Kategoriler
Para Rüyaları

Rüyada Polyester Görmek

Rüyada polyester ne demektir?

Rüyamda eski sevgilimle barışmışız ve bir teknede el ele denizde dolaşıyoruz. Etrafımızda bir sürü tekneyle insanlar balık tutuyorlar, onları izlemek çok keyifliydi. Sonra hafif hafif rüzgar esmeye başlıyor, ben “haydi karaya dönelim” diyorum. Eski sevgilim “korkma bir şey olmaz, bu balıkçılar fırtına çıkacağını bilirler, onlar dönmediğine göre fırtına çıkmayacak” diyor.

Bir müddet sonra rüzgar iyice kuvvetleniyor, tüm tekneler deniz acayip dalgalanıyorlar, ardından büyük bir dalga bizim tekneyi batırıyor, denize düşüyoruz. Balıkçılar gelip bizi kurtarıyor, içlerinden biri eski sevgilime “kardeşim bu polyester tekne ile bu havada denize çıkılır mı?” dedi. Orada uyandım. İnşallah hayra alamettir.

Rüyada polyester görmek tabiri

Müge selam, Rüyada eski sevgiliyle barıştığını görmek halen eski sevgiliniz ile aranızda halledilmesi gereken bazı meseleler olduğunu, bunları onunla oturup konuşarak halletmeniz gerektiğini ve iki olgun insan olarak sorunlarınızı çözmeniz gerektiğini size tavsiye eder, bakınız rüyada eski sevgiliyi görmek sayfası.

Rüyada tekne görmek yeteneğiniz sayesinde sorunlar ile baş edebilme gücünüzü ve başarma duygularınızı ifade ederken tekneyle denizde dolaşmak sizin bilinçsiz ve bilinmeyen yönleriniz ile yüzleşmek için hazır olduğunuzu simgeler. Bu konuda detaylı bilgi rüyada tekne görmek sayfasında yer almaktadır. Teknenin polyester olması aslında bu yüzleşmenin basit ve kolay olduğunu anlatmaktadır. çünkü rüyada polyester bir şey görmek basitlik, sıradanlık, yalınç şeylerden memnun olma duygunuzu gösterir.

Rüyanızda teknenin batması aslında bir umutsuzluk yaratan durum ile karşı karşıya olduğunuzu gösterirken kaza sonunda size bir şey olmaması, balıkçıların sizi kurtarması bu karamsar durumdan kolayca çıkacağınızı temsil etmektedir.

Polyester nedir?

Polyester, polimerlerin bir kategorisi veya daha özel olarak ana bağları içinde ester fonksiyonel grupları içeren yoğuşma polimerleridir. Polyesterler doğada bulunmasına karşın, polyester genel olarak tüm polietilen tereftalat ve polikarbonat içeren sentetik polyesterlere ait geniş bir aileyi belirtir. PET, termoplastik polyesterlerin en önemlilerinden biridir.

İlk sentetik polyester olan gliserin ftalat su geçirmezlik özelliği elde etmek için I. Dünya Savaşı’nda kullanılmıştır. Doğal polyesterler 1830’lu yıllardan beri bilinmektedir. Polyester kelimesinin yaygın kullanımı polyester liften gelen kumaşı belirtir. Polyester giysiler, doğal liflerle karşılaştırıldığında, daha az doğal hissedilir. Polyester lifler sıklıkla pamuk lifleri ile beraber , daha iyi özelliklere sahip giysiler üretmekte kullanılır.

Polyester; Kumaş üretimi için lifler (ve mikrolifler), Şişeler, Film şeritler, Fotoğraf filmleri, Yaygın olarak kullanılan camla güçlendirilmiş (fiberglas) kompozit malzeme ve diğer kompozit malzemeler, LCD (likit kristal ekran), Hologramlar, Filtreler, Sığaçlar için dielektrik film ve teller için yalıtım filmi ve yalıtım bandı ve Halı imalatında kullanılır.

Likit kristal polyesterler, endüstride kullanılan likit kristal polimerlerdir. Genelde oldukça iyi mekanik özelliklere ve ekstra ısı direncine sahiptirler. Bunun için, jet motorlarında aşınma contası olarak kullanılırlar.

Termoset polyester reçineler genellikle döküm malzemeleri olarak kullanılırlar, fiberglas kaplanmış reçineler ve metalik olmayan oto gövde dolguları gibi. Birçok uygulamada, polimerizasyon ve çapraz bağlar, metil etil keton peroksit veya benzol peroksit gibi organik peroksit içeren ısıveren (ekzotermik) tepkime başlatırlar. Kaynak: tr.wikipedia.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir