Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Peygamberimizi Görmek İstemek

Rüyada Peygamberimizi görmek istemek neye delalet eder?

Bir gece rüyamda her yer insan olmuş hatta dağlar insan kaynıyor. Dağlar insan yığınından oluşmuş, diyorlar ki Peygamber Efendimiz gelmiş, bende o zamanlar yeni kapanmıştım. Bende bir arkadaşımla beraber başımıza alıyoruz örtülerimizi görmeye gidiyoruz. yarıyoruz insan kalabalığını sadece sandalyenin bacağını görüyorum, onu görecek iken uyanıyorum, hep böyle oluyor neden acaba? Bir kaç kez daha tam görecek iken uyanıyorum ama inanılmaz rahatlamış dinlenmiş huzurlu bir şekilde kalkıyorum. 10 Aralık 2009, 21:10

Rüyada Peygamberimizi görmek neye yorumlanır?

Rüyada bir peygamber görmek bilgi, bilgelik gösterir, insanlara rehberlik etme yeteneğinizi ifade eder.
Rüyada peygamberlerden birini görmek sizin bilinmeyeni bilmek arzunuzu, öğrenme hevesinizi ifade eder. Sizin çok istemenize rağmen peygamberimizi görememeniz, bilgi, bilgelik, rehberlik etme konusunda hala eksikleriniz olduğunu ve kendinizi geliştirmeye devam etmenizi haber vermektedir, gördüğünüz rüya.

“Rüyada Peygamberimizi Görmek İstemek” için 2 yanıt

Aslında anlatacağım rüyayı ben değil bir arkadaşım görmüş fakat rüyada ben arkadaşım ve Peygamber efendimiz ( S.A.V ) var, arkadaşım ve ben böyle cami gibi bir yerde duruyormuşuz, rüyayı gören arkadaşım kapalı, o kuran okuyormuş bende açığım dinliyormuşum, o arada kapıdan içeri Peygamberimiz giriyormuş, elinde bir beyaz örtü gelip o örtüyü bana uzatıyormuş, bende Peygamberimize “Hayır ben ona layık değilim alamam” diyormuşum, Peygamberimiz tekrarlıyormuş “al bu örtüyü başına ört” diye bende yine aynı cevabı veriyormuşum, 3. kez dediğinde alıp örtüyormuşum.
Bir zaman sonra aynı arkadaşım yine öyle bir rüya görmüş, bu sefer de böyle bir yerdeymişiz arkadaşım ablam ben ve Peygamberimiz arkadaşım ve ablam yan yana duruyormuş, ben onların yanına gitmiyormuşum, ablam “Merve neden bizim yanımıza gelmiyor” diye sormuş, rüyayı gören arkadaşım bilmiyorum demiş, o sırada Peygamber Efendimiz ( S.A.V ) “o çok yüksek bir rütbede, ondan yanınıza gelemiyor” demiş, bu iki rüya bana neyi çağrıştırıyor ? lütfen çok merak ediyorum şimdiden teşekkür ederim.
17, Kadın, Bekar, Öğrenci, kararsız.

Merve merhaba, arkadaşının rüyası inanılmaz güzellikler içermektedir ancak bu konuda bir şey hatırlatmak istiyorum. Bu tür rüyalar aynı zamanda çok dikkatle incelenmesi gereken rüyalardır. Çok hassas konulardır, bir yanlış bilgi ya da yanlış anlama büyü hata, yanlış, hayal kırıklığı ya da günahlara sebep olabilir. Peşinen söylenebilecek tek şey Sevgili Peygamberimiz ( S.A.V ) görmek herkese kısmet olacak bir rüya değildir, bunun önemini bilmek gerekir.
Birde rüyalar görene göre yorumlanır fakat bazı durumlarda görülen hakkında da mesaj verebilir ki arkadaşının rüyası senin hakkında da bilgi vermektedir.
Arkadaşının gördüğü rüya onun Allah yolunda ilerleyen, dürüst ve düzgün bir insan olduğunu, insanlara yol gösterme, rehberlik etme vazifesini yerine getirdiğini ve seni de doğru yola sevk etmek için vesile olduğunu işaret etmekte, senin kendini manevi yönden zenginleştirmek için daha fazla çaba göstermen gerektiğini, sonunda çok hayırlı gelişmeler olacağını göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir