Kategoriler
Zaman

Rüyada Ramazan Ayını Görmek

Rüyada Ramazan ayını görmek neye delalet eder?

Ben ramazan ayında olduğumuzu gördüm, rüyamda annem ve babamın hacca gitmek için hac elbiselerini giyip, kapının önünde oturduğunu gördüm. Bu ne demektir? Rüyada anne ve babanın hac elbisesi giydiğini görmek neye işarettir?

Rüyada Ramazan ayını görmek neye yorulur?

Rüyada ramazan ayı görmek, ramazan ayının geldiğini, oruç ayı, ramazan ayını görmek çok hayırlı bir rüyadır. Kötülük, cimrilik, haset ve zorlukların azalacağını, bereketi müjdeler

Rüyada ramazan ayında olduğunu görmek, gerçek yaşamında olmasını çok arzu ettiğiniz bir dileğinizin kısa sürede gerçekleşeceğini haber verir.

Rüyada anne, baba veya aileden birinin hacca gittiğini, hacca yolcu ettiğini görmek aileniz hakkında hayırlı gelişmeler, sağlık ve bereket olacağını simgeler.

Ramazan ayı nedir?

Kutsal kitabımız Kuran’ın indirilmeye başlandığı dinimizde büyük bir yeri ve önemi olan bir aydır. On bir ayın sultanı denilmesinin nedeni diğer aylardan daha seçkin daha mübarek bir ay olmasından kaynaklanır. ‘Ramazan ayına ramazan denmesi, bu ayda günahların yanması sebebi iledir’ buyrulmuştur. Ramazan kelimesinin sözlük anlamı yanma, sıcak olma anlamındadır. Mübarek bir gün olan Kadir Gecesi bu ay içindedir. Bu ayda Müslümanlar oruç tutar. İnsanların açlıkla imtihan edildiği, yapılan sevapların arttığı, günahların azaldığı, tokun açın halinden anladığı, ve günahların affedildiği mübarek bir aydır Ramazan. Kuran-ı Kerim, Ramazan ayının Kadir Gecesinde indirilmeye başlanmıştır. Yüce Allah Kadir Gecesinin “Bin aydan daha hayırlı” olduğunu haber vermiştir. Kadir gecesi ramazan ayının 27. gecesi olarak bilinir. Peygamber Efendimiz “Kim inanarak ve sevabını Allah’tan umarak Kadir Gecesi’ ni değerlendirirse geçmiş günahları bağışlanır” buyurarak, bu gecenin önemini anlatmıştır. Kaynak: biliste.com.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir