Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Pick Hastası Görmek

Rüyada pick olmak ne demek?

Merhaba. Ben çok kötü bir rüya gördüm. Bir film izlemiştim 2 ay önce. Filmde kız pick olmuştu ve kocası da karısının çok sinirli ve unutkan olmasından şikayet ederek doktora gidiyor ve bu hastalığı öğreniyor. Bende bu filmi kafama çok taktım. Son zamanlarda baya unutkandım. Başıma kötü bir olay gelince aklımdakileri unutuyordum.

Bir kadın bir adam vardı. Kadın biraz sinirliydi ve unutkandı. Konuşurken bile zorluk çekiyordu. Adam kadına son zamanlarda neden böylesin diye sormuştu. Kadın sinirlice konuşmakta zorluk çekerek bir şeyler söyledi. Sonra aynı rüyada kendimi farklı biri olarak gördüm. Yatağımda oturmuştum müzik dinliyordum. Sanki birden sağır oldum. Müzik sesi gelmiyordu. Avazım çıktığı kadar bağırdım, yine kendimi sesimi bile duyamadım. Böyle işte. Biraz saçma bir rüya ama çok korktum.

Rüyada pick hastası görmek tabiri

Ezgi merhaba, gerçek hayatta bir insan bir şeyi kafasına takarsa, kişinin zihni bu konuyla meşgul olursa (öğrencinin zor bir sınavı – işsiz birinin iş bulması – borçlu birinin para bulması gibi) o insan bu konuları rüyasında sık sık görür, bu durum kişinin ruh halinin uykudaki yansımasıdır ve böyle rüyalar bir mesaj vermez. Bazen izlenen bir film, seyredilen bir belgesel ya da görülen bir resim dahi uykuda yansıma yapabilir. Senin rüyanda bu gruptadır.

Elimizde rüyada pick hastası birini görmek  ya da rüyada pick hastası olmak konusunda bilgi yok, sadece rüyada hasta görmek sayfasında anlatılanlar incelenebilir.

Pick hastalığı nedir?

Pick hastalığı nadir görülen nörodejeneratif bir hastalık. Demans nedenlerindendir. Pick cisimcikleri ile karekterizedir. Frontal ve temporal loblarda biriken bu cisimcikler bu lobların fonksiyonunu bozar ve demansa sebep olur. Bu nedenle frontotemporal demans olarak da bilinir. İlk olarak Arnold Pick tarafından 1892 yılında tanımlanmıştır. Kaynak: tr.wikipedia.org.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir