur. Bu rüyanın yorumunu ancak siz yapabilirsiniz. Böyle bir rüyayı yorumlayabilmek için böyle muhteşem bir olayı yaşamak lazım ve ne yazık ki böyle bir şansımız olamadı.

“Rüyada Peygamber Efendimizi Görmek” için 2 yanıt

rüyamda sevgili peygamberimiz sallallahü tealayı beyaz şahlanan at üzerinde bana el sallayarak elhal mülk selahattin elhal mülkselahattin elhal mülk selahattin diyordu rüyamı il müftülüklerine vehocalarımıza sordum kimse tatminkar bir cevp vermedi rüyamı yormlarsanız huzur içinde olacağım şimdıden teşekkürlerimi sunarım

Ben büyük bir ordu içinde en ön safta diğer askerlerle beraber duruyordum ve kumandanımızı bekliyorduk. Beklediğimiz komutan Peygamber Efendimiz (sav) imiş bunu rüyadayken anladım ben. Ardından peygamberimiz gelince arkadan biri çıkıp peygamberimize bir hançer fırlatacakken biri onu düşürdü ve tam önüme düştü. Bende üzerine atlayarak hançeri boğazına dayadım ve onu kimin yolladığını sordum, bana “beni şeyh gönderdi” dedi ( biliyorum burası biraz saçma ama rüyada böyleydi ). Ardından ben hançerle boğazını kestim ama adam ölmedi. Bir hamle yaparak tekrar kesmeye çalıştım ama gene ölmedi. Ardından arkadan biri geldi ve bana “dur” dedi. Bende “niye durayım ya Ali” dedim ki o kişi Hz.Ali idi. Bana “onu koruyan bir şey olmasa çoktan ölürdü, üstünü ara” dedi ve üstünü arayınca üstünden bir ayetel kürsi çıktı. Bende onu almak istedim ama Hz. Ali bana “ölmekte olan bir insanın eşyasını mı alacaksın” dedi. Ardından Hz.Ali Kuranını çıkardı ve Kuran konuşmaya başladı “onu öldürmeyin ya Ali, o adam İslamın en önde gelen adamlarından biri olacak” dedi. Ben o an şok oldum ve Hz. Aliye dönüp “ya Ali o konuşan vicdanın mıydı? yoksa bir melek miydi?” dedim, o da “vicdanımdı” dedi. Bende “peki İslamın en önde gelen adamlarından biri olacak dediği kişi yerde yatan adam mı? yoksa ben miyim?” dedim ve o da “yerde yatan adam” dedi. Bende “peki ya ben” dedim ve o anda rüyadan uyandım. Şu an çok karmaşık ve garip duygular içindeyim. 21, Erkek, bekar, öğrenci.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir