Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’i Görmek

Rüyada Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’i görmek neye delalettir?

Merhaba aynı iletişim bilgileri ile daha önce gönderdiğim rüyada kendimden uzunca bahsettiğim için direkt rüyaya geçiyorum. Anlatacağım rüyayı yaklaşık üç ay kadar önce gördüm. Rüyamda peygamber efendimiz Hz. Muhamned’i gördüm. Anlamını çok araştırdım, etrafımdaki dini bilgileri benden üstün gibi görünen insanlara sordum ancak yaptıkları yorumların kenarına kıyısına yalan söylediğimi ima eden laflar soktular, yani rüyama inanmadılar. Onlara göre peygamberimizi ancak kendini islama adamış insanlar görebilirmiş. Ben ibadetlerini yerine getiren bir insan değilim ancak Allah’a, peygamberimiz ve onun ehl-i beytine olan inancım tamdır. Tam anlamıyla rüyamın yorumunu bekliyorum.

Rüyamda bizim apartmanın karşısında dışarıda bizim bakkal ile sohbet ediyoruz, birden aşağıdan bizim apartmanın önünden geçen yolda Peygamber Efendimizi ve onun sağ yanında 15-16 yaşlarında bir erkek çocuğu gördüm. Hızlı adımlarla yol üzerinde yukarı doğru çıkıyorlardı. Peygaber Efendimiz de çocuk da arada bir birbirlerine bakarak yürüyorlar ve gülümsüyorlardı. İkisinin de üzerlerinde bembeyaz boydan elbiseler vardı, tek elbiseydi yani altı pantolon filan değildi. Neyse ben onları fark eder fark etmez bakkala dönüp “aa Peygamber Efendimiz bizim eve geliyor” deyip, elimdeki sigarayı elimden atıyorum ve onlara doğru koşuyorum, tabi onlar beni görmüyor.

Bakkal apartmanın çaprazında, ben apartmanın girişine varamadan onlar benden önce o hizaya varıyorlar ve aynı hızlarını bozmadan apartmandan içeri giriyorlar ve rüyam bitiyor. Rüyamda Peygamberimizin saçlarının açık olan kısımlarının ve sakalının siyah olduğunu ve gülümsediğini hatırlıyorum, onun dışında yüzünü rüyamda tam olarak gördüğüm halde sabah hatırlayamadım. Yüzünü tam olarak karşıdan ve bazen çocuğa döndüğünde ve apartmana girmek için döndüklerinde sol tarafını gördüm, sağ taraftan görmedim. 26, Erkek, Bekar, Öğretmen.

Rüyada Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’i görmek yorumu

Sevgili kardeşim, sana tüm kalbimle inanıyor, rüyanın girişinde anlattıklarını çok çok iyi anlıyorum, çünkü bu olayların içinde yaşıyorum. Belki dikkat etmişsinizdir, rüyada sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’i görmek Müslüman aleminde en çok arzu edilen dilekler arasındadır ve bu konuda binlerce kitap – ansiklopedi yazılmıştır. Benim incelediğim kitapların hemen hemen hepsinde “şunları şunları yap, bunu 10.000 kere oku, şunu 100.000 kere tekrarla” yazar. Ama hiç birinde “önce insan ol, insanları sev, Allah’ın yaratıp sana emanet ettiği çocukları, yetimleri, güçsüzleri, yaşlıları koru, hayvanlara ve bitkilere sahip çık, dünyaya iyi bak, onu zehirleme. Allah’a inan ve güven, her şeyin hayırlısını iste” yazmaz. Çünkü insanların öze dönmelerini istemezler – insanları sürekli şekilciliğe yönlendirirler.

Peygamber Efendimizi (S.A.V)’i rüyada görmek rüyaların en hayırlısıdır ve çok az kişiye kısmet olur, Rüyayı gören kişinin düzgün ahlaklı, iyi bir insan olduğunu ve aynı zamanda korunduğunu temsil eder.

Rüyada erkek çocuk görülmesi rüya sahibinin güvenilir dostlara sahip olduğuna ve bütün hareketlerinin çevresindeki herkes tarafından saygı ile karşılandığına işaret eder.

Rüyanın devamında gelişen olayların hepside pozitif manalar taşımaktadır (bembeyaz kıyafetler, Peygamberimizin yüzünün gülümsemesi, elindeki sigarayı atman – içten gelen saygı, sizin evinize gelmeleri). Bunları açıklamak benim ilmimi aşar ancak sadece şu kadarını söyleyebilirim ki siz korunan bir insansınız, değerli dostlarınız var, önünüz aydınlık ve karşınıza çıkacak hayırlı kısmetleri kaçırmamak için hep dikkatli olmanız gerekmekte.

“Rüyada Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’i Görmek” için 6 yanıt

Bu benim gördüğüm bir rüya değil, annem görmüş ve bana anlattı, sevindim böyle bir şeyin annemde olmasına. neyse rüyayı anlatayım.
Annem rüyasında sağlık ocağına gitmek için çıkmış ve sağlık ocağının önüne gelmiş ve kapıda beklerken PEYGAMBER EFENDIMIZ HZ.MUHAMMED S.A.V görmüş ve “efendimiz” demiş ama arkası dönükmüş ve yürümeye başlamış, annem de arkasından gitmiş “efendimiz” diyerek ama arkası dönük bir şekilde gitmiş ve rüya burada bitmiş. Yaş 23, subay.

Hasan merhaba, annenizin ellerinden öpüyor, saygılarımı sunuyorum. Böyle mübarek rüyayı ancak annen gibi değerli insanlar görebilir.
Annenizin rüyada sağlık ocağına gittiğini görmesi onun gerçek hayatında önündeki engelleri, zorlukları veya sıkıntıları aşmak, hayallerine kavuşmak için adım attığını ve yakında bunların neticesini alıp, sağlık, sıhhat ve huzur dolu günlere erişeceğine işaret eder. Rüyada sevgili Peygamber Efendimizi görmek en hayırlı rüyalardan biri olup, çok az kişiye kısmet olmaktadır ve annenizin korunduğunu, onun müstesna bir insan olduğunu, kaza ve belalardan daima uzak kalacağına işaret etmektedir.

Sitede zahmeti gecen herkese merhaba. Admin kardes ben de bu tur bir ruya gordum hem de uc defa ama kime sordumsa hangi siteye baktimsa yorum bulamadim ruyama. Sordugum kisiler de sasti kaldi cevaplayamadi. Mubarek Peygamberimizi ben tam 3 defa ruyamda gordum, tam 3 defa ruyami susledi ama bunlardan en ilginc olani kisaca anlatacagim ve bana yardim etmenizi diliyorum. Öncelikle ruyamda 7 sogan goruyorum, bu yedi sogan 7 milleti temsil eden insana donusuyor, isimleri de bana asikar oluyor. Sonra bu insanlar sonunda isik olan karanlik bir tunelle gidiyorlar. O tunelde bir kapi oluyor, bu insanlardan ikisi o kapiya gidiyor, kapidan girince siyah elbiseli kel bir adam oturuyor “ben seytanim” diyor. O insanlardan birini yakaliyor biri kacip kurtuluyor, isiga dogru giden diger insanlar cocuga donusuyor ve kendimi anaokulunda onlarin ogretmeni gibi goruyorum. Sonra asagi iniyorum ve bir odaya giriyorum, bu oda Hazreti Muhammedin(s.a.s) odasi, ondan odadan bir sey goturmek icin izin aliyorum. Onun da arkasi ben tarafa, saclari kivircik, siyah, birazcik uzun, uzerinde kahverengi elbise vardi. Bana rafdan anahtari kilidiyle birlikde goturmemi istedi, ben de goturdum. Bu sirada uyandim. Gorduyunuz gibi bu siradan bir ruyaya benzemiyor. lutfen olumlu bir yorum almaya yardim edin, bunu kime sordumsa cevap veremedi ama bu cok aklima takildi ve bir turlu unutamiyorum, iyi gunler.

Nur selam, gördüğün rüyanın iki ana önemli unsuru var; birincisi Peygamberimizi görmüş olmanız ki bu en hayırlı rüyalardan biridir ve selamete çıkacağınıza rivayet edilir. İkincisi ise bu rüyayı 3 kez görmeniz olup bu iki mana taşıyabilir. İlki verdiği mesajın önemli olduğunu gösterir, diğeri ise sizin bu mesajı anlamadığınıza alamet edebilir.
Rüyadaki unsurlar aynen sizin de anlattığınız gibi çok önemli anlamlar taşımakta ancak onlara daha müsait bir zamanda cevap vereceğim.

Selam, Ben Ben rüyamda maymunlardan kacardim ve vor köprüden kosarek gectim ve o an peygamberimizin (s.a.v) ayaklarinin önüne düstüm, bana söyledi korkma Ben Muhammed peygamberim ben seni koricam, uzeri isiktanda parlakti ve o rüyadan sonra birdaha hamilelimde hasta olmadim. Kizim da hamileydim o rüAyi gördümde ve cok hastadim. Kizim Kadir gecesi dogdu. Bu rüyanin anlami nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir