Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Peygamberimizin Ayağını Bastığı Yeri Yörmek

Rüyada Peygamberimizin ayağını bastığı yeri görmek neye delalet eder?

Arefe günü gecesi yani son sahur gecesi yattığımda rüyamda çok güzel bir göl gördüm, yemyeşil bu göl, rüyamda peygamber efendimizin ayağının bastığı yer olarak rüyamda söylenmişti, insanlar gezsin diye gölün üzerine köprüler yapılmıştı, bu göl save gölü. Sonra gölde resim çekindim, babamın ayağı köprüye bastığında sadece ayağını koyduğu yer içine çöktü, dikkat etmesini söyledim ve upuzun bir ağaç vardı ağacın yanında kadınlar ve adamlar bismillah diyerek ağacın üstüne doğru çıktılar, bu rüya neye vesiledir. 18, Kadın, Bekar, Öğrenci

Rüyada Peygamberimizin ayağını bastığı yeri görmek yorumu

Toprak merhaba, görmüş olduğun rüya hakkında hayırlara işaret etmekte büyük ihtimalle bizlerin anlayamacağı ancak hissedebileceği güzel şeylere işaret etmektedir. Çok güzel göl, Peygamber efendimizin ayağının bastığı yer olduğunu söylenmesi, upuzun ağaç ve besmele çeken insanlar. Bu unsurların tamamı olumlu, çok güzel anlamlar taşımakta. Rüyanın bütünlüğünün bozmamak için ayrı ayrı anlamalarına girmeyeceğim.

Rüyanın belki de en ilginç bölümü bu gölün save gölü olmasıdır. Save gölünün kuruması sevgili Peygamberimizin doğduğu gün yaşanan mucizelerden bir tanesidir. Tarihte böyle önemli bir olaya konu olmuş bir yeri rüyanızda görmeniz bana göre ilahi bir anlam taşımakta, büyük ihtimalle manevi zenginlik yolunda ilerlemenizi tavsiye etmektedir.

“Rüyada Peygamberimizin Ayağını Bastığı Yeri Yörmek” için bir yanıt

Kabe’de müşriklerle savaşmak ve Peygamber Efendimizi görmek
Rüyamda Kabe’nin içinde müşriklerle savaşıyorduk, sonra ben kolumdan yaralandım ve koşarak oradan çıktım, cami gibi bir alana geldim, oradan bana sahabeler selam verdi “hoş geldin ya ebu hanefi” falan dediler. Daha sonra peygamberimizi gördüm “hoş geldin” dedi “ya hanefi” dedi, hafif gülümsedi bana sarıldı kolumdaki yarayı okşadı, bunun yorumu nedir?
Birde geçen gün Peygamberimiz ve Hz Ali’yi sadece konuşurken duydum, bir şeyler söylüyorlardı, sadece seslerini işittim, yüzlerini görmedim ama ilk rüyamdaki aynı ses idi peygamber efendimizin sesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir