Kategoriler
Renkler

Rüyada Rahmetli Annenin Kırmızı Elbise Giydiğini Görmek

Rüyada rahmetli anneyi görmek neye işarettir?

Ben rüyamda rahmetli annemi gördüm üstelik rüyada olduğumu ve annemin ölü olduğunu biliyordum. Rüyamda bir yerde bir arkadaşımla otururken annem hızlıca yanımdan geçti, elinde dosyalar, kırmızı temiz şık bir kıyafeti vardı, saçları yapılıydı, peşinden koştum durdurdum sarıldım oda sarıldı gülümsedi. Gideceği yere yürümeye başladık, karanlık pasaj gibi bir yere geldik “seni özlüyorum” dedim, bana “istersen yanıma uğrayabilirsin” dedi, bende “ölüsün nasıl geleceğim” dedim, bir şey söylemedi.

Sonra korktum “babama, bana bir şey olacak mı” diye sordum “bilmiyorum” dedi, tam içeriye giderken “lütfen, çok korkuyorum bize bir şey olacak mı” dedim. Bana gün verdi sayısını hatırlıyorum “bu kadar süre boyunca doktora gitsin” dedi, hatta yarısını söyledi, “sağlıklı çıkarsa herkesten sağlıklıdır, bir şeyi yoktur” dedi. Tekrar “bize bir şey olacak mı” diye sordum, bana “olmaz merak etme” dedi, küçük bir kız çocuğu oldu birden ve karanlıkta kayboldu, ruh gibi bir şeydi, karanlıkta kaybolurken gördüm.

Sonrasında arkadaşım yanımdan kaçtı, peşinden koştum babaanneme gittim garipti. Uyandım, korkuyorum, bana o verdiği gün sayısı falan nedir? yanıma uğrayabilirsin demesi anlamı var mı bunların. Ve rüyalarım genelde çıkıyor çok korkuyorum. Annemi uzun süre önce kaybettim, aklımdan çıkmıyor, babama da Allah’ın izniyle bir şey olmasını istemiyorum ve korkuyorum. 23, Kadın, Bekar, Öğrenci.

Rüyada rahmetli anneyi görmek ve konuşmak yorumu

Sevgili Nur, Gördüğün rüyanın unsuru rahmetli anne ve onunla geçen olaylar ve konuşmalardır. Öncelikle söylemeliyim ki babanız ya da başka birini kaybetmekle hiç alakası yok.

Öncelikle rüyada ölen anneyi görmek sayfasını dikkatle incelemeni rica ediyorum. Sayfada da göreceğin gibi annenizi görmeniz  aslında onu kaybetmiş olmanın acısını hala üzerinden atamadığını ve hayattaki sevdiklerini de kaybetme korkusu taşıdığınızı (yani bir anlamda babanızı kaybedeceğinizi değil – onu kaybetme korkusu yaşadığınızı) göstermektedir. Annesini küçük yaşta kaybetmiş bir evladın bu korkuyu taşıması gayet normaldir (aslında her insan bu korkuyu taşır – sizinki biraz fazla)

Rahmetli annenin yaptıkları ve giydikleri sana değerli mesajlar vermekte ve senin gerçek hayatında ihmal ettiğin, geciktirdiğin bazı işleri (büyük ihtimalle çalışma hayatıyla ilgili ya da iş yaşamına hazırlık anlamında) tamamlamanı ve daha canlı, daha hareketli – uygun terimi bulamıyorum heyecan, macera arası bir ruh hali – olmanı tavsiye etmektedir. Taşıdı evrak işleri, kırmızı elbise heyecanlı olması temsil etmektedir.

Annenle konuşmaların tamamen içindeki gizli korkularının yansıması olup herhangi bir olumsuz anlam taşımamaktadır. Sabır dua ve gayretle çok daha güzel günlere kavuşacaksın. Lütfen ileride düşüncelerini ve gelişmeleri ekler misin?

“Rüyada Rahmetli Annenin Kırmızı Elbise Giydiğini Görmek” için bir yanıt

Rüyada ölen annesinin deniz kenarında yattığını görmek
Dün gece rüyamda 1 yıl önce vefat eden annemi denizin kenarında yatarken gördüm. Üşümemesi için üzerini örttüm. Acaba ne anlama gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir