Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Rasathane Görmek

Rüyada rasathane görmek neye çıkar?

Rüyada rasat görmek bir şeyi gözlemlemek büyük bir zat veya büyük bir devlet adamı ile karşılaşmaya veya tanışmaya delalet eder. Rüyada rasathane görmek kişinin sahip olduğu yüksek hedefleri ve beklentileri işaret ederken aynı zamanda bu hedeflere varmak için daha fazla çalışmak gerektiğini temsil eder. Rasathanede çalıştığını görmek rüya sahibinin gerçek hayatında çevresindeki insanların inanamayacağı büyük başarılara imza atacağını simgeler, kişinin büyük hedeflerine sonunda kavuşacağını gösterir.

Rüyada Kandilli rasathanesini, Kandilli deprem merkezini, Kandilli deprem araştırma ofisini görmek gerçek yaşamınızda kimi bastırılmış öfke, bastırılmış duygular ve şiddete eğilim içinde olduğunuzu, kendinizi kontrol etmekte zorlandığınızı, daha sakin olmanız gerektiğini temsil eder. Gözlem evi, gözlemevi, observatuar terimleri de aynı anlamdadır.

Rasathane nedir?

Rasat gözlem, hane ise ev anlamına gelir, rasathane ise gözlemevi manası taşır. Uzaydaki her çeşit değişikliği gözlemlemek, veriler toplamak, incelemek için kurulabilirler. Rasathaneler yıldızların hareketlerini gözlemek için kurulmuşlardır. Rasathaneler uzayı gözlemlemek için yapılırlar. Dolayısıyla en iyi gözlem yapılabilecek yüksek ve havasının yıl boyunca açık olan yerler tercih edilir. Türkiye’de Antalya’da Toroslarda kurulu olan rasathane en çok bilinen ve gelişmiş olanıdır. İstanbul Sancaktepe’de de 14inch çapında teleskoba sahip halka açık bir gözlem evi bulunmaktadır. Osmanlı’da ilk gözlemevi Takiyüddin Mehmet tarafından 1577 yılında İstanbul’da kurulmuş, ancak birkaç yıl sonra yıkılmıştır. Greenwich rasathanesi boylamların başlangıcıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir