Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Peygamberimizden Af Dilediğini Görmek

Rüyada Peygamberimizden af dilemek neye işarettir?

Merhaba, ben Buse. Geçen sene gördüğüm bir rüyayı merak ediyorum, 17 yaşındaydım, lise son sınıftayken. Okuldan mezun olmamıza 2 ay vardı. Okulumuzda mezuniyet balosu olacaktı ama ben kapanmayı düşünüyordum o yüzden gidip gitmemek arasında çok kaldım ama gittim, tam bunları düşündüğüm gece çok ilginç bir rüya gördüm, sabah ezanının sesine uyandım, ağlayarak kalktım. Normal hayatta işlediği günahlardan aşırı derecede rahatsızlık ve pişmanlık duyan ve bu yüzden neredeyse her gün ağlayan biriydim. Rüyamda bunun üzerine kuruluydu zaten.

Şimdi kocaman geniş bir alan var, tek katlı evler var, binlerce insan var, herkes peygamberimizi bekliyor, onunla görüşmek istiyor. Ben “bana sıra gelmez herhalde” diyorum, tam o esnada böyle kara çarşaflı bir bayan benim gözlerimi kapatıyor, beni peygamberimizin yanına götürüyor. Tabii ben onun yüzüne bakamıyorum, ayaklarına kapanıyorum hüngür hüngür ağlıyorum, af diliyorum, “ne yapacağım günahlarımdan bıktım artık, günah işlemek istemiyorum, lütfen yardım edin” diyorum, yalvarıyorum, yakarıyorum sonra peygamberimiz bana birkaç kağıt veriyor, dua veriyor, sonra da uyandım.

O balodan sonra hayatım değişti diyebilirim. Burada açıklayamayacağım çok fazla şey yaşadım, tüm hayatım değişti tüm hayatım hemde. Ve şu an sınava 2. kez hazırlanmak dışında hiçbir üzüntüm sıkıntım yok Allah’a şükür. Ama o süreç çok çok çok zordu, çok üzüldüm çok ağladım balodan sonra. Ama şu an her şey bitti Allah’a şükür. Lütfen rüyamı yorumlar mısınız çok merak ediyorum. Teşekkür ediyorum.

Rüyada Peygamberimizden af dilediğini görmek yorumu

Buse merhaba, gördüğün rüyanın ne kadar değerli olduğunun farkındasın ve ne mutlu ki verilen mesajı anlayıp, düşünce ve davranış tarzını değiştirmişsin ve mutlusun. Biz insanların en önemli hatası, beynimizi yeteri kadar kullanmamak olup, hata ve günahları daha yapmadan, vicdan azabı ya da suçluluk duygusu yaşamadan önlemeyi bilmiyoruz daha doğrusu toplum olarak yetiştirilmemizde bunlar gözardı edilmektedir.

Bunda on yıllardır özellikle ilk okullarda öğrenmeyi, düşünmeyi, analiz yapmayı öğretmekten ziyade ezbere dayalı, solucanların cinsel yaşamı, amiplerin yapısı, kurbağaların eklem yapısı gibi saçma üzeri saçma eğitim sisteminin getirdiği bozukluklar yer tutmaktadır. Bir diğer hata ise büyüklerin, çocuklarını hatalı yetiştirmeleridir. Ne yazık ki çok çok az aile çocuğunu olması gerektiği gibi yetiştirmekte, çocuklar çoğu zaman yaşayarak, düşe kalka, deneme yanılma ile öğrenmekte ve bu bir yaşam formu olarak yerleşmektedir. Ondan sonra da vicdan azapları, pişmanlıklarla dolu hayatlar karşımıza çıkmaktadır. Lütfen rüyada Peygamber Efendimizin sesini duymak sayfasını da dikkatle inceleyin.

“Rüyada Peygamberimizden Af Dilediğini Görmek” için bir yanıt

“Biz insanların en önemli hatası, beynimizi yeteri kadar kullanmamak olup, hata ve günahları daha yapmadan, vicdan azabı ya da suçluluk duygusu yaşamadan önlemeyi bilmiyoruz daha doğrusu toplum olarak yetiştirilmemizde bunlar gözardı edilmektedir.” Herhalde benim durumum ancak bu kadar güzel izah edilebilirdi,şu noktada size o kadar çok katılıyorum ki.Bu sözünüzü hafızamdan çıkartmamaya çok gayret edeceğim.Umarım başarılı olurum,teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir