Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Psikiyatrist Görmek

Rüyada Psikiyatrist Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyamda ben annemlerin iki kişilik karyolasında uyuyordum. Karyolanın üstünde döşek vardı ve karyola yuksekti. Etraf gece lambasiyla aydinlatilmisti. Ben babamin tarafında uyuya kalmistim (Sol tarafta ). Birden sesler geldi ve uyandım. Iki kisilik yatakta yanimda kimse yoktu ben tek basima uyumustum. Annem bana mercimek çorbası yapmıştı. Tepsinin icinde getirdi. Tam o sırada iceri psikiyatrist girdi, bu psikiyatrist bizim aile dostumuzdur.

Elinde kucuk camdan bir şişe vardi. Içinde sıvı beyaz renkte bir ilaç vardı. Hepsini corbanin icine boşalttı. Kasedeki çorba sağa sola dogru sallanmaya basladi, neredeyse corba tasacakti. Bende “corbaya ne oluyor” dedim, ayni dalgali bir deniz gibiydi.

Anneme “Ali hoca mi geldi” dedim, icim resmen kan agliyordu, cok bitkin ve yorgundum. Ancak yataktan dogrulabildim. Yatakta sırtüstü yatiyordum, dirseklerime basip dogruldum. Çorbayi icemeden uyandim. Ruh halim; babamda bir hastalik cikti ama tedavi edilebilir bir hastalik ona üzülüyorum, tedavisi 1 yıl sürecek. Ailemle kavgaliyim, ona da uzuluyorum. Bunları düşünerek uyudum .Moralim cok kötü darmadağın olduk. Tasvirinizi bekliyorum.

Rüyada Psikiyatrist Görmek Nasıl Yorumlanır?

Gül selam, Rüyanızın ilk kısmı yani uyumak ve çorba görmek; fiziksel olarak dinlenmeye, sıhhat bakımından iyi beslenmeye ihtiyacınız olduğunu anlatmaktadır.

Rüyada psikiyatrist görmek rüyayı gören kişinin geçmişte yaşadığı olaylar neticesinde incindiğini ve kendini buna benzer durumlardan korumak, yeniden hayal kırıklığı yaşamamak için çevresine karşı duygusal bir engel oluşturduğunu, bazen de içe kapandığını anlatırken öte yandan da bunun sağlıklı bir çözüm olmadığını, tam tersine olayların üzerine gidip sorunları çözmek gerektiğini belirtir.

Rüyada ilaç görmek iyi bir şeye sebep olmak, şifa bulmak, hastalıktan kurtulmak manası taşır. Rüyanın devamında gelişen olaylar, psikiyatristin ilacı çorbaya boşaltması, çorbada olanlar aslında yaşamakta olduğun duygusal dalgalanmaları temsil etmekte, tam iyileşme için öncelikle bu dalgalanmalara son verip,i huzura kavuşmak gerektiğini işaret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir