Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Piknik Yaptığı Yeri Görmek

Rüyada piknik yaptığı yeri görmek ne demektir?

Rüyamda ben çocukken sık sık kıyısında piknik yaptığımız, köyümdeki tarlamızın bitiminde olan ağaçlık bir nehir kıyısında eşimle birlikteyiz. Yüzünü çok net görememekle birlikte o kişinin eşim olduğunu biliyorum. Dinleniyoruz, konuşuyoruz, yüzümüz gülüyor, uzunca bir süredir oradayız anlaşılan, vakit bayağı geçmiş ama gündüz, su berrak, tertemiz gür akan derin bir nehir ve kıyısında dal, yaprak parçaları çok. Oturduğumuz alanda sık ağaçlar var, yaşlı büyük söğütler ve sık bir şekilde genç incecik kavak ağaçları. Kavakların aralarında dolaşıyorum, ağaçlara dokunuyorum, resmen dans eder gibi mutluyum ve en önemlisi huzurluyum.

Nehre tekrar dönüp bakınca yükseldiğini görüyorum, ürperiyorum. Gitme vakti geldiği belli, yavaş yavaş yükselmeye de devam ediyor. Gençliğimde severek giydiğim açık mavi, bez spor ayakkabılarım suyun içinde kalmış. Birini alıyorum ıslanmış, diğeri ise söğüt ağacının yanındaki derin yere doğru yüzüyor. Kıyısında su yükseldiği için dal parçaları yapraklar çok ama su çok berrak. Tereddüt etmeden sağ kolumu suya omzuma kadar sokup ayakkabımın diğer tekini de alıyorum, korku ve endişe yok. Dönüp eşime bakıyorum, yüzünde rahat bir ifade ve kocaman bir gülümseme var, “dönelim hadi” derken uyanıyorum.

Çocukluk ve gençliğimde hafızamda kalmış belirgin iki imgeyi ve suyu görmek beni çok etkiledi. Rüyadaki ruh halim huzurlu olsa da uyandığımda çok garip idim, yorgun ve hüzünlüydüm. Şu sıralar işinde stres ve sıkıntı yaşayan, küçük çocuğundan dolayı 2-3 yıldır düzenli uyuduğu bir gecesi dahi olmayan bir anneyim. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..

Takma isim : ngr
Yaşınız : 31
Cinsiyetiniz : Kadın
Medeni durum : evli
Mesleğiniz : Mühendis
Ruh haliniz : üzgün, sıkıntılı, stresli ve tez canlı

Rüyada piknik yaptığı yeri görmek neye yorumlanır?

Sayın okuyucum,

Rüyanızla ilgili sayfalarca yorum yapılabilir, çok şeyler sıralanabilir. Çünkü rüyadaki unsurların hepsi değerli bilgiler verebilir: nehir kıyısı, berrak su, gür akan nehir, sık ağaçlar, büyük söğüt ağacı, ince kavak ağaçları, nehrin yükselmesi, spor ayakkabının suya düştüğünü görmek ve sudan almak. Ancak böyle yapmak rüyanın ana temasından uzaklaşmaya sebep olur.

Rüyanızda iki ana unsur vardır: geçmişteki mutlu günleri görmek, nehirdeki suyun yükselmesi.

Rüyada eski piknik yaptığını yeri görmeniz ve oradaki diğer unsurlar,  uyanık hayatta sorunlara daha objektif bakmak, sorumluluklarınıza gereken önemi vermek, zamanın değerini bilmek gerektiğine yorumlanır.

Rüyanızda bir deniz, göl, akarsu, nehir, ırmak veya derede suların yükseldiğini görürseniz bunun manası uyanık yaşamınızda yaşadığınız ortamdan çok sıkıldığınızı, kimi şeylerin sizi çok yorduğunu veya sizi tedirgin eden iç dünyanızdaki kimi gizli korkuların yüzeye çıkmaya başlayarak sizi iyice rahatsız ettiğini gösterir. Bu anılan yerlerdeki suyun yükselmesi taşma derecesine gelirse, suların taştığını görürseniz bu reel hayatta size sıkıntı veren durumun artık acil müdahale edilmesi gereken seviyeye geldiğini gösterir. Sakin kafayla derhal durum değerlendirmesi yapmak gerektiğine tabir edilir. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada su görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Piknik Yaptığı Yeri Görmek” için 2 yanıt

Ben yarin cumartesi gunu ve onumuz hafta lys ye girecegim. Sinavlar icin son 2 hafta icinde endise ve kaygi icerisindeyim. Ben ruyada hafta sonlari calistigim piknik alanindaydim. Beni birisi yanina cagirdi ve bir seyler konustuk. Ben de konusurken basimdaki sapkayi cikardim ve basimdaki sag taraftaki saclarin kucuk bolumunun olmadigini gordum. Cok sasirdim. Yorumlariniz icin simdiden tesekkur ederim. 19, Erkek, Bekar, Öğrenci.

Merhaba,
Görmüş olduğun rüya, hayattaki tüm gerçekleri olduğu gibi kabul etmek gerektiğini, inkar veya isyan etmenin çare olmadığını önemli olanın güçlü olup zorlukları aşmak, sorunları çözmek, hedeflerine ulaşmak olduğu simgelemektedir. Saçının olmadığını gördüğün kısım içinde bulunduğun kaybetme ya da başarısız olma korkusunu göstermekte ve bunun gereksiz bir korku olduğunu ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir